niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Czwartek będzie bardzo pogodny i ciepły. Zapraszamy na łono natury.

Czwartek będzie bardzo pogodny i ciepły. Zapraszamy na łono natury.

To już czwartek – kolejny wiosenny czwartek. Nawet się nie ,,obrócimy” a zapuka do nas kolejny weekend. Niestety tym razem będzie on ,,tylko” 2-dniowy. Zapowiadana pogoda na te dni jest niemal murowana. Śmiało więc możemy odważnie planować plan naszych zajęć na okres od piątkowego popołudnia, po sam poniedziałek. Planujmy jednak tak, by zachować właściwą relację pracy do wypoczynku. Wszakże, nie tylko pracą żyjemy. Odpoczynek i regeneracja sił jest ze wszech miar konieczna. Tak by zgromadzić siły na kolejny niełatwy tydzień nauki i pracy. I tak powoli zbliżamy się do połówki kwietnia. A przecież całkiem niedawno mieliśmy jeszcze marzec i przeżywaliśmy święta wielkanocne. W bieżącym okresie dane jest nam przeżywać jeden z najpiękniejszych okresów roku kalendarzowego. Weźmy z tego dla siebie tyle ile się tylko da.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 12 kwietnia br. w 23 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 102 dniem roku, do jego końca pozostały więc 263 dni.

I wreszcie mamy 22 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +24oC, w tej chwili wynosi około +15oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +26oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 74 – 42%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.23, zaś zmierzch około godz.: 20.09.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.58 zajdzie natomiast o godz. 19.36 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 38 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 22 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godziny i 34 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 12 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godzin, 44 minuty, 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 5 godziny i 34 minut, 11 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Hermenegilda, Ida, Jan, Małgorzata i Przemysław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Dla kobiety dojrzałej nagość nie jest jedynie strojem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Wiosna to Panna, lato to matka, jesień wdowa, a zima macocha”.

Przypominamy, że warto już poczynić pierwsze plany związane z długim weekendem majowym ( 28 IV – 6 maj ). Lepiej przecież o wszystkim pomyśleć zawczasu niż potem kombinować – co by tu zrobić i jak spędzić wolny czas. A możliwości jak to zwykle bywa będziemy mieli wiele. W kolejnych dniach nasz portal będzie je Państwu sugerował. Wybór jednak należy do każdego z nas.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.   Redakcja