czwartek , 28 Maj 2020
Home » Aktualności » Będzie mocno padać i wiać! Zachowajmy ostrożność.

Będzie mocno padać i wiać! Zachowajmy ostrożność.

Pogoda w ostatnich dniach zmienna jest. Po kilkudniowym ociepleniu, temperatura spadła znacznie poniżej zera, by kolejnego dnia mocno poszybować w ,,górę”. Z kolei w kolejnych dniach – poniedziałek i wtorek, itd. temperatura poszybuje mocno w dół ( nawet do -4-5o). To w głównej mierze spowoduje, że zacznie silnie wiać. Namiastkę tego wiatru możemy odczuć już od niedzielnego poranka. Wiatr jednak będzie przybierał na sile. Z cała pewnością nadciągający front przyniesie ze sobą znaczne opady – najpierw deszczu a potem deszczu ze śniegiem i śniegu.

Jeszcze dzisiaj od godz. 14.00 do godz. 10:00 dnia 10.12.2018 r. w poniedziałek prognozuje się wystąpienie na Śląsku silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 55 km/h z silniejszymi porywami. Wiatr będzie wiał  z kierunku południowo-zachodniego.

Dla kontrastu – co rusz na niebie pojawia się słońce. Czy wobec nadciągającej zmiany pogody ma ono jakiekolwiek szanse? Czas pokaże.

W związku z powyższym ostrzegamy naszych mieszkańców przed tym zjawiskiem i ewentualnymi jego skutkami – przerwy w dostawie prądu, spadające gałęzie i konary drzew, itp.

Prosimy o zabezpieczenie siebie i swojego dobytku. Zwłaszcza powinniśmy mieć się na baczności w trakcie podróżowania samochodach w zadrzewionych terenach.

Redakcja