środa , 24 Lipiec 2019
Home » Aktualności » Koziołki po raz kolejny przegrały, Płomień również uległ u siebie, komplet punktów BUK-u i kuźniańskiej Stali.

Koziołki po raz kolejny przegrały, Płomień również uległ u siebie, komplet punktów BUK-u i kuźniańskiej Stali.

Za nami są już sobotnio-niedzielne mecze w lokalnych ligach piłkarskich. Nasze drużyny z 4 meczów wygrały tylko 2. W pozostałych 2 komplet punktów zgarnęli rywale naszych zespołów. Swój mecz na wyjeździe wygrały BUK i Stal, poległy niestety Płomień i Koziołki. Poniżej prezentujemy wszystkie uzyskane przez drużyny seniorów w ten weekend wyniki.

BUK i Stal mocno mocno zakotwiczyły się w górnej części tabeli Seria ,,A”: BUK IV miejsce, Stal V. O miejscach Koziołków w Serie ,,B” a zwłaszcza Płomienia w najniższej klasie rozgrywek lepiej prosimy nie pytać. Już niebawem opublikujemy aktualne tabele w tych klasach rozgrywek.

Wyniki sobotnich meczów:

^^^ ,,A” klasa – kolejka XI

LKS ,,BUK” Rudy – LKS Pawłów 5:2,

TS Górnik Pszów – KS Stal Kuźnia Raciborska 0:2,

 

^^^ ,,B” klasa – kolejka XI

LKS Gamów – LKS Ruda Kozielska 1:0,

 

^^^ ,,C” klasa grupa II – kolejka VIII

LKS Płomień Siedliska – LKS Wicher Płonia 1:2.

………………………………………….

^^^ Zapowiedzi przedmeczowe:

W takich warunkach pogodowych w piłkę można grać do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej. Pogoda sprzyja nie tylko piłkarzom, ale również kibicom. Zawsze bowiem chętniej wychodzi się z domu w pięknej pogodzie, gdy jest ciepło, niż w chłodzie i deszczu. Mamy wiec doskonałe warunki do tego, by każda ze stron była zadowolona. W takiej sytuacji pozostaje więc jedno pytanie- mianowicie, czy poszczególne drużyny i zawodnicy dostosują swój poziom gry i wyniki do świetnej pogody? A chciałoby się bardzo. Okazji do tego by kibicować kibice poszczególnych drużyn będą mieli co niemiara. Nie pozostaje nam wiec nic innego jak tylko zaprosić wszystkich do rodzinnego kibicowania. Poniżej przedstawiamy układ wszystkich meczów z udziałem drużyn LKS ,,BUK” Rudy i pozostałych zespołów seniorskich z terenu całej naszej gminy.

 

W drużynach seniorskich BUK i Płomień w tym tygodniu grają na swoich boiskach, z kolei Koziołki i Stal o punkty powalczą na wyjazdach.

Drużyny klubowe LKS ,,BUK” Rudy:

 

^^^ Trampkarze Starsi – C1

*** Sobota 13.10 godz. 11:00

LKS Ocice – LKS ,,BUK” Rudy

W sobotnie przedpołudnie rudzcy trampkarze rozpoczną zmagania rudzkich drużyn podczas tego weekendu. O godz. 11.00 wybiorą się do Ocic, dzielnicy Raciborza gdzie wybiegną na boisko i przyjdzie im się mierzyć z miejscową młodzieżą. Drużyna miejscowych dotychczas nie zdobyła jeszcze żadnego punkt co w roli faworyta stawia rudzkich trampkarzy, którzy ostatnio urządzili sobie polowanie na liderów i dwukrotnie udało im się zremisować swoje mecze z faworyzowanymi przeciwnikami. Mamy nadzieję, że w sobotnie przedpołudnie podopieczni Szymona Oczko podejdą do meczu i przeciwnika z odpowiednim szacunkiem i w odpowiednim stylu zdobędą swoje kolejne 3 punkty w ligowej tabeli.

 

^^^ Żaki – rocznik 2010

*** Sobota 13.10 godz. 11:30

Turniej w którym uczestniczą zespoły: LKS Górki Śląskie, KS Górnik Radlin, LKS ,,BUK” Rudy.

W sobotę do południa na boisko wybiegną także nasi najmłodsi podopieczni. Zespół złożony z zawodników rocznika 2010  uda się do Górek Śląskich gdzie rozegra mini turniej towarzyski z zespołami gospodarzy oraz KS Górnik Radlin. Jak na razie pogoda nam wszystkim dopisuje więc wszystko wskazuje na to, że naszych podopiecznych czekają wspaniałe zmagania i wiele radości podczas rozgrywek. Mamy jednak nadzieję, że prócz dobrej zabawy nasi najmłodsi zawodnicy podejdą do turnieju odpowiednio i dobrą zabawę połączą z jeszcze lepszą postawą sportową. Zapraszamy wszystkich rodziców i kibiców do gorącego dopingu naszym podopiecznym!

 

^^^ Juniorzy Starsi – A1

*** Niedziela 14.10 godz. 11:00

LKS ,,BUK” Rudy – Unia Turza Śląska

Po zwycięstwie nad Olzą podopiecznych Michała Żyły czeka teraz dużo trudniejsze zadanie, ponieważ do Rud zawita jedenastka z Turzy Śląskiej. Pamiętamy wspaniałą walkę do końca i minimalną przegraną z spadkowiczem z ligi wojewódzkiej juniorów w pierwszym spotkaniu tych drużyn i mamy nadzieję, że w taki sam sposób, lecz tym razem zwycięsko zakończy się spotkanie naszej młodzieży! Serdecznie zapraszamy na rudzki stadion do kibicowania rudzkim juniorom!

 

^^^ Seniorzy – Klasa “A”

*** Niedziela 14.10 godz. 15:00

LKS ,,BUK” Rudy – LKS Pawłów

Ponownie obronić rudzką twierdzę i walczyć o top 3, tak można by krótko skomentować spotkanie, które czeka naszych seniorów. Aby jednak trochę szerzej przybliżyć Państwu zbliżające się spotkanie pragniemy przypomnieć, że nasz najbliższy przeciwnik zajmuje aktualnie IX miejsce w tabeli z dorobkiem 14 pkt. Rudzki zespół zajmuje IV miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów i to niewątpliwie podopieczni Jacka Rudzkiego są stawiani w roli faworyta tego spotkania. My mamy jednak nadzieję, że zbyt nadmierna pewność siebie nie zgubi naszych seniorów i z pełnym skupieniem i zaangażowaniem rudzka maszyna odeśle kolejny zespół z niezdobytej dotąd “twierdzy”. Emocje gwarantowane, zapraszamy do gorącego dopingu!

 

^^^ Orliki – E1

*** Poniedziałek godz. 15.10

TS Górnik Pszów – LKS ,,BUK” Rudy

Podopieczni trenera Bębenka udadzą się do Pszowa by tam zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami. Pamiętamy, że w pierwszym meczu rudzkie Orliki zdemolowały przeciwnika wygrywając 18:0. Czy tym razem będzie podobnie? Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i kibiców aby sprawdzić jak poradzi sobie rudzka drużyna.

…………………

 

Drużyny seniorów z terenu naszej gminy:

 

^^^ ,,A” klasa – kolejka XI

Sobota, 13.10.2018 godz. 13:00

TS Górnik Pszów – KS Stal Kuźnia Raciborska

 

*** Niedziela, 14.10.2018 godz. 15:00

LKS ,,BUK” Rudy – LKS Pawłów

 

^^^ ,,B” klasa – kolejka XI

*** Sobota, 13.10.2018 godz. 15:00

LKS Gamów – LKS Ruda Kozielska

 

^^^ ,,C” klasa grupa II – kolejka VIII

*** Sobota, 13.10.2018 godz. 15:00

LKS Płomień Siedliska – LKS Wicher Płonia.

Redakcja