poniedziałek , 13 Styczeń 2020
Home » Aktualności » Bezdyskusyjne zwycięstwo Ewy Bugdoł w dalekich Chinach.

Bezdyskusyjne zwycięstwo Ewy Bugdoł w dalekich Chinach.

Ten weekend po raz kolejny okazał się szczęśliwy dla triathlonistki Ewy Bugdoł. Tym razem Ewa stanęła na starcie ITU Multisport World Cup w Wenzhou w Chinach. Wystartowała i wygrała ze światową elita w tej dyscyplinie sportu. Jest to kolejny duży sukces Ewy. Biorąc pod uwagę panujące w Chinach warunki pogodowe, oraz zrządzenie losu które robiło wszystko by Ewa się poddała, możemy powiedzieć, że triathlonistka pochodząca z Rud pokonała wszystkie konkurentki ale i samą siebie. Sobotnie zwycięstwo Ewy nie jest cudem, wszakże triathlonistka od lat należy do ścisłej światowej elity w tej dyscyplinie sportowej. Możemy jednak powiedzieć, że zwycięstwo jest prawdziwym majstersztykiem. Gratulujemy i dzielimy się z zawodniczką radością z odniesionego sukcesu.

*** Szczegóły sobotnich zawodów w Chinach:

Ewa Bugdoł zdobyła pierwsze miejsce w ITU Multisport World Cup w Wenzhou w Chinach na dystansach: dystans 2km – pływanie, 80km – jazda rowerem, 20 km – bieg.

Po zawodach swój wynik Ewa skomentowała w następujący sposób: – ,,Nikomu nie życzę startu w tak trudnych warunkach pogodowych jakie tutaj panowały. Temperatura powietrza +40oC i bardzo wysoka wilgotność powietrza. Samo przebywanie na zewnątrz mocno męczyło i sprawiało że pot oblewał całe ciało. Woda w morzu miała +28oC.

Po pływaniu byłam na drugiej pozycji za Chinką, miałam około 2 min straty.

Na rowerze czułam się bardzo dobrze i zbliżałam się do prowadzącej Chinki. Niestety na około 9 km usłyszałam wybuch z przedniego koła, złapałam gumę. Musiałam dojechać bez powietrza w przednim kole do serwisu z kołami i znaleźć coś zastępczego. Koło które dostałam nie pasowało na mój rozstaw hamulców i delikatnie ocierało mi o hamulce. Na 50 km dojechałam do zawodniczki Chińskiej i potem wyszłam już na prowadzenie.

Na biegu na każdej aid station brałam butelkę z wodą i izotonik, żeby zmniejszyć temperaturę ciała i się nawodnić. Na trasie biegowej mnóstwo zawodników ze względu na wysoką temperaturę zatrzymywało się lub zamiast biec, szli!!! W ostatniej konkurencji powiększyłam jeszcze swoją przewagę i niezagrożona wbiegłam pierwsza na metę. ZWYCIĘSTWO!

Dziękuję organizatorowi za zaproszenie #EricLeLostec , a także mojemu głównemu sponsorowi #RafakoS.A #FundacjaRafakoS.A a także #Livcyclingpl #Centrummedycznesilesiaclinic.

*** Wywiad Przegladu Sportowego z Ewa Bugdoł ( jeszcze przed startem w Chinach ): https://www.przegladsportowy.pl/inne-dyscypliny/triathlon/polska-triathlonistka-pojechala-za-swoje-i-podbila-europe/r2vf16z?fbclid=IwAR13uoEadErPKANfGEmQ9JzOG1vYIxiUfR4R1S4Np8DOg30SRL0jeWcnv1E

Redakcja