piątek , 26 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » A wakacje płyną i płyną.

A wakacje płyną i płyną.

wakacje z usmiechemTo już kolejny wakacyjny wtorek 10 lipca br. mamy więc za sobą pierwszą dekadę lipca. Trwają wakacje, cieszmy się więc tym, że wielu z nas ma dużo wolnego czasu, który możemy przeznaczyć na wypoczynek, albo zwykłe leniuchowanie. Według nas najkorzystniejszy jest wypoczynek aktywny – na przykład na rowerze, pływanie, bieganie, spacer, itd. Zachęcamy do takiej formy spędzania czasu. Po kilkudniowym lekkim ochłodzeniu, od wczoraj temperatury na dworze znowu stają się prawie ,,nie ludzkie”. Biorąc pod uwagę zmienne ( ekstremalne ) warunki pogodowe, musimy w sposób właściwy dobierać czas spędzony na dworze, tak byśmy zbytnio nie przeciążali swoich organizmów. A za nami jest bardzo piękny poniedziałek. Wczorajszy dzień pokazał, że lato może być piękne, ciepłe i spokojne. Najważniejsze jest jednak to, by regularnie padał deszcz. Ale w sposób umiarkowany, susza bowiem jest przeogromna. Przyroda cały czas woła o wodę, widzimy naokoło jak poszczególne jej elementy wysychają. To wszystko za sprawą spiekoty i braku wody. Oczywiście mówiąc o opadach deszczu mamy na myśli regularne dosyć mocne opady, jednak nie takie które mogłyby doprowadzić do podtopień i powodzi jak to w minionych latach było. I broń Boże nawałnice. Miłego dnia życzymy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 10 lipca br. w 19 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 191 dniem roku, do jego końca pozostały więc  174 dni.

Przeżywamy 19 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +16oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +25oC, w tej chwili wynosi  około +21oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +27oC. Od samego rana dzień jest pogodny i ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743  mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 67%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.04, zaś zmierzch około godz.: 21.38.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.48 zajdzie natomiast o godz. 20.55 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 7 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 53 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 8 godziny i 7 minut. Widać więc, że długość dnia jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już krótszy o 18 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 10 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 18 minut, 2 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 7 minut i 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Aniela, Filip, January i Rufina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,To smutne, że głupcy są tacy pewni siebie, a ludzie rozsądni tacy pełni wątpliwości”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Byłoby lato dłuższe, gdyby nie zima”.

Dzisiejszy, kolejny już wakacyjny dzień możemy spędzić bardzo atrakcyjnie. Na dworze jest pogodnie, ciepło i bardzo przyjemnie. Chciejmy więc wypoczywać. Może by tak wybrać się na wycieczkę pieszą lub rowerowa do lasu?  Mamy świadomość tego, że wielu z nas boi się kleszczy, ale przecież one nie mogą paraliżować naszych działań. Trochę ostrożności w tej sprawie nie zaszkodzi, ale bez przesadyzmu. Zapraszamy na dłuższą chwilę do lasu i parku. Pamiętajmy jednak o możliwych zawirowaniach pogody.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.    Redakcja