niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » ,,Czyje byście nie były” i gdziekolwiek się nie znajdujecie – my Was kochamy!

,,Czyje byście nie były” i gdziekolwiek się nie znajdujecie – my Was kochamy!

To zastraszające, ale można mieć wrażenie, że czas oszalał. Co prawda, mamy świadomość tego, że to złudzenie, ale wydaje nam się, że czas z dnia na dzień biegnie szybciej. Tymczasem tak nie jest, tylko nasze życie niesie ze sobą taki bagaż spraw, takie tempo życia, że odczuwamy jakoby czas przyśpieszał. By pozbyć się tego złudzenia, musimy za wszelką cenę wyhamować i powiedzieć sobie, że życie nie może składać się tylko z pracy, musi mieć ono elementy wypoczynku i regeneracji sił. Życie musi dać nam czas, by móc spokojnie przemyśleć nasze życie. Taką doskonałą okazją może być dzisiejszy dzień, świąteczny dzień, wszakże mamy Dzień Kobiet, możemy więc i powinniśmy świętować wspólnie z naszymi kobitkami. W takim dniu wszelkie niedoskonałości dnia musi nam pokryć urok dzisiejszego święta. I cudowna pogoda jaką mamy za oknem od wczesnych godzin rannych. Oby tak się stało. A więc niech się święci święto wszystkich naszych dam – tych młodych i tych nieco starszych, tych bliskim naszemu sercu, ale również tych na co dzień nie zauważanych przez nikogo. Kobitki – wszystkiego dobrego i tysiąc całusów ślemy niezależnie ,,czyje byście nie były” i gdziekolwiek się nie znajdujecie. Wszelkiej pomyślności.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 8 marca br. w 77 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 67 dniem roku, do jego końca pozostało więc 298 dni.

To już 77 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC. W trakcie dnia wyniesie około +7oC, w tej chwili wynosi około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +6oC. Od samego rana dzień jest bardzo pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 738 – 733 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 82%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.42, zaś zmierzch około godz.: 18.13.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.14 zajdzie natomiast o godz. 17.40 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 26 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 34 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godziny i 23 minuty. Widać więc, że dnia już znacznie przybywa!!! Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 8 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godzin, 57 minutę, 22 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 3 godziny i 13 minut, 33 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Wincenty, Stefan, Filemon, Jan, Julian i Beata. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Uzdrawianie finansów kraju skutecznie uzdrawia finanse uzdrowicieli”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Z marcem kłopoty nie lada, to słonko świeci, to deszcz pada”.

Przed nami wielkie świętowanie. Poprzez naszą dzisiejszą postawę, my ,,brzydszy” gatunek ludzki możemy w sposób oczywisty pokazać wiążące nas relacje z płcią piękną. Super byłoby, by móc i chcieć przeciągnąć taki stan rzeczy na całe nasze życie. Ależ byłoby super – nieprawdaż? Starajmy się więc aby dzisiejszy dzień niezależnie od wszystkiego był bardzo pogodny, radosny i pełen nadziei na przyszłość. Więcej miłości. Byłoby super. Nieprawdaż?

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.   Redakcja