wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Stal wygrała, klęska koziołków w Górkach Śląskich. Jak dzisiaj zagrają BUK i Jankowice?

Stal wygrała, klęska koziołków w Górkach Śląskich. Jak dzisiaj zagrają BUK i Jankowice?

Z ostatniej chwili: Za nami są już 2 sobotnie mecze w lokalnych ligach. Efekt – pół na pół. Planowo 3 punkty zainkasowała kuźniańska Stal, niestety klęskę w Górkach poniosły natomiast Koziołki. Pierwszy wynik cieszy, drugi powoduje, że włos się jeży. Po obiecującym starcie w ten sezon Koziołki w 2-ch ostatnich meczach straciły aż 11 bramek! To musi martwić. czekamy na kolejne mecze w tej rundzie rozgrywek. Zagrają jeszcze Jankowice i BUK.

*** KS Kuźnia Raciborska 4-1 Strzelec Rzuchów,

*** LKS Górki Śląskie 4-0 LKS Ruda Kozielska.

Nadszedł kolejny weekend a skoro tak to mamy również kolejny weekend piłkarski w lokalnych ligach piłki kopanej. Co on przyniesie? Czy wreszcie ,,przebudzi” się rudzki BUK? Podobne pytanie kierujemy do drużyny z Jankowic. W przypadku Koziołków ta kolejka rozgrywek ma pokazać, czy forma tej drużyny jest stabilna i przegrana w ostatnim meczu była przypadkowa. Raczej spokojni możemy być o postawę kuźniańskiej Stali która weszła już na właściwy poziom formy i poza określony pułap nie spada. Miejmy nadzieję, ze wszystkie te wątpliwości zostaną w ten weekend rozstrzygnięte pozytywnie dla zawodników, drużyn i kibiców. Pozostaje nam więc zaprosić naszych czytelników do aktywnego kibicowania swoim drużynom. Poniżej podajemy zestaw wszystkich pojedynków jakie są zaplanowane na ten weekend.

 

^^^ ,,A” klasa:

    Pszów – Tworków (pt 17:30)

    Chałupki – Gorzyce (sb 17:00)

    Rudy – Nowa Wieś (nd 15:30)

    Brzezie – Studzienna (nd 16:00)

    Kornowac – Buków (nd 17:00)

    Gaszowice II – Kobyla (nd 17:00)

    Lyski – Turza Śląska II (nd 17:00)

    Zawada Książęca – Pietrowice Wielkie (nd 17:00)

 

^^^ ,,B” klasa:

    Owsiszcze – Nieboczowy (sb 17:00)

    Ocice Racibórz – Zabełków (sb 17:00)

    Kuźnia Raciborska – Rzuchów (sb 17:00)

    Górki Śląskie – Ruda Kozielska (sb 17:30)

    Adamowice – Jankowice (nd 15:00)

    Markowice – Czyżowice II (nd 15:00)

    Rogów II – Krzyżkowice (nd 17:00)

    Gamów – Pawłów (mecz przełożony na 19.11.2017 r.)

 

^^^ Omówienie pojedynków naszych drużyn:

^^^ Klasa ..A”:

*** LKS ,,BUK” Rudy – LKS Czarni Nowa Wieś

Niedziela, 27.08.2017 godz. 15:30

Rudzki BUK, który w poprzednim sezonie grał w klasie okręgowej, teraz nie zachwyca. Ba gra po prostu źle. Na swym koncie ma tylko 1 punkt, co daje mu dopiero 15 miejsce w tabeli. Póki co nie wróży to nic dobrego. Wiemy jednak, że w przypadku BUK-u zazwyczaj tak bywa, że drużyna musi poczuć smak zdobytych punktów. Kiedy już te się pojawią, wtedy BUK gromi wszystkich. Czy wreszcie kibice doczekają takiej sytuacji????

Czarni, którzy licencyjne problemy mają już za sobą, radzą sobie póki co raczej średnio. Mają 4 punkty, co daje im 11 miejsce. Jak łatwo policzyć obydwa zespoły dzieli różnica tylko 3 punktów, czyli dokładnie tyle, ile do zdobycia będzie w niedzielnym pojedynku. Na czyje konto one powędrują? Rudy z całą pewnością będą chciały w końcu wygrać, lecz z ekipą Czarnych z Nowej Wsi nie będzie to łatwym zadaniem. Zapowiada się więc pasjonująca walka o ligowe punkty.

 

^^^ B klasa – kolejka IV

*** LKS Strzelec Rzuchów – KS Stal Kuźnia Raciborska

Sobota, 26.08.2017 godz. 17:00

Spotkanie dwóch spadkowiczów z A klasy. Póki co o niebo lepiej prezentuje się Kuźnia, która po trzech meczach ma na swym koncie 7 oczek. Zespół Strzelca z zerem na koncie jest przedostatni. Jasnym jest więc to, że w starciu tym faworytem raczej nie będzie. Tą rolę zdecydowanie przypisać należy zespołowi Kuźni. Czy gracze tej ekipy poradzą sobie z jej udźwignięciem? Z pewnością dadzą z siebie wszystko, a to już teraz zwiastuje wiele emocji.

 

*** LKS Górki Śląskie – LKS Ruda Kozielska

Sobota, 26.08.2017 godz. 17:30

Ekipa Górek Śląskich zdobyła póki co komplet punktów, czyli dziewięć. Zajmują 3 miejsce w tabeli. Popularne Koziołki są dopiero 9, z 4 punktami na koncie. Nie wydaje się więc, by ekipa ta mogła być uważana za faworyta, lecz dopóki piłka w grze wszystko może się wydarzyć. Nie inaczej będzie także w przypadku tego spotkania, lecz faworytem bezsprzecznie będzie ekipa gospodarzy. Pamiętajmy jednak, ze Koziołki zazwyczaj mobilizują się na pojedynki z drużynami z góry tabeli. Może więc być różnie.

 

*** LKS Adamowice – LKS Jankowice

Niedziela, 27.08.2017 godz. 15:00

Przed Jankowicami wydawać by się mogło w miarę łatwe spotkanie. Przeciwnikiem zespołu Michała Wilka będzie bowiem zamykający tabelę B klasy zespół Adamowic. Drużyna ta, która w poprzednim sezonie niemal do samego końca liczyła się w walce o miejsca uprawniające do gry w wyższej klasie, teraz jakoś się pogubiła. W trzech dotychczas rozegranych meczach zaliczyła 3 porażki, co oznacza, że na swym koncie ma ciągle zero punktów. Jankowice także nie mają powodów do zadowolenia, gdyż póki co zdobyły tylko 1 oczko. Tak więc spotkanie z ostatnim zespołem B klasy będzie dla nich doskonałą okazją do podreperowania swego stanu punktowego. Zakładając, że Adamowice nie zaskoczą rywala i pokażą, że początkowe niepowodzenia były zwykłym wypadkiem przy pracy.

Redakcja