piątek , 22 Marzec 2019
Home » Aktualności » Brawo chłopcy z MOW-u! Tak trzymać.

Brawo chłopcy z MOW-u! Tak trzymać.

Zwyczajowe stały się już spotkania wychowanków rudzkiego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i pensjonariuszy Domu Seniora BUK w Rudach. Cyklicznie młodzi chłopcy z MOW-u odwiedzają ,,dom” wielu seniorów którzy jesień swojego życia spędzają właśnie w naszej miejscowości. Możemy powiedzieć, że owe spotkania na stałe wchodzą w kalendarz zarówno seniorów jak i młodych wychowanków. Można zaryzykować stwierdzenie, że kolejne spotkania są wyczekiwane przez obydwie strony a kiedy już do nich dojdzie dostarczają wiele radości, zadumy i refleksji. Brawo chłopcy!

W miłej atmosferze uczniowie i Seniorzy spędzili pewne marcowe popołudnie. Grali wspólnie w różne gry stolikowe, rozwijające umiejętność logicznego myślenia ale przede wszystkim cieszyli się z możliwości spędzenia razem wolnego czasu.

Podczas wspólnych gier nie obyło się bez sympatycznej,  miłej rozmowy i śmiechu. Panie i Panowie wspominali swoje młode lata i czas szkolny. Opowiadali jak wyglądała ich szkoła, jakie mieli obowiązki i oczywiście jakie przydarzały im się różne psikusy.

Wzajemne spotkania są bardzo potrzebne Seniorom, którzy w kontakcie z naszymi wychowankami  nabierają wigoru, chęci współpracy i dzielenia się swoim doświadczeniem i wiedzą. Natomiast wolontariusze z MOW-u dzięki takim spotkaniom uczą się szacunku wobec starszych , rozumieją ich  potrzeby i zachowania.

Samo życie!

Wielkie dzięki!

Redakcja