środa , 26 Czerwiec 2019
Home » Aktualności » ,,Gdy styczeń jasny i biały, w lecie bywają upały”. Witamy w słoneczną sobotę.

,,Gdy styczeń jasny i biały, w lecie bywają upały”. Witamy w słoneczną sobotę.

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy przy lekkim roztopie. Wieczorem mieliśmy opady śniegu i mróz, rano wszystko się topiło. W związku z tym, że ,,jest jak jest”, istnieje wielkie prawdopodobieństwo częstych zachorowań na różnego rodzaju przeziębienia, infekcje bakteryjne, tudzież anginy i grypę. Starajmy się więc w tym zakresie zabezpieczyć i zrobić wszystko, by takie przypadku ograniczyć. Niestety, warunki pogodowe nie będą naszymi sprzymierzeńcami w tej kwestii. Chociaż meteorolodzy zapowiadają, że chwyci mróz. I to taki na kilkanaście dni. Tymczasem mamy sobotę i od kilku godzin przezywamy 2-dniowy weekend. Pamiętajmy również, że oto już za 4 tygodnie nastaną zimowe ferie. Najwyższa więc pora na to, by skonkretyzować swoje plany związane z tym wydarzeniem. Póki jednak co, życzymy naszym czytelnikom miłego weekendu. I oby te 2 dni trwały wiecznie i były bardzo radosne i atrakcyjne.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 12 stycznia br. – w 22 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 12 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 353 dni.

Przeżywamy 22 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -5oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około -1oC, w tej chwili wynosi około -2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -6oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 742 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 96 – 88%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.03, zaś zmierzch około godz.: 16.44.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.42 zajdzie natomiast o godz. 16.07 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 25 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 35 minut. Dzisiejszy dzień jest już ponad 24 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy o 7 godziny i 26 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 12 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 56 minut i 35 sekund i dłuższy od najkrótszego o 23 minut i 30 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Antoni, Arkadiusz, Wiktorian, Arkady, Benedykt, Bonitus, Czesława, Ernest, Tacjan, Tatiana, Wiktoriana, Wiktorianna i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Nadzieja jest dobrym śniadaniem, ale złą kolacją”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy styczeń jasny i biały, w lecie bywają upały”.

W bieżącej sytuacji pogodowej powinniśmy pamiętać o domowych sposobach leczenia i zapobiegania przeziębień i gryp za pomocą herbatek. Wszystkie te informacje są bardzo cenne, zwłaszcza w aspekcie narastającej fali tego typu zachorowań. Gdzie by nie spojrzeć wszędzie ludzie chorują, kaszel, katar, ból gardła, głowy, czasami biegunka i ból brzucha. Przy takich warunkach pogodowych jakie aktualnie panują ważne jest by w sposób właściwy ubierać się i nie dopuszczać do przegrzewania organizmu. Niestety warunki pogodowe a zwłaszcza temperatura zmieniają się skokowo.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja