poniedziałek , 16 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » ,,Czerwiec stały – grudzień doskonały”. Witamy na progu kolejnego wiosennego tygodnia.

,,Czerwiec stały – grudzień doskonały”. Witamy na progu kolejnego wiosennego tygodnia.

Jakby na to patrzeć, to kolejny wiosenny weekend mamy za sobą. Niestety był to już przedostatni wiosenny weekend tego roku. Za nami jest już praktycznie pierwsza dekada miesiąca czerwca, do dzisiejszego dnia miesiąc ten ma w miarę poprawną pogodę, mamy więc nadzieję, że taka utrzyma się do końca wiosny i dalej. Nie pogardzimy również tak bardzo potrzebnymi deszczami – byle nie silnymi burzami i nawałnicami. Bardzo byśmy również chcieli by bardzo wysokie temperatury zelżały nieco – tak np. o całe 5oC. Wtedy byłoby w sam raz. A przed nami rozpościera się kolejny wiosenny tydzień  – pogoda ma być niemal murowana z temperatura ponad +30oC. Za 2 tygodnie będziemy mieli już lato i letnie wakacje. Perspektywa jest więc oszałamiająca i bardzo kusząca – żyć nie umierać.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 10 czerwca br. – w 82 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 161 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 204 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 82 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +16oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +30oC, w tej chwili wynosi około +26oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +33oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 46%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.52, zaś zmierzch około godz.: 21.38.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.36 zajdzie natomiast o godz. 20.55 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 19 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 41 minut. Dzisiejszy dzień jest już 8 godzin i 15 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 8 godzin i 28 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 10 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 5 minut i 25 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 14 minut i 40 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bogumiła, Mauryn, Bogumił, Apollo, Edgar, Wiktorian, Wiktoriana, Wiktorianna, Ingolf, Małgorzata. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Rząd wciąż chce naszego dobra, a nam zostało go już tak niewiele…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czerwiec stały – grudzień doskonały”.

Przed nami taki okres, że powinniśmy go dobrze zaplanować, tak aby na wszystko starczyło nam czasu. Mamy końcówkę wiosny, finiszuje rok szkolny, ze względu na zmienną pogodę czeka nas ogrom pracy na dworze, mamy wreszcie naszą pracę zawodową. Jak wszystko to podsumujemy, to może nam w kolejnych dniach i tygodniach brakować sił i czasu. Dużo tych spraw, w związku z czym powinniśmy sobie ,,jakoś” ten czas  racjonalnie poukładać. Poza tym wszystkim trzeba jednak zaplanować swój osobisty i rodzinny wypoczynek.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja