niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Czeka nas piękny i ciepły weekend.

Czeka nas piękny i ciepły weekend.

yes-weekendW ostatnich dniach po wysokich mrozach pogoda drgnęła w kierunku wiosny. Ociepliło się na tyle, że w ten weekend możemy oczekiwać temperatury nawet powyżej 16oC na plusie. Taki stan rzeczy musi pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie. O tej porze roku mamy prawo czuć się jak ,,rozładowane” akumulatory. Znajdujemy się aktualnie w okresie przesilenia zimowo-wiosennego. Mamy jednak wiarę, że z dnia na dzień sytuacja w tym względzie będzie ulegała dalszej poprawie a słońce już niedługo zadomowi na niebie na całe coraz dłuższe dnie, powodując, że również noce będą cieplejsze. Tymczasem dzisiaj mamy sobotę i znowu w kalendarzu szczególny dzień, obchodzimy bowiem Dzień Mężczyzny. To tak dla równowagi po środowym Dniu Kobiet.  I nich tylko żadna kobieta nie protestuje, że oto chłopom było żal i wymyślili sobie na ich wzór – kobiecego. 

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 10 marca br. w 79 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 69 dniem roku, do jego końca pozostało więc  296 dni.

To już 79 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC.  W trakcie dnia wyniesie około +10oC, w tej chwili wynosi  około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +12oC. Od samego rana dzień jest bardzo pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 68%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.39, zaś zmierzch około godz.: 18.13.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.10 zajdzie natomiast o godz. 17.43 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 33 minuty. Noc będzie więc miała 12 godzin i 27 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godziny i 30 minut. Widać więc, że dnia już znacznie przybywa!!!  Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 10 marca jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godzin, 50 minuty, 12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 3 godziny i 30 minut, 03 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Makary, Marceli, Cyprian, Aleksander, Gaja i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet  kwiatów.

Motto dnia: ,,Zmierzch zawsze przypomina wstrzymanie oddechu przez Boga; moment, w którym czas staje w miejscu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy twa ma rodzić rola, to wóź w marcu gnój na pola”.

Pogodę mamy jak każdy widzi. Jest wręcz wymarzona. Nie narzekajmy więc, bowiem wiosna nadchodzi. Ta kalendarzowa nadejdzie już za 11 dni. Wystarczy tylko wczesnym rankiem wyjść na dwór, albo uchylić okno, by to w pełnej krasie usłyszeć pierwsze jej odgłosy. Poranki dzięki śpiewającym ptaszkom są cudowne. Dajcie Państwo temu wiarę. Zapewniamy, że w tej atmosferze nasza poranna zaprawa biegowa i ćwiczenia na dworze, nabierają szczególnego i wyjątkowego charakteru. Jest po prostu pięknie a kosztuje tak niewiele. Trzeba tylko ruszyć …… .

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja