wtorek , 14 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Czeka nas deszczowy i ponury weekendowy dzionek.

Czeka nas deszczowy i ponury weekendowy dzionek.

sobotaMamy już drugą połowę listopada. 2016 r. więc miesiąc ten szybkimi krokami zmierza do końca. Każdego kolejnego dnia pogoda coraz bardziej może przypominać okres zimowy, albo bardzo ponurą jesień. Dzisiaj mamy wspomnienie Św. Elżbiety, która ma nam pokazać jaka będzie nadchodząca zima. Zachęcamy do obserwowania dzisiejszej pogody, a potem stawianie swoich własnych ludowych prognoz i czekanie na to czy się sprawdzi. Póki co po rannej chwilowej pogodzie teraz pada deszcz i niebo jest zachmurzone całkowicie. Wygląda na to, że dzisiejszy dzień będzie pochmurny, deszczowy a tym samym mokry. Temperatura jest jednak stosunkowo wysoka gdyż oscyluje w zakresie +10oC. Taka temperatura potwierdza prognozy meteorologów którzy zapowiadali na ten weekend ocieplenie. W takich to warunkach dane nam będzie przeżywać sobotę ? pierwszy dzień kolejnego jesiennego weekendu, ale również kilka kolejnych dni. O zimie więc póki co możemy nie myśleć.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 19 listopada br., w 58 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 324 dniem roku, do jego końca pozostały więc 42 dni.

To już doprawdy 58 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie?. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +7oC.  W trakcie dnia podniesie się do +10oC, w tej chwili wynosi  około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +10oC. Dzień od samego rana jest pochmurny, ciepły ale deszczowy. Ciśnienie atmosferyczne jest w granicach 743 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 91%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.07, zajdzie natomiast o godz. 15.56 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 49 minut. Noc ma więc 15 godzin i 11 minut. Dzisiejszy dzień jest więc o kolejne 2 minuty krótszy. Jest on już o 6 godzin i 22 minuty krótszy od nocy. Trwa okres dalszego skracania się dnia na korzyść nocy. Od dzisiejszego dnia nocy będzie przybywać coraz szybciej. Księżyc znajduje się w fazie ? pełnia.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Elżbieta, Paweł, Seweryn, Salomea, Kryspin, Barbara. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ?Silniejszy jest zawsze ten, kto się uśmiecha, a nie ten, kto unosi się gniewem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Zjawia to Elżbieta święta, czy ta zima będzie cięta?.

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie Św. Elżbiety. To ona ma nam pokazać, jak czeka nas zima. No cóż, skoro tak, to popatrzmy wnikliwie za okno i starajmy się nakreślić plan nadchodzącej zimy. I co widać? Mamy taki sobie jesienny zachmurzony i mokry ( deszczowy ) dzień. Na bazie tych obserwacji możemy już wieczorem postawić swoje prognozy na tegoroczną zimę.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja