piątek , 17 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Bezpieczne Boże Narodzenie 2016.

Bezpieczne Boże Narodzenie 2016.

policja_mikolajPolicja przez całe Święta Bożego Narodzenia czuwa nad bezpieczeństwem na drogach. W okresie tym panuje wzmożony ruch zarówno lokalny, jak i tranzytowy. Funkcjonariusze policji informują kierowców, aby ? jadąc na świąteczne odwiedziny do rodziny czy znajomych ? byli przygotowani na spotkanie z mundurowymi na drodze.

Akcja ?Bezpieczny weekend ? Boże Narodzenie 2016″ rozpoczęła się w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Działania są prowadzone na drogach całego kraju. Biorą w nich udział nie tylko policjanci z drogówki, ale także innych pionów policji. Mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Kontrolują również stan trzeźwości kierowców.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób podróżujących samochodem, aby jeszcze przed wyjazdem sprawdziły, czy  pojazd jest sprawny lub czy posiadają wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji); czy bagaż jest dobrze poukładany i solidnie zamocowany. Stróże prawa zwracają szczególną uwagę, aby kierowcy w trasie wykazali się odpowiedzialnością i rozwagą, ponadto dostosowali prędkość do warunków na drodze, respektowali przepisy, a także byli życzliwi dla innych użytkowników dróg. ? Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu! ? przestrzegają mundurowi.

 Źródło: Policja