poniedziałek , 25 Marzec 2019
Home » Aktualności » Czekamy na prawdziwą wiosnę. Witamy w sobotni poranek.

Czekamy na prawdziwą wiosnę. Witamy w sobotni poranek.

Szybkimi krokami zmierzamy do końca kolejnego tygodnia tego roku. Tak się składa, że bieżący tydzień stanowi jednocześnie pierwszy tydzień tegorocznej kalendarzowej wiosny. Tyle tylko, że owa wspomniana wiosna tak de facto do nas jeszcze nie dotarła. Patrząc na prognozę pogody na kolejne dni trudno jest powiedzieć, że nastąpi to właśnie w tych dniach w sposób radykalny. Z dnia na dzień nie stanie się ciepło. Musimy w takim razie uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości. Mamy jednak głęboką nadzieję, że pogodowa ,,niemoc” nie potrwa długo i że już za kilka dni cieszyć nas będzie piękna, słoneczna i ciepła pogoda. W tym również ciepłe noce. A od kilkunastu godzin trwa pierwszy tegoroczny wiosenny weekend. Przed nami są więc 2 dni które możemy przeznaczyć w równej mierze na pracę i wypoczynek. Pogoda zarówno w sobotę jak i w niedzielę ma być poprawna – pogodna i ciepła. Miłego weekendowania więc życzymy. Nie zapomnijmy dzisiejszej nocy przesunąć wskazówek zegara z godz. 2.00 na godz. 3.00.W ten sposób z czasu zimowego przejdziemy na czas letni. Najwyższa więc pora obudzić się z zimowego letargu.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 24 marca br. w 4 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 83 dniem roku, do jego końca pozostały więc  282 dni.

I wreszcie mamy 4 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -+1oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +8oC, w tej chwili wynosi  około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +9oC. Od samego rana dzień jest pogodny ale chłodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 738 – 736 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 95 – 58%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.06, zaś zmierzch około godz.: 18.37.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.39 zajdzie natomiast o godz. 18.06 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 27 minut. Noc będzie więc miała 11 godzin i 33 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 4 godziny i 25 minut. Widać więc, że długość dnia jest już większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 24 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godzin, 56 minut, 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 4 godziny i 23 minut, 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Dzierżysława, Gabriel, Mare i Szymon. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Prosiłem o wszystko by cieszyć się życiem, dałeś mi życie bym cieszył się wszystkim”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Marzec odmienia wiatry, deszcz miesza z pogodą, więc nie dziw, jeśli starzy czują go ze szkodą”.

Przeżyjmy pięknie zbliżający się weekend, a potem  coraz częściej będziemy wzrokiem sięgać w stronę świąt wielkanocnych. Zanim jednak one nastaną przed nami pozostaje do wykonania ogrom wiosennej pracy na dworze. Starajmy się wszystkie te prace realizować sukcesywnie z zachowaniem równowagi pomiędzy pracą a wypoczynkiem. Inaczej bowiem możemy dostać wiosennej zadyszki a przecież nie o to chodzi. Wszelkie jednak nasze prace determinować będzie jakość pogody w kolejnych dniach tej wiosny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja