piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Czy Św. Mikołaj zrobił swoje?

Czy Św. Mikołaj zrobił swoje?

kogutPrzeżywamy II tydzień Adwentu. A to oznacza, że za sobą mamy już 2 niedziele adwentowe. Czas niestety ma to do siebie, że biegnie nieubłaganie. Dodatkowo krótkie jesienne dni dodatkowo przyspieszają bieg dni. Ostatnie dni są w większości pochmurne, z niewielką ilością słońca. Wszystko to może w sposób zdecydowany wpływać na nasze samopoczucie. Doprawdy w takich warunkach pogodowych ma prawo być złe. I trudno znaleźć na taką sytuację ,,lekarstwo?. Jedyna rada jaka ciśnie się na usta powinna brzmieć ? starajmy się przebywać jak najwięcej na dworze na ,,świeżym? powietrzu. Tyle tylko, że o takie jest trudno. Wszechogarnia nas bowiem zalegający smog dymów z kominów. Mamy niedzielę, więc każdy z nas powinien wypocząć na tyle, by zgromadzić siły na cały kolejny tydzień pracy i przedświątecznej gonitwy. Tymczasem za sobą mamy już uroczystości związane ze Św. Mikołajem. A więc Barbórka i tegoroczny Św. Mikołaj są już za nami. Teraz prostą drogą zmierzamy już tylko do Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 7 grudnia br., w 75 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 341 dniem roku, do jego końca pozostały więc 24 dni.

To już doprawdy 75 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC. W trakcie dnia podniesie się do +1oC, w tej chwili wynosi około 0oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +1oC. Dzień od samego rana jest bardzo pochmurny i wilgotny. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 760 ? 757 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 96 – 82%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.32, zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 12 minut. Noc ma więc 15 godzin i 48 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejną 1 minutę krótszy. Jest on już o 7 godzin i 34 minuty krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław, Józefa, Polikarp, Zdziemił i Sabin. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bądź takim, abyś nie musiał czerwienić się sam przed sobą”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Święty Ambroży, zimy przysporzy?.

Za nami jest już II weekend Adwentu. Oj, jak ten czas mknie nie bacząc na nasze błagalne wzdychanie ? zwolnij! Niestety, nie zwolni a co najgorsze mija bezpowrotnie. Żadna chwila się już nigdy nie powtórzy. Żyjmy więc tak, aby każdą z nich przeżyć jak najlepiej się tylko da. Tego Państwu i sobie życzymy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.   Redakcja