wtorek , 14 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Atmosfera świąt zawładnęła rudzką szkołą

Atmosfera świąt zawładnęła rudzką szkołą

Kier 29.mJuż po raz XVI z rzędu Rada Rodziców i Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rudach były organizatorem Szkolnego Kiermaszu Świątecznego. Imprezy, która ,,urodziła? się w roku 2000, mocno ukorzeniła się w kalendarzu wydarzeń szkolnych i od tej pory trudno bez niej wyobrazić sobie mieszkańcom Rud i okolic III niedzieli każdego adwentu. Wczoraj w rudzkiej szkole zapachniało więc świętami Bożego Narodzenia.

W niedzielę 13 grudnia br. nie zawiedli jak zwykle uczniowie, ich rodzice i kiermaszowa klientela, która pomiędzy 10.00 a 18.00  nieustannie przewijała się przez halę sportową przy rudzkim ZSO. To właśnie tam rozstawiono stoiska z wszelakim dobrem świątecznym i przedświątecznym. Królowały jak zawsze ozdoby choinkowe, stroiki, szopki i karmiki. Nie zabrakło też świątecznych frykasów i tego, czego kupujący potrzebowali do natychmiastowego zregenerowania sił po niedzielnym spacerze i wyczerpujących ze względu na bogactwo wyboru poszukiwaniach odpowiedniego dla siebie asortymentu. Nie zabrakło również domowego wypieku ciast, ciasteczek, kawy, herbaty czy barszczu. Było przy czym usiąść i posmakować zbliżających się świąt.

O strawę duchową postarali się zaś sami uczniowie i ich opiekunowie. O 15.00  rozpoczął się około półtorej godzinny program artystyczny.

W trakcie wczorajszego wydarzenia prowadzone były również konkursy na najpiękniejszą choinkę, najlepiej przygotowany stół wigilijny, oraz na najlepszy wystrój sali wykładowej.

Dochód z imprezy jak zwykle przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Kolejna XVII edycja kiermaszu już za rok.   Poniżej pokazujemy jak rudzka szkoła na świąteczny czas zmieniła swoje oblicze.           Redakcja

Kier 29Kier 28Kier 27Kier 26Kier 25Kier 24Kier 23Kier 22Kier 21Kier 20Kier 19Kier 18Kier 16Kier 17Kier 15Kier 14Kier 13Kier 12Kier 11Kier 10Kier 9Kier 8Kier 7Kier 6Kier 5Kier 4Kier 2Kier 1