środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Chwilowo się ,,ochłodziło”, pod koniec tygodnia czeka nas jednak ukrop!

Chwilowo się ,,ochłodziło”, pod koniec tygodnia czeka nas jednak ukrop!

To już środa, przed nami rozpościera się więc już na dobre nowy tydzień pracy i nauki. Wiemy, że najbliższe dni mają być pogodne i ciepłe. Patrząc na prognozy pogody długoterminowe możemy powiedzieć, że praktycznie rzecz biorąc piękna pogoda utrzyma się niemal przez 2 tygodnie, a może i dłużej. Tyle, że musimy mieć wkalkulowane występowanie lokalnych, nagłych i groźnych burz. Możemy więc śmiało planować ten okres i wszystko co się z tym wiąże. Trwa więc kolejny tydzień i każdy z nas ,,walczyć” będzie w pracy, szkole i domu z bieżącymi obowiązkami. Są jednak pośród nas i tacy, którzy mówią – jak wiosna, to wiosna i robota ląduje w odległym kącie. A na dworze mamy od samego rana ładną pogodę, jest jednak chłodniej. Wszystko za sprawą arktycznego frontu powietrza z Północy. Degustujmy więc się taką pogodą, ile się tylko da. Ciągle musimy jednak pamiętać o zapowiadanym ociepleniu pod koniec tygodnia oraz możliwości wystąpienia pogodowych zjawisk ekstremalnych. Oczywiście – myślimy o upałach i burzach i tego typu zjawiskach. Zawsze musimy się więc mieć na baczności.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 6 czerwca br. w 78 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 156 dniem roku, do jego końca pozostało więc 209 dni.

I wreszcie mamy 78 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +14oC. W trakcie dnia wyniesie tylko około +22oC, w tej chwili wynosi około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +21oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny, ale chłodniejszy niż kilka ostatnich dni. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 55%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.53, zaś zmierzch około godz.: 21.32.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.38 zajdzie natomiast o godz. 20.52 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 14 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 46 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 11 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 6 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 10 minut, 15 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin i 11 minut, 12 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Artemiusz, Dominika, Filip, Gerard, Gerarda, Klaudiusz, Laurenty, Marceli, Maria, Norbert, Norberta, Paulina i Wawrzyniec. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Każdy ma jakiś talent, więc zacznij coś robić, po jakimś czasie zacznie ci wychodzić”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czerwiec się czerwieni, będzie dość w kieszeni”.

Przed nami jest kilkanaście bardzo ciepłych dni. Zapowiada się, że pogoda w trakcie tych dni będzie nieprzewidywalna – z jednej strony ciepło, z drugiej zjawiska ekstremalne. W związku z tym, musimy mieć wkalkulowane to, że w każdej chwili może nas zaskoczyć burza. Bądźmy jednak w tym czasie blisko matki natury. Na tyle ile się tylko da. Nie zamykajmy się z powodu słońca i upału w domowych pieleszach. Mamy nadzieję, że wtedy będzie i miło i przyjemnie, ale nade wszystko korzystnie dla naszego zdrowia. Tak to już bywa, że do życia potrzebne są nam zarówno słońce jak i opady deszczu. I pamiętajmy o tym, że oto czekają nas najdłuższe dni roku. Tyle tylko, że już za około 3 tygodni dnia zacznie nam ….. ubywać.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.   Redakcja