czwartek , 29 Październik 2020
Home » Aktualności » A na dworze pada i pada. Za chwilę powitamy weekend.

A na dworze pada i pada. Za chwilę powitamy weekend.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc wrzesień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 7 705!!! Aktualne statystyki ( piątek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardzo źle: 157 608  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 3 440 osób! Przybyło: 132 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 16 października br. – w 24 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 290 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 76 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 24 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

I tak oto mijają nam kolejne robocze dni kolejnego tygodnia bieżącego roku. W ten oto sposób dane jest nam przeżywać kolejny piątek. Dzień od samego rana jest deszczowy. W trakcie wczorajszego dnia ( czwartek ) pogoda była poprawna, deszcz bowiem nie padał. Tak jak w sobotę, niedziele i poniedziałek.

Na horyzoncie widzimy już Dzień Zmarłych i Zaduszki. Wiemy przecież, że w tym okresie czeka nas wiele pracy na cmentarzach, ale również prac jesiennych przy domu. Przy złej pogodzie prace te mocno mogą się skomplikować. I będą trudniejsze do wykonania. Deszcz i chłód są bowiem w stanie w okresie jesiennym mocno dać nam się we znaki. Dlatego, żywimy nadzieję, że owe ,,pogorszenie” pogody nie będzie aż tak bardzo znaczne.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +7oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +8oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 80%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.38, zaś zmierzch około godz.: 18.24.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.11 zajdzie natomiast o godz. 17.53 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 42 minuty. Noc będzie więc miała 13 godzin i 18 minut. Dzisiejszy dzień jest 2 godziny i 37 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 2 godziny i 36 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

16 październik jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 42 minuty i 58 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny, 37  minut i 7 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ambroży, Aurelia, Denis, Dionizy, Emil, Florentyna, Gaweł, Gerard i Grzegorz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Nie należy ani okrętu przytwierdzać do jednej kotwicy, ani życia opierać na jednej nadziei”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Co dwie głowy, to nie jedna”.

Za oknem mamy bardzo brzydki i mokry jesienny dzień. Wobec takiej aury możemy czuć się wręcz przymuleni. Taka pogoda będzie utrzymywać się do końca tygodnia a potem zobaczymy. Zapowiedzi meteorologów są bowiem różne. Przed sobą mamy więc jeszcze kilka deszczowych dni. Naszym zdaniem, kiedy się tylko da nie powinniśmy zwlekać z pracami na cmentarzu i w ogrodach do ostatniego tygodnia października. Bo pogoda będzie płatać figle. A my już niedługo przedstawimy na naszych łamach przewidywaną pogodę na Dzień Zmarłych i Zaduszki. Przy naszych najbliższych planach, warto mieć takie informacje.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego piątku.

Redakcja