wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » Co nas czeka jeszcze w Czerwcu?

Co nas czeka jeszcze w Czerwcu?

Za sobą mamy już I dekadę czerwca, do połówki roku pozostało nam niespełna 20 dni. Siła rzeczy w tym okresie wiele jeszcze się wydarzy. Przede wszystkim staną się 2 rzeczy – mianowicie nastanie Lato, oraz zakończy się rok szkolny i rozpoczniemy ponad 2 miesięczna letnią kanikułę. Ale to zapewne mnie wszystko. Już bowiem w kolejnym tygodniu dane nam będzie przeżywać kolejny długi ( 4-dniowy ) weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Już w tej chwili zapraszamy więc wszystkich na świąteczną mszę św. oraz procesję. A długi weekend będzie kolejną doskonałą okazją na dłuższy wypoczynek. Te dni koniecznie trzeba mądrze, efektywnie i efektownie zaplanować. I tak je zrealizować. Z naszej strony podpowiadamy, że pogoda będzie niemal murowana.

A potem już 21 czerwca br. będziemy mieli najdłuższy dzień roku i początek Lata. Czeka nas więc przeurocza i cudowna Noc Świętojańska. Pożegnamy więc Wiosnę a powitamy Lato, które będzie trwało do trzeciej dekady września.

Również w tym okresie będziemy obchodzić jeszcze jedno ważne rodzinne święto – mianowicie Dzień Ojca. Przypominamy, że przypada ono w piątek 23 czerwca br. W głowie nam się nie mieści, by w gronie naszych rodzin nie obchodzić tego ważnego święta. Pamiętajmy, że do tej pory świętowały kobiety – Dzień Kobiet, był Dzień Matki, Dzień Babci, Dzień Dziadka, Dzień Dziecka, oraz Dzień Teściowej. Nie może więc być tak, że zapomnimy o Dniu Ojca. I zapewne nie będzie.

Dokładnie w tym samym dniu przypada zakończenie roku szkolnego. No cóż, tak to jakoś wyszło, że wraz z życzeniami świątecznymi trzeba będzie ojcu pokazać świadectwo szkolne i spojrzeć mu głęboko w oczy. Mamy nadzieję, że również te chwile będą przyjemne dla obydwu stron.

Tym samym od soboty 24 czerwca br. rozpoczynamy letnią kanikułę, czyli letnie wakacje szkolne. Po wakacjach w szkolne ławy wracamy w poniedziałek 4 września br. Można więc powiedzieć, że to szmat czasu. Czas jednak ma to do siebie, że biegnie i biegnie, a co za tym idzie – szybko mija.

Również w czerwcu finiszują rozgrywki piłkarskie w lokalnych ligach. Patrząc na tabele w poszczególnych klasach rozgrywek, nie widzimy wielkich sukcesów, natomiast mogą lać się łzy ze względu na możliwe spadki z danej ligi. W tym miejscu mamy na myśli Płomień Siedliska, kuźniańska Stal i być może rudzki BUK. Pozostałe drużyny – Jankowice i Koziołki ostaną się w swoich ligach.

W końcówce miesiąca w kościele katolickim i naszym życiu obchodzić będziemy wielkie święto Apostołów Św. Piotra i Św. Pawła.

Wspomnieć również należy o festynie sołeckim który odbędzie się w dniach 24-25.06.2017 r.

Jak więc widzimy miesiąc czerwiec przyniesie nam jeszcze wiele wydarzeń które przecież dotyczą nas samych jak i naszych rodzin. Pozdrawiamy i miłego przeżywania ostatnich dni Wiosny życzymy. Po niej nastanie Lato i radosne wakacje. Pozdrawiamy.

Redakcja