piątek , 26 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Czy rozpoczęty tydzień będzie ostatnim okresem pięknej pogody w tym roku?

Czy rozpoczęty tydzień będzie ostatnim okresem pięknej pogody w tym roku?

Patrząc na kalendarz widzimy, że w dniu dzisiejszym mija połowa października i w ten oto sposób miesiąc ten od jutra zacznie ,,biec” nam już z górki. A na dworze w dalszym ciągu mamy pogodę ,,jak ta lala”. Do Święta Zmarłych coraz bliżej a meteorolodzy straszą nas, że już za kilka dni ( w najbliższy weekend ) pogoda ma się popsuć. Tego jeszcze nam trzeba. Wiadomo, jesień swoje prawa ma, ale żeby brzydka pogoda miała poprzedzać święto? Byłoby to dla wszystkich z nas przykre doświadczenie, wszakże roboty na cmentarzach nie da się odłożyć na później.

Mimo takich zapowiedzi, miejmy nadzieję na to, że w drugiej połówce tego miesiąca będziemy mieli w miarę pogodne dni. Tak, byśmy zdążyli w dobrych warunkach przygotować do świąt groby naszych bliskich. Poza tym, na dworze przy naszych domach nie mamy jeszcze zakończonych wszystkich jesiennych prac. A okres zimowy się zbliża. Najwyższa więc pora brać się za te prace. I pamiętajmy, że około 18.00 robi się już ciemno.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 15 października br. w 23 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 288 dniem roku, do jego końca pozostało więc 77 dni.

Przeżywamy 23 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +21oC, w tej chwili wynosi  około 17oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +22oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny, ale chłodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 66 – 39%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.36, zaś zmierzch około godz.: 18.28.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.08 zajdzie natomiast o godz. 17.56 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 48 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 12 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 2 godzin i 45 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 2 godziny i 8 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 15 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin i 30 minut, 8 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godzin, 45 minut i 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Brunon, Gościsława, Jadwiga, Tekla i Teresa. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,W obliczu miłości i śmierci nawet serce z kamienia staje się miękkie jak gąbka”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Dla przyjaciela nowego nie opuszczaj starego”.

Do końca roku pozostaje nam niewiele ponad 2 i pół miesiąca. Jak więc z tego wynika, już za 2 miesiące będziemy intensywnie przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia. To niby dużo czasu, ale tak szczerze mówiąc – ,,oka mgnienie”, tym bardziej, że po drodze mamy jeszcze kilka świąt, no i siłą rzeczy kilkanaście weekendów. Dobra to i zła perspektywa, w zależności od tego, jak podejdziemy do omawianej kwestii. Nam wypada już tylko życzyć wszystkim naszym czytelnikom dużo dobrego zdrowia i pogodnego kolejnego tygodnia roku.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja