wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » 8 kolejnych dni może wstrząsnąć naszymi termometrami i organizmami.

8 kolejnych dni może wstrząsnąć naszymi termometrami i organizmami.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że nadchodzi do nas fala upałów, termometry pokażą nawet +35oC. upały rozpoczną się już od jutra ( niedzieli ) i potrwają minimum do kolejnej niedzieli. Dopiero wtedy ciepło odpuści. Czeka nas więc 8 dniowa męczarnia w skwarze i duchocie. W ten oto sposób przełom lipca i sierpnia będzie bardzo upalny.

Fala gorąca nadejdzie już jutro, a wraz z nią burze. Koniec przyszłego tygodnia, zgodnie z zapowiedziami synoptyków, także będzie gorący. IMGW wydało już odpowiednie ostrzeżenia.

Zwrotnikowe powietrze napłynie z południowego zachodu, tak że już w niedzielę na południu Polski słupki rtęci pokażą +32oC. Synoptycy w tym dniu ostrzegają przed burzami.

Według komunikatów IMGW, jutro burze z gradem mogą wystąpić na obszarze województw: zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie oraz podkarpackie. -mazurskiego, łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Wobec takich zapowiedzi musimy sobie wziąć ostrzeżenia na poważnie. Zwłaszcza osoby cierpiące na choroby wieńcowo-sercowe i duszności. W okresie tak wysokich temperatur przebywajmy w chłodnych miejscach. Nie zapominajmy o regularnym uzupełnianiu wody ( piciu ).

Pozwólmy również dobrze spędzić ten trudny okres naszym domowym zwierzętom. Zadbajmy o to, by mogły się schronić, by nie przebywały w słońcu, na uwięzi, oraz by nie doskwierał im brak zimnej wody.

Redakcja