piątek , 29 Maj 2020
Home » Aktualności » ,,Czwarty grudzień jaki, cały grudzień taki” – nie brzmi to obiecująco.

,,Czwarty grudzień jaki, cały grudzień taki” – nie brzmi to obiecująco.

Za nami Barbórka, a już jutro mamy Świętego Mikołaja. Ale się będzie działo. Wszystko wskazuje na to, że dzień ten spędzimy w jesiennej scenerii – z dozą wielkiego prawdopodobieństwa możemy powiedzieć, że śniegu i mrozu nie będzie. Pamiętajmy o tym, Mikołaj odwiedza nas bardzo chętnie, ale aby jego odwiedziny były w pełni satysfakcjonujące, to sami musimy o to zadbać. Więc nie czekajmy, bo czasu mamy coraz mniej. A drobny prezent każdemu by się przydał. Przy okazji będzie wiele radości. Trwa Adwent, pora więc powoli szykować się do świąt. Poza świętowaniem Barbórki, w dniu wczorajszym mogliśmy po raz drugi w tym roku wziąć udział w porannych roratach. Było super i tak bardzo świątecznie. Trwajmy w tym nastroju w przeciągu całego adwentu. A święta z dnia na dzień są coraz bliżej. Biorąc pod uwagę wczorajszą pogodę to trudno jest o jednoznaczny wniosek z niej płynący. Bo to przecież – z rana padał deszcz, a więc poranna i w trakcie dnia Barbara była ,,na wodzie”. Z kolei w wieczór i w nocy przymroziło i Barbórka w tym fragmencie dnia była ,,po lodzie”. Na tej podstawie wniosek może być tylko jeden – Boże Narodzenie będzie ,,pół na pół”. Ale kto to wie?

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 5 grudnia br. w 74 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 339 dniem roku, do jego końca pozostało więc 26 dni.

Przeżywamy 74 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -4oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +4oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +3oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 754 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 79%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.50, zaś zmierzch około godz.: 16.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.29 zajdzie natomiast o godz. 15.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 16 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 44 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 12 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 7 godziny i 28 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 18 sekund. 5 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 7 minut, 2 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 12 minut i 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Anastazy, Kryspina, Sabina, Kryspin, Gerald, Pęcisława, Krystyna i Saba. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Bądźmy wdzięczni idiotom, gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęła by sukcesu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czwarty grudzień jaki, cały grudzień taki, piąty grudzień – stycznia czyni znaki, szósty grudzień luty przepowiada, siódmy grudzień nam o marcu gada”.

Do Świąt pozostało nam równe 18 dni. To niewiele. Ale też pracy przed nami jeszcze całe multum. Nie ma na co czekać, trzeba się brać do roboty. Starajmy się nie dopuszczać do takiej sytuacji, że wszystko będziemy wykonywali w ostatniej chwili i w wielkim pośpiechu. Bowiem wtedy w święta padniemy ze zmęczenia.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja