czwartek , 25 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » Chcesz żyć? Pilnuj sąsiada a sąsiad niech pilnuje Ciebie!

Chcesz żyć? Pilnuj sąsiada a sąsiad niech pilnuje Ciebie!

Sezon grzewczy wiąże się niestety z problemem zanieczyszczeń powietrza. Doniesienia o limitach emisji pyłu zawieszonego przekroczonych o kilkaset procent znów zaczynają być naszą codziennością. Alarmujące raporty jednoznacznie potwierdzają, iż w trakcie epizodów smogowych notuje się więcej zgonów niż w inne dni, a niska emisja jest jedną z istotnych przyczyn chorób nowotworowych, chorób układu oddechowego, krążenia czy alergii.

W ubiegłym roku olbrzymi sukces odniosła akcja „Nie truj sąsiada” o której donosiły media w całej Polsce, a spoty z udziałem Franciszka Pieczki oraz YouTubera Reziego notowały tysiące odsłon. W tym roku ofensywa „Nie truj sąsiada” wraca wspierana przez Mariana Dziędziela i zespół Tabu! Jej mechanizm jest bardzo prosty – jeżeli Twój sąsiada nieustannie spala śmieci, dymi i truje wszystkich dookoła, wyraź swój sprzeciw wieszając na jego płocie, oknie czy bramie zawieszkę akcji „Nie truj sąsiada”. Pobierz i wydrukuj zawieszki: http://gminazenergia.pl/post/pobierz-zawieszke-akcji-nie-truj-sasiada-1

Bardzo pozytywny odbiór akcji w całym kraju sprawił, iż organizatorzy akcji chcą, aby w tym roku do wspólnych działań włączyło się jak najwięcej mieszkańców Subregionu Zachodniego i nie tylko – do akcji dołączają kolejne gminy!

Premiera kolejnego spotu promującego akcję „Nie truj sąsiada” odbyła się w miniona środę – zachęcamy do obejrzenia najnowszego spotu: https://youtu.be/0PdLOCuMgs0

Kampania „Nie truj sąsiada” została zainicjowana przez portal Planergia.pl, Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego oraz 28 gmin i powiatów z terenu Województwa Śląskiego.

Prosimy o aktywne włączenie się do naszej akcji.

Redakcja