poniedziałek , 24 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » Brawa dla drużyny BUK-u. Ze stanu 2:0 ,,wyciągnęli” na 2:3!!!

Brawa dla drużyny BUK-u. Ze stanu 2:0 ,,wyciągnęli” na 2:3!!!

lks_bukW niedzielne popołudnie rudzki zespół udał się do Kobyli, aby walczyć z miejscowym Płomieniem o kolejne ligowe punkty. Już początek spotkania pokazał, że łatwo nie będzie. Gospodarze zwyciężali większość pojedynków ,,jeden na jeden”, przechwytywali praktycznie wszystkie długie piłki, a w grze w powietrzu nie mieliśmy szans ze względu na bardzo dobre warunki fizyczne piłkarzy z Kobyli. Mimo takiego oblicza meczu na wydarzenia na boisku wpływ miała również gra po ziemi, w której początkowo przeważaliśmy i powinniśmy wykorzystać właśnie ten element gry aby zaskoczyć swojego przeciwnika.

Po około 15 minutach właśnie po takiej akcji i kilku dobrych podaniach rudzka drużyna powinna była wyjść na prowadzenie, lecz sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Artur Bębenek.

Niestety było to jedyne zagrożenie dla bramkarza gospodarzy jakie zafundowali mu rudzcy piłkarze w tej odsłonie meczu, a gra z minuty na minutę była coraz bardziej nerwowa, podania niedokładne, a przewaga przeciwnika rosła z minuty na minutę co zdołali udokumentować 2 bramkami. 2:0. Najpierw wykorzystali niedokładne wyprowadzenie rudzkiej ekipy i po przejęciu piłki znaleźli się w sytuacji sam na sam z Morgałą, po strzale napastnika piłka zatrzymała się na słupku, niestety odbita wpadła prosto pod nogi drugiego napastnika gospodarzy, który wpakował piłkę do pustej bramki. Przy drugim straconym golu rywale wykorzystali brak komunikacji naszych obrońców, przejęli piłkę w polu karnym i przytomnym wycofaniem i strzałem w długi róg bramki z najbliższej odległości zmusili naszego bramkarza by po raz drugi wyciągnął futbolówkę z siatki. W ten oto sposób wyszli na dwubramkowe prowadzenie i ten stan rzeczy utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron doszło do przebudzenia drużyny z Rud prowadzonej przez Beniamina Mierę. Zespół zmienił obraz meczu o 180 stopni. Nie odbierając zasług naszej drużynie należy dodać, że trochę w osiągnięciu kompletu punktów pomogli nam również sami gospodarze.

Po dobrym, mocnym początku II połowy rudzcy zawodnicy wykonywali rzut rożny, po którym jeden z zawodników Kobyli próbował zgrać futbolówkę do swojego bramkarza. Na nasze ,,szczęście” zrobił to tak niefortunnie, że bramkarz zatrzymał piłkę gdy ta minęła już linię bramkową. 2:1.

To kontaktowe trafienie spowodowało, że gra się jeszcze bardziej się zaostrzyła, a zawodnicy walczyli o każdy metr boiska. Przewaga rudzkich zawodników rosła, a zawodnicy Kobyli nie radząc sobie z nimi próbowali przerywać akcje ostrymi faulami. Atmosfera stała się bardzo gorąca, czego nie wytrzymał jeden z pomocników gospodarzy, który bezpardonowo zaatakował Tomka Kufiętę w środku pola bez piłki, gdy ona znajdowała się dużo dalej. Sytuację tą zauważył sędzi główny i bez zastanowienia pokazał czerwony kartonik i wysłał piłkarza z Kobyli do szatni.

Po tej sytuacji dosłownie minutę zajęło piłkarza z Rud aby doprowadzić do wyrównania, a sytuację sam na sam po bardzo dobrym rozegraniu wykorzystał Artur Bębenek czym zrehabilitował się za niewykorzystaną sytuację z pierwszej połowy. 2:2.

Po wyrównującym trafieniu przewaga gości rosła z minuty na minutę, a zawodnicy gospodarzy ograniczyli się do groźnych kontrataków. Mimo widocznej przewagi, zmęczenie i niedokładne podania sprawiały, że rudzanie nie potrafili udokumentować tego faktu bramką. Na nasze szczęście na boisku w odpowiednim momencie pojawił się nasz młodzieżowiec Kacper Piontek, który po sprytnym rozegraniu z rzutu rożnego uderzył nie do obrony i wyprowadził nas na prowadzenie. 2:3.

Gospodarze próbowali jeszcze odpowiedzieć na to trafienie i doprowadzić do wyrównania, lecz po strzale z 16 metrów bardzo dobrze w bramce zachował się Oczko Szymon, który w przerwie zmienił Ryszarda Morgałę.

Do końca spotkania obraz gry nie uległ zmianie, lecz było to wszystko na co było stać obydwa zespoły.

Dziękujemy bardzo za walkę do końca i wiarę w zwycięstwo, bez których wygrana w tym spotkaniu nie była by możliwa! Mamy nadzieję, że rudzka maszyna wróciła już na odpowiednie tory, co także będzie starała się udowodnić w ostatnim spotkaniu w tej rundzie gdzie zagramy z czerwoną latarnią ligi – rezerwami Dębu Gaszowice.

*** LKS Płomień Kobyla – LKS Buk Rudy 2:3 (2:0)

Bramki: Kamil Szałkowski 19., 25. Grzegorz Gawron 50. (samobójcza) – Artur Bębenek 60., Kascper Piontek 63.

Skład drużyny ,,BUK”-u: Michał Żyła, Artur Bębenek, Patryk Hamiga, Przemysław Humski, Mario Jendryka, Tomasz Kufieta, Ryszard Morgała, Łukasz Moric, Patryk Oczko, Mateusz Procek, Mariusz Wanglorz

Żółte kartki: Tomasz Kufieta, Łukasz Moric, Daniel Duda, Mateusz Procek (wszyscy Rudy)

Czerwona kartka: Jarosław Marcisz 60.

*** Aktualna tabela:

Wyniki kolejki XV

Płomień Kobyla 2:3 LKS ,,BUK” Rudy

LKS Studzienna 3:1 Start Pietrowice Wielkie

Czarni Nowa Wieś 1:2 LKS 05 Tworków

LKS Brzezie 3:0 Unia Turza Śląska II

Dąb Gaszowice II 1:4 Czarni Gorzyce

Zgoda Zawada Książęca 0:3 Wypoczynek Buków

Górnik Pszów 0:5 KS Kornowac

LKS Lyski 4:1 LKS Chałupki

Tabela:

1.Czarni Gorzyce 33 48:16 +32

2.LKS Studzienna 28 43:24 +19

3.KS Kornowac 27 41:24 +17

4.LKS 05 Tworków 24 37:21 +16

5.Czarni Nowa Wieś 23 30:25 +5

6.Płomień Kobyla 22 42:34 +8

7.LKS Lyski 21 35:40 -5

8.Górnik Pszów 20 25:28 -3

9.LKS Brzezie 18 22:19 +3

10.Start Pietrowice Wielkie 18 29:34 -5

11.LKS ,,BUK” Rudy 16 22:33 -11

12.Unia Turza Śląska II 15 29:35 -6

13.Wypoczynek Buków 15 30:47 -17

14.Zgoda Zawada Książęca 14 21:38 -17

15.LKS Chałupki 10 21:39 -18

16.Dąb Gaszowice II 10 25:43 –18.   Redakcja