poniedziałek , 16 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » Będzie remont drogi wojewódzkiej DW 919 na odcinku Rudy Most – droga wojewódzka DW 921 ( prowadzi na Stanicę ).

Będzie remont drogi wojewódzkiej DW 919 na odcinku Rudy Most – droga wojewódzka DW 921 ( prowadzi na Stanicę ).

Jest nadzieja na wykonanie remontu znacznego odcinka drogi wojewódzkiej DW 919 w obrębie naszej miejscowości ( Rudy ). Jak się okazuje – najbardziej zdegradowany odcinek tej drogi występuje na odcinku od Centrum Rud do Przerycia a potem w kierunku Bargłówki. Nie tylko lokalni samorządowcy od wielu miesięcy zwracają uwagę na ten fakt, oraz dążą do tego by najgorsze odcinki tej drogi zostały poddane remontowi. Dzisiaj mamy dla naszych czytelników bardzo dobra wiadomość. Mianowicie – Zarząd Dróg Wojewódzkich podjął działania wykonawcze w celu poprawy złej sytuacji.

Jak nas poinformowano, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach otworzył oferty na remont drogi wojewódzkiej DW 919 na odcinku od remontowanego mostu w Rudach, poprzez wiadukt kolejowy na wysokości Przerycia do skrzyżowania z droga wojewódzką DW 921 – droga prowadząca do Stanicy. Jest to więc znaczący fragment DW 919. Jego naprawa w sposób kapitalny powinna poprawić komfort jady na tym odcinku drogi.

*** Według pozyskanych informacji: Technical Solutions Kędzierzyn Koźle (2,29 mln zł), Colas Polska Palędzie (2,76 mln zł), Drogopol-ZW Katowice (2,13 mln zł), Konsorcjum Hucz i Domax Boronów (2,42 mln zł), Strabag Infrastruktura Południe Wrocław (2,85 mln zł), Drogomex Dąbrowa Górnicza (2,31 mln zł) oraz Transkom Jaryszów (2,4 mln zł) – te firmy złożyły oferty w ogłoszonym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach przetargu na remont nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 919 w miejscowości Trachy i Przerycie – etap I od km 28+360 do km 30+830. To odcinek dojazdu do A4 w kierunku od Rud w powiecie raciborskim do Sośnicy. ZDW ma na nie 2,8 mln zł netto. Oferenci zmieścili się w budżecie.

Zadanie obejmuje naprawę warstw bitumicznych nawierzchni. W ramach zadania przewidziano naprawę poboczy z destruktu asfaltowego uzyskanego podczas frezowania nawierzchni, odtworzenie oznakowania poziomego, dostosowanie wysokościowe istniejących zjazdów prowadzących na nieruchomości przyległe. Termin wykonania 15.10.2019.

– Wyremontujemy nawierzchnię od mostu w Rudach do skrzyżowania z DW 921. Zdążymy przed zakończeniem budowy nowego mostu, udało się skoordynować te zadania – informuje Michał Woś, odpowiedzialny za drogownictwo członek zarządu województwa śląskiego.

Nic tylko przyklasnąć.

*** wielka szkoda, że w tym samym zadaniu nie został objęty realizacją kolejny odcinek drogi wojewódzkiej DW 919 Rudy Most – Centrum Rud ( do skrzyżowania przy Probostwie ). Mamy jednak nadzieję, że również te prace zostaną wykonane już niedługo.

Redakcja