poniedziałek , 25 Marzec 2019
Home » Aktualności » Ale nam sie trafiła pogoda! Witamy w Wigilię Dnia Zmarłych.

Ale nam sie trafiła pogoda! Witamy w Wigilię Dnia Zmarłych.

I tak oto na dzień dzisiejszy przypada Wigilia Świąt Wszystkich Świętych. Za nami przedświąteczny weekend, poniedziałek i wtorek. Z oczywistych względów poniedziałek i wtorek dla wielu z nas stanowiły dni robocze związane z przygotowaniami grobów naszych bliskich. Podobnie będzie w dniu dzisiejszym – do samego wieczoru. Nareszcie sprzyjała nam pogoda. Dzisiaj poza pracami na cmentarzu czeka nas wiele rutynowych prac domowych i wokół domu. Nasze obejścia domowe muszą wszakże ,,jakoś” wyglądać. Zwłaszcza te wokół których przechodzić będą ludzie podążający na groby zmarłych. Zadbajmy tylko o to, by wieczorem po tych pracach nie padliśmy z przemęczenia. Bo o to nie jest wcale trudno. Tymczasem od samego rana na dworze mamy przecudowna pogodę. I tak będzie do nocy oraz na pewno w kolejnych 2-3 dniach. Wszystkiego dobrego na cały dzisiejszy dzień życzymy i miłego, efektywnego przygotowania do Święta Zmarłych i Zaduszek. Budująca również musi być informacja, że oto do połowy listopada będziemy mieli bardzo piękną jesienną pogodę – słońce, słońce i jeszcze raz słońce.

Jednocześnie musimy podkreślić, że dzisiaj popołudniu wielu z nas rozpocznie długi jesienny weekend. Tym razem jest szansa na to, by ,,odpoczywać” 4 dni. Korzystajmy z tej możliwości.

No i jeszcze jednak kwestia – dzisiaj kończy nam się miesiąc październik a do końca br. roku pozostaną 2 pełne miesiące.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w przedświąteczną środę 31 października br. w 39 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 304 dniem roku, do jego końca pozostało więc 61 dni.

Przeżywamy 39 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +18oC, w tej chwili wynosi około +11oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +20oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 73 – 59%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.01, zaś zmierzch około godz.: 16.59.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.35 zajdzie natomiast o godz. 17.25 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 50 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 10 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 45 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 4 godziny i 20 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 31 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin i 14 minut, 12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 45 minut i 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Augusta, Alfons, Wolfgang, Antoni, Urban i Narcyz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Pokora jest łatwiejsza dla tego, który w życiu coś zrobił, niż dla tego, który nie zrobił nic”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy łagodna jesień trzyma, będzie krótka, ostra zima”.

Mamy ostatnie godziny na świąteczne przygotowania grobów naszych najbliższych. Na całe szczęście pogoda jest super-super, w związku z czym powinniśmy mieć możliwość wykonania wszystkich niezbędnych prac w idealnych warunkach. Tyle tylko, że będziemy się śpieszyć. Bo przecież na jutrzejszy poranek wszystko musi być gotowe. A dzisiejszy dzień jest już bardzo krótki. Przecież już około 16.30 zapadają ciemności. Przyjemnej i efektywnej pracy życzymy. A jutro, pojutrze życzymy miłego świętowania, zaś na cały 4-dniowy długi weekend życzymy miłego i efektywnego wypoczynku.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja