niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Arcydługi weekend kwietniowo-majowy uważamy za otwarty. Niech nam się dobrze wypoczywa.

Arcydługi weekend kwietniowo-majowy uważamy za otwarty. Niech nam się dobrze wypoczywa.

Za nami bardzo historyczny dzień – w piątek minęła IV rocznica ogłoszenia świętym Jana Pawła II. Nasz Papież został ogłoszony Świętym Rodziny. Widzimy więc, że ,,święty od zawsze Jan Paweł II” na co dzień jest z nami w naszych rodzinach i domach jako uznany święty. Dzisiaj natomiast mamy już sobotę – tą sobotę, która otwiera długo oczekiwany arcydługi weekend. Ten okres przy minimalnym wkładzie dni urlopowych może liczyć nawet 9 dni. Taki okres gwarantuje nam to, ze możemy na dobre oderwać się od kieratu naszej pracy zawodowej. Naszym zdaniem warto. I właśnie ów weekend trwa już kilkanaście godzin. A za oknem mamy bardzo słoneczny i pogodny dzień. Jest nawet ciepło, tyle tylko, że dosyć silny chłodny wiaterek pomniejsza odczuwanie temperatury.

Mamy również świadomość tego, że wiele osób w długi weekend będzie musiało udać się do pracy, lub szkoły, są jednak pośród nas takie osoby, które będą degustować się urokami kwietniowo-majowego weekendu w pełni i w całości. Tak to już jednak w życiu bywa, że aby ktoś mógł poleniuchować i mieć wolne, inni muszą pracować. Żywimy nadzieję, ze przekrojowo w trakcie tych 9-ciu weekendowych dni każdy z nas przynajmniej w minimalnym zakresie odpocznie i zregeneruje swoje siły. A okazji ku temu będziemy mieli bardzo dużo. Wystarczy tylko wejść na naszą stronkę, by się o tym dowiedzieć. Zapraszamy. Teraz nie pozostaje nam już więc nic innego jak tylko organizować wolny czas i wypoczywać. Miłego weekendowania więc życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 28 kwietnia br. w 39 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 118 dniem roku, do jego końca pozostało więc  247 dni.

I wreszcie mamy 39 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +23oC, w tej chwili wynosi  około +16oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +25oC. Od samego rana dzień jest słoneczny, ciepły ale lekko wietrzny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 68 – 50%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.50, zaś zmierzch około godz.: 20.36.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.28 zajdzie natomiast o godz. 19.59 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 31 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 29 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godziny i 27 minut. Widać więc, że długość dnia jest już zdecydowanie większa niż nocy.  Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 28 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 49 minut, 31 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 6 godzin i 30 minut, 35 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea, Witalis, Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Świat nie musi mieć sensu. Sens rodzi się wraz z Twoją wyobraźnią. Czy jednak będzie on lepszy czy gorszy – to już Twoja decyzja”.

Przysłowie na dzisiejszy dzień: ,,Deszcze częste w kwietniu wróżą, że owoców będzie dużo”.

To już kolejna wiosenna sobota. Do końca kwietnia pozostały nam niespełna 3 dni. A potem już tylko maj. Chciałoby się, by ten nadchodzący miesiąc należał do takich które często wspominamy. Bo były, bo były piękne i znaczące w naszym życiu. Po kwietniu, maj jest kolejnym miesiącem, kiedy przyroda budzi się już ostatecznie z zimowego snu. Wokół nas wszystko jest zielone i świeże, budzące nadzieję na kolejny okres naszego życia. Miejmy nadzieję, że w tym roku będzie równie pięknie. Żyjmy urokami tego pięknego okresu. A długi, raczej arcydługi kwietniowo-majowy weekend oficjalnie uważamy za otwarty!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowe soboty.    Redakcja