poniedziałek , 20 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Czy to jesień, czy może wiosna albo lato?

Czy to jesień, czy może wiosna albo lato?

pogodaNie w jesiennej a wiosennej atmosferze przeżywamy kolejne dni bieżącego tygodnia. Dni są słoneczne i bardzo ciepłe. Wystarczy tylko powiedzieć, że w dniu wczorajszym ( we wtorek ) temperatura w cieniu sięgała aż 19?C!!! Możemy sobie więc wyobrazić ile wskazywały termometry w słońcu. Mamy końcówkę listopada a wrażenie odnosimy takie jakby był środek przepięknej wiosny. Stąd też, bieżący tydzień może pretendować do najcudowniejszych okresów jesieni. I to nie tylko tegorocznej. Tak jak w dniu wczorajszym zapowiadaliśmy, przeżywamy ostatni tydzień poprzedzający Adwent. Informujemy wszystkich naszych czytelników, że za miesiąc będziemy mieli już zimę. Tą kalendarzową, nie wiemy bowiem co będzie za oknem. No i oczywiście 1 dzień będzie nas dzielił od Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Jednak w pełni klimat przedświąteczny będzie nam dane odczuć już niebawem, gdyż za 4 dni rozpoczynamy okres Adwentu.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 23 listopada br., w 62 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 328 dniem roku, do jego końca pozostało więc 38 dni.

To już doprawdy 62 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC. W trakcie dnia podniesie się do +12oC, w tej chwili wynosi około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +12oC. Dzień od samego rana jest bardzo pogodny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 749 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 80%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.14, zajdzie natomiast o godz. 15.52 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 38 minut. Noc ma więc 15 godzin i 22 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 3 minuty krótszy. Jest on już o 6 godzin i 44 minuty krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? ostatnia kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Klemens, Adela i Felicyta. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Kiedy coś uparcie gaśnie – zaufaj iskierce nadziei”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jak słoneczna jest Cecylia, w białej sukni będzie Wilia?.

Mamy środek kolejnego tygodnia. Tak na dobrą sprawę możemy powiedzieć, że przed nami jest ostatni ,,normalny? tydzień tego roku. Potem będziemy mieli już tylko Adwent, Święta oraz poświąteczny dzielący nas od Sylwestra i Nowego Roku. Przyznają Państwo, że jest to niezła perspektywa. Przed nami więc rozpościera się czas wielkich wyzwań, pracy, ale również przedświątecznej radości. Obyśmy ten okres przeżyli w sposób właściwy i godny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.   Redakcja