czwartek , 21 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Czy nasze drużyny stać na przełamanie złej passy w ten weekend?

Czy nasze drużyny stać na przełamanie złej passy w ten weekend?

Minął kolejny tydzień w trakcie którego trenerzy i zawodnicy mogli skorygować i poprawić aktualną formę. W przypadku niektórych drużyn tak właśnie powinno się stać. Na myśli nade wszystko mamy rudzki BUK oraz drużynę z Rudy Kozielskiej. Najwyższa więc pora na to, by te drużyny oraz Jankowice zaczęły w swoich ligach regularnie gromadzić punkty. Jak bowiem pokazuje doświadczenie, dużej straty z jesieni nie da nawet wielce udana wiosna odrobić. Dobrze byłoby by ta reguła dotarła wreszcie do naszych zawodników i trenerów. Mamy nadzieję, że zła postawa niektórych naszych drużyn została już zdiagnozowana, teraz nadszedł czas na wyciągnięcie wniosków i zmiany postawy i efektów gry na boiskach. Czy tak się stanie już w ta kolejkę? Trudno dywagować. Co innego bowiem znaczy chcieć a co innego – móc. Przed kolejną rundą życzymy wiec wszystkim naszym drużynom samych zwycięstw. Zestawienie par na ten weekend zamieszczamy poniżej.

^^^ Klasa A:

Niedziela, 10.09.2017 r. godz. 15:30

*** LKS ,,BUK” Rudy – LKS Brzezie

Spotkanie dwóch przegranych poprzedniej kolejki. Rudy poległy w Bukowie kończąc mecz w dziewiątkę, z kolei Brzezie musiało uznać wyższość Nowej Wsi. Teraz obydwa zespoły staną naprzeciw siebie w meczu bezpośrednim. Dotychczas rozegrane spotkania dobitnie pokazują, że to właśnie ekipa z Brzezia mimo swej wpadki w Nowej Wsi może być uważana za faworyta. Zespół ten zajmuje bowiem dziesiąte miejsce z 8 punktami na koncie. Rudy są niestety „czerwoną latarnią” A klasy. Na swym koncie mają tylko 1 punkcik i wątpliwym wydaje się, by ich forma w najbliższym czasie miała eksplodować.

 

^^^ Klasa B:

Sobota 09.09.2017 r. godz. 16.00

*** KS Stal Kuźnia Raciborska – LKS Naprzód 37 Krzyżkowice

Kuźnia, która w poprzednim derbowym pojedynku w Rudzie Kozielskiej pokazała dwa oblicza, zmierzy się już w sobotę z zespołem obecnie okupującym ostatnie miejsce w tabeli. Krzyżkowice, które przez wielu upatrywane były jako jeden z głównych faworytów do walki o awans, teraz muszą zrobić wszystko, by nie pożegnać się z tą klasą rozgrywek. Jest to co prawda dopiero 6 kolejka, lecz kiedy zdobywać punkty? Wiosną? Naprzód powinien zacząć już teraz i systematycznie kroczyć naprzód. Niestety, w starciu z Kuźnią z całą pewnością nie będzie faworytem. Jeśli uda mu się jednak zaskoczyć przeciwnika, który choć plasuje się na 4 miejscu to gra w kratkę, może zrobić pierwszy krok do swego celu. Tym będzie raczej utrzymanie aniżeli awans.

Sobota 09.09.2017 r. godz. 16.00

*** LKS Ocice – LKS Ruda Kozielska

W poprzedniej kolejce oba zespoły swe mecze przegrały. Ocice w Rzuchowie, natomiast Koziołki u siebie w derbach gminy ze Stalą. Teraz obaj przegrani staną naprzeciw siebie do walki o punkty. Zespół Ocic ma obecnie na swym koncie cztery punkty, co daje mu dziesiąte miejsce w B klasie. Drużyna Rudy Kozielskiej z takim samym dorobkiem punktowym plasuje się na 12 miejscu. Choć naprzeciw siebie staną zespoły z dolnej strefy tabeli, to emocji w tym spotkaniu na pewno nie będzie brakować. Zarówno Ocice, jak i Ruda Kozielska zechcą wygrać. Niestety, 3 punkty powędrują na konto tylko jednego zespołu. Którego? Odpowiedź na to pytanie poznamy już dzisiaj.

Niedziela, 10.09.2017 r. godz. 15:00

*** LKS 07 Markowice – LKS Jankowice

Końcówka lata jest dla zespołu Markowic bardzo dobra. 5 meczów i 5 wygranych, co daje ekipie z Markowic drugie miejsce w tabeli z kompletem punktów. Dodatkowo kibiców tej drużyny cieszyć może fakt, że ich zespół dysponuje póki co najlepsza formacją defensywną, która pozwoliła przeciwnikom na zdobycie tylko 5 bramek. W najbliższą niedzielę na boisku w Markowicach ekipa Markowic podejmować będzie zespół Jankowic. Podopieczni Michała Wilka zajmują 8 miejsce w tabeli. Siłą miejscowych będzie jednak to, że grają u siebie, a tam póki co spisywali się zawsze dobrze. Czy podobnie będzie w meczu niedzielnym? Jankowice na pewno nie będą jedynie przyglądać się poczynaniom Markowic, a co za tym idzie, zapowiada się naprawdę ciekawe starcie. Jeśli kibicujesz którejś z tych drużyn, nie może Cię tam zabraknąć.

 

^^^ Klasa C:

C klasa grupa II – kolejka II

Sobota, 09.09.2017 godz. 16:00

*** LKS Płomień Siedliska – LKS Zryw Rudnik.   

Słaba postawa Płomienia w pierwszym meczu nie wróży nic dobrego. Miłym akcentem byłby fakt zdobycia przez miejscowych chociażby 1 punktu. Płomień musi sobie przypomnieć, ze przecież nie tak dawno grywał w szeregach klasy ,,B”.

Redakcja