piątek , 22 Marzec 2019
Home » Aktualności » Czeka nas okres pięknej pogody. Witamy u progu nowego tygodnia.

Czeka nas okres pięknej pogody. Witamy u progu nowego tygodnia.

Nawet żeśmy się nie spostrzegli a minął nam kolejny tydzień roku. Był to tydzień poświąteczny, a jego robocza część miała tylko 4 dni. Dlatego dla wielu z nas mogło być łatwiej. Kolejny rozpoczęty tydzień roku jest już niestety z 5-dniowym okresem pracy i nauki. I tak będzie przez kolejne 3 tygodnie, po czym nadejdzie ów mityczny 9-dniowy super długi weekend kwietniowo-majowy. W perspektywie mamy więc 9 dniowy okres wypoczynku, wystarczy tylko sięgnąć po 3 dni urlopu.

Meteorolodzy prognozują, że kolejne kwietniowe tygodnie będą pogodne i słoneczne. Będziemy więc mieli doskonałą okazję na to, by dłużej przebywać na dworze. Nie koniecznie tylko pracując, bo to przecież nie samą pracą człowiek żyje. Zawsze musimy wygospodarować odrobinę czasu, by przystanąć, wyhamować, odpocząć i zregenerować siły. To tak dla równowagi.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 9 kwietnia br. w 20 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 99 dniem roku, do jego końca pozostało więc 266 dni.

I wreszcie mamy 20 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +23oC, w tej chwili wynosi około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +25oC. Od samego rana dzień jest bardzo pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 68 – 44%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.30, zaś zmierzch około godz.: 20.04.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.05 zajdzie natomiast o godz. 19.31 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 26 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 34 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godziny i 22 minuty. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 9 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godzin, 56 minut, 12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 5 godziny i 23 minuty, 19 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Dobrosława, Maja, Marceli i Wadim. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Ludzie są często głupi, nielogiczni i dbają tylko o własny interes Przebaczaj im, mimo wszystko…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na kwiecień lada z czego wianek spleciem”.

Drugi kwietniowy weekend jest już za nami. Można chyba zaryzykować, że minione 2 weekendowe dni były najbardziej pogodnymi dniami tego roku. Patrząc na istniejące prognozy pogody widzimy, że w okresie kolejnych 2 – 3 tygodni możemy spodziewać się ładnej i ciepłej pogody. Wszystko to czeka nas w okresie niemal do końca kwietnia! To dobra perspektywa, ale miejmy świadomość tego, że ona może stać się faktem lub tez nieznacznie się zmienić. Ale na to już nic nie poradzimy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.   Redakcja