poniedziałek , 16 Wrzesień 2019
Home » Aktualności » Przeżywamy ostatnią majową sobotę. ,,I wiosna by tak nie smakowała, gdyby przedtem zimy nie było”.

Przeżywamy ostatnią majową sobotę. ,,I wiosna by tak nie smakowała, gdyby przedtem zimy nie było”.

Przeżywamy ostanie dni maja. Przed nami jeszcze tylko  ( lub aż ) jeden krótki majowy weekend i 5 dni roboczych kolejnego tygodnia, po czym w następną sobotę powitamy miesiąc czerwiec. I tak oto wejdziemy w kolejny miesiąc – czerwiec, który to przyniesie nam już lato. Lato i wakacje. A wszystko stanie się za około 4 tygodnie bezpośrednio po długim weekendzie z Bożym Ciałem ( 20 czerwca br. ). Mamy więc przed sobą obiecującą perspektywę. Z nadzieją na ładną wiosenną pogodę czekamy w dniach poprzedzających nadejście lata. Tegoroczna wiosna, jak dotychczas jest przeciętna. Patrząc na jej stan – do dzisiaj, nie możemy jej zaliczyć do skrajnych wiosen jakie się w przeszłości zdarzały ( skrajnie zimna i niepogodna, lub skrajnie gorąca i sucha ). Może jeszcze przez kolejne dni wiosny wiele się zmieni, do dzisiaj nie możemy jednak narzekać. Coraz bardziej będziemy też mówić o finiszu nauki w szkole, tak na dobrą sprawę na naukę pozostało niewiele ponad 3 tygodnie. Potem już tylko klasyfikacja i pożegnanie ze szkołą na nieco ponad 2 miesiące. Niezła perspektywa – nieprawdaż? Taka oto perspektywa rozpościera się przed nami. A póki co życzymy miłego dnia. Pamiętajmy o tym, że to już dzisiejszego popołudnia rozpoczyna się w Rudach rodzinny festyn w którym po raz kolejny zagramy dla chorego Kewina.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 25 maja br. – w 66 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 145 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 220 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 66 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +22oC, w tej chwili wynosi około +15oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +24oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 72 – 56%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.05, zaś zmierzch około godz.: 21.20.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.47 zajdzie natomiast o godz. 20.39 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 52 minuty. Noc będzie więc miała 8 godzin i 8 minut. Dzisiejszy dzień jest już 7 godzin i 49 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 7 godzin i 34 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 25 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 32 minuty i 48 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 48 minut i 17 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Grzegorz, Imisława, Leon, Leona, Magda i Urban. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  wiosenny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Bieda to najlepszy nauczyciel”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,I wiosna by tak nie smakowała, gdyby przedtem zimy nie było”.

Mamy pogodną sobotę. Możemy powiedzieć, że mamy przedświąteczną sobotę. Jutro bowiem przeżywać będziemy wielkie rodzinne święto jakim jest Dzień Matki. Zapewne wielu z nas w ten dzień uda się do swojej mamy, niezależnie od tego jak daleko od nas jest. Bardzo serdecznie namawiamy do takiej postawy. Niech jutrzejszy dzień będzie czasem wielkiej rodzinnej radości i wielkim świętowaniem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.   

Redakcja

slonce