środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » BUK zagrał do ostatniej sekundy meczu. Warto było!

BUK zagrał do ostatniej sekundy meczu. Warto było!

W 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości swoje ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej raciborskiej Klasy “A” rozegrali rudzcy seniorzy. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół aktualnego lidera Serie ,,A” – LKS Tworków. W pierwszej połowie dużo lepsze sytuacje do zdobycia bramki mieli nasi zawodnicy. Dobre przejęcie piłki przez Patryka Oczko wykorzystał Wanglorz Mariusz i wysunął rudzki zespół na prowadzenie 1:0. Przy odrobinie szczęścia i wykorzystaniu rzutu karnego mogliśmy prowadzić do przerwy dwoma bramkami, lecz niestety w tej sytuacji bardzo dobrze zachował się bramkarz gości.

Druga połowa rozpoczęła się od masowych ataków gości. Zamiast jednak wyrównania, zawodnicy z Tworkowa zostali osłabieni przez swojego kolegę z drużyny, który za “nurkowanie” w polu karnym zobaczył drugą żółtą kartkę.

Po tej sytuacji mecz toczył się pod dyktando rudzkiej drużyny, lecz sytuacji podbramkowe jakie sobie stworzyliśmy, nie zostały zamienione na bramki.

W przeciwieństwie do naszej drużyny, gościom dopisało szczęście – po uderzeniu z rzutu wolnego i rykoszecie, piłka trafiła do bramki Morgały na 1:1. Rudzka drużyna nadal próbowała odzyskać prowadzenie, a przyjezdni strzelali. Błąd w obronie, faul w polu karnym i goście grając w 10 wyszli na prowadzenie 1:2.

Jednak na nasze szczęście rudzka drużyna walczyła do końca meczu i w ostatniej akcji meczu rzut karny na bramkę zamienił Procek Mateusz.

 

*** LKS ,,BUK” Rudy 2:2 LKS Tworków

Bramki zdobyli:

– Mateusz Procek

– Mariusz Wanglorz.

Redakcja