środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » A czas mija, mija i mija. Pozostało 11 dni lata.

A czas mija, mija i mija. Pozostało 11 dni lata.

Ani żeśmy się nie obejrzeli a za nami jest już kolejny tydzień. Ba, również za sobą mamy już pogodny poniedziałek. Dzisiaj od samego rana dzień jest zachmurzony, jest jednak stosunkowo ciepło. Meteorolodzy na kolejne dni przewidują utrzymanie się poprawnej pogody. A w kalendarzu nieuchronnie lato nam się kończy. Do jego zakończenia pozostało nam zaledwie 11 dni!!!  Tak, tak – w tym roku czeka nas już tylko 1 letni weekend. Po którym w jeszcze kolejny piątek lato w kalendarzu odejdzie. Przyznają Państwo, że pod wpływem tego upływającego czasu włos się na głowie jeży. Cóż jednak począć. I z tym wyzwaniem trzeba będzie się zmierzyć. Miejmy nadzieję, że pozostała część roku minie nam w spokoju, przy dobrej pogodzie, bez niebezpiecznych zdarzeń. W tym duchu pozdrawiamy na kolejny jeszcze letni dzień.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 11 września br. w 82 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 254 dniem roku, do jego końca pozostało więc 111 dni.

Przeżywamy 82 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +14oC.  W trakcie dnia spadnie do około +21oC, w tej chwili wynosi  około +28oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +23oC. Od samego rana dzień jest pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 749 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 68 – 59%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.43, zaś zmierzch około godz.: 19.42.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.16 zajdzie natomiast o godz. 19.10 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 54 minuty. Noc będzie więc miała 11 godzin i 6 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godzin i 9 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 11 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny i 17 minut, 18 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godzin, 48 minut i 10 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Dagna, Feliks, Jacek, Jan, Naczęsław, Prot i Ścibor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Kiedy kończy się słodycz życia zaczyna się sól ziemi”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czas najskuteczniej leczy troski codzienne”.

Mamy dla Państwa dobrą wiadomość. Otóż, w naszych lasach jest pięknie. Niestety, wedle naszej wiedzy w dalszym ciągu nie ma wysypu grzybów. Grzyby jednak podobno są, tyle tylko, że trzeba wiedzieć gdzie, no i oczywiście trzeba wykazać się cierpliwością. Dlatego zachęcamy do spaceru po lesie, lub parku. Z całą pewnością nasz pobyt na łonie natury dobrze wpłynie na nasze samopoczucie. Poza tym, o tej porze w lesie jest równie cudownie jak wiosną. Zachęcamy do wycieczek w głąb lasu. Życzymy miłego relaksu. Może co nieco znajdziemy?

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.    Redakcja