niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » BUK i Stal zgarnęły kolejne komplety punktów. Koziołki, Płomień i Jankowice – przegrały.

BUK i Stal zgarnęły kolejne komplety punktów. Koziołki, Płomień i Jankowice – przegrały.

wynikiTak jak zapowiadaliśmy, również w ten wiosenny weekend piłkarze z lokalnych lig rywalizują o ligowe punkty. W sobotę i niedzielę swoje mecze rozegrały wszystkie drużyny seniorów z terenu naszej Gminy. Tak się złożyło, że w tej kolejce zespoły Stali i Koziołków stanęły na boisku naprzeciw siebie w meczu derbowym. Ostatecznie , stało się tak przepowiadaliśmy w naszej weekendowej zapowiadajce piłkarskiej. Stal która zdecydowanie maszeruje w kierunku awansu do klasy ,,A” i tym razem pokazała, kto rządzi na ,,A” – klasowym boisku. Oczywiście – Stal. Wynik meczu: 3:1 dla stalowców.

Koziołki tym razem wyniku nie muszą się wstydzić, wszakże próbowali stawić czoła liderowi Serie ,,B”, dodatkowym atutem był fakt rozgrywania meczu na STALARENA.

Z kolei na wysokości zadania stanął rudzki ,,BUK”, który na trudnym terenie w Brzeziu zainkasował 3 ważne punkty. Wygrana jest minimalna, jednak zdobyte punkty mają swoją wagę.

Niestety po raz kolejny złe wieści napłynęły po meczach LKS-u Jankowice i Płomienia Siedliska. Obydwie drużyny swoje mecze przegrały.

W przypadku drużyny z Jankowic z pewnością mamy już do czynienia głębokim kryzysem w klubie. Czy cokolwiek i ktokolwiek jest w stanie zatrzymać tą złą passę. Jankowice przegrały 10 kolejnych, ostatnich ligowych meczów. Trudno jest szukać tak czarnej i dramatycznie złej serii w historii tego klubu. Z całą pewnością, nadszedł czas na poważną i dogłębną analizę takiego stanu rzeczy. Powód złej gry drużyny jest, jednak aby go rozwiązać, trzeba go nazwać i głośno o nim mówić. Panowie – najwyższa już pora. Nikt bowiem nie chce, by analiza dokonała się już po spadku klubu do klasy niższej.

 

Uzyskane wyniki:

*** Klasa ,,A”:

LKS Brzezie (Racibórz) 0-1 LKS ,,BUK” Rudy

*** Klasa ,,B”:

KS Stal Kuźnia Raciborska 3-1 LKS Ruda Kozielska.

LKS Gamów             3-2 LKS Jankowice

*** Klasa ,,C”:

LKS Siedliska 2-7 LKS Cyprzanów

Redakcja