środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Chcieliśmy, to ją mamy. Zima ogarnęła nas swoimi urokami.

Chcieliśmy, to ją mamy. Zima ogarnęła nas swoimi urokami.

Tak jak zapowiadaliśmy w dniu wczorajszym, bieżący tydzień nie będzie jeszcze pełnym 5-dniowym tygodniem pracy. Wszystko za sprawą Sylwestra i Nowego Roku. Po nich pozostały już tylko 3 robocze dni. Mamy jednak ,,złą” wiadomość dla naszych czytelników – otóż kolejne święto – święto Trzech Króli definitywnie kończy nasze świętowanie, tyle tylko, że przypada w niedzielę!!! A potem przyjdzie nam czekać aż do kwietnia kiedy to przypada Wielkanoc. Oczywiście, po drodze przyjdzie ,,zaliczyć” nam kilka innych świąt, ale nie będą one stanowiły dni wolnych od pracy zawodowej. Ale świętować każdy może w te dni do woli. I zapewne tak będzie. Tymczasem mamy kolejny zimowy dzień  dużym śniegiem ale bez mrozu. Na dworze mamy więc dzień zimowy w niemal pełnej krasie. Najdobitniej przekonują się o tym kierowcy na drogach oraz właściciele prywatnych posesji którzy musieli wczoraj i dzisiaj odśnieżać tereny wokół swoich domów. Cóż jednak począć – jak zima, to zima.A dla naszych czytelników mamy informację, że takie oto warunki pogodowe utrzymają się do 20 stycznia br. A potem zobaczymy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 5 stycznia br. – w 15 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 5 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 360 dni.

Przeżywamy 15 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +3oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -2oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 748 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 96 – 92%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.06, zaś zmierzch około godz.: 16.36.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 15.58 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 13 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 47 minut. Dzisiejszy dzień jest już 10 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy o 7 godziny i 50 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 5 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 8 minut, 55 sekund i dłuższy od najkrótszego o 11 minut i 10 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Emilian, Emiliusz, Edward, Szymon i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Obiecaj mi, że będziesz zawsze to pamiętać: jesteś odważniejszy, niż wierzysz, że jesteś, mocniejszy, niż się wydaje i mądrzejszy niż myślisz”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy styczeń zamglony, marzec zaśnieżony”.

A jak tam z Państwa samopoczuciem psycho-fizycznym? To dobrze, że mamy kolejny weekend, bo w dniach nie najlepszej pogody i naszych biorytmów, dobrze jest trochę więcej odpocząć. Tyle tylko, że za wszelką cenę powinniśmy szukać słońca, bowiem nasze organizmy mają jego głód. Może kolejne dni będą pod tym względem lepsze. Wiatry wpłynęły na to, że rozdmuchały po wszechświecie wszystkie zalegające wokół nas w powietrzu smrody. Dosyć kiszenia się w domowych pieleszach. A może tak przygotować swój prywatny orszak związany ze świętem Trzech Króli i odwiedzić jutro naszych znajomych? Pomysł wydaje się być ze wszech miar dobry.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja