niedziela , 18 Kwiecień 2021
Home » Aktualności » Witamy w przedostatnim dniu 2018 roku – mamy niedzielę.

Witamy w przedostatnim dniu 2018 roku – mamy niedzielę.

Jak by na to nie patrzeć 2018 rok zmierza ku końcowi. To już jutro na prywatkach, zabawach, balach i w swoich prywatnych domach pożegnamy Stary Rok 2018 a powitamy Nowy AD 2019 rok. Do tej chwili pozostało nam już naprawdę niewiele godzin. Biorąc to pod uwagę, wielu z nas jest już na najwyższych obrotach w przygotowaniach do Sylwestra. Mamy nadzieję, że wszyscy zdążą na czas a sama zabawa minie bezpiecznie, miło, przyjemnie i radośnie. Starajmy się jednak tak balować, abyśmy byli w stanie o północy w sposób świadomy powitać Nowy Rok i mieli świadomość tego, że to nowy rok nastał. Różnie bowiem w tym względzie bywało w przeszłości. Nieprawdaż? Tymczasem na dworze tak jak zapowiadaliśmy mamy nadal ,,jesień”, nocą słupek rtęci spadł tylko do +2oC. Póki co nie mamy jeszcze mrozu, ale już od Nowego roku sytuacja się zmieni. Pojawi się dosyć znaczny mróz i lokalne opady śniegu. Czyżby to właśnie w te dni nadeszła zima AD 2019? Z całą pewnością taka pogoda i takie warunki sprzyjać będą temu by wyjść na dwór na dłuższy spacer. Skorzystajmy więc z takich warunków. A dzisiaj z rana jest w miarę pogodnie i deszcz nie pada. Z niecierpliwością czekamy więc na Nowy Rok i umiarkowana zimę.  *** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 30 grudnia br. w 9 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 364 dniem roku, do jego końca pozostały więc niespełna 2 dni.

Przeżywamy 9 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +5oC, w tej chwili wynosi około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +4oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 83%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.06, zaś zmierzch około godz.: 16.30.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.46 zajdzie natomiast o godz. 15.52 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 6 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 54 minuty. Dzisiejszy dzień jest już 3 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy o 7 godziny i 53 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 30 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 16 minut, 1 sekundę i dłuższy od najkrótszego o 4 minuty i 5 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Sewer, Anizja, Egwin, Eugeniusz, Rajner, Dionizy, Uniedrog i Irmina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Udając kogoś kim nie jesteś, jesteś jedynie nieudaną kopią osoby którą pragniesz być”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy grzmi na lód, będzie głód”.

Powoli możemy mówić – że 2018 rok jest już za nami. Uprawnieni również jesteśmy do tego, aby o minionym roku wydawać swoje oceny. Można to robić, biorąc pod uwagę wiele kryteriów. Pamiętajmy jednak, że najważniejszą sprawą jest to w jakim zdrowiu dane nam było przeżyć mijający rok. A poza tym wszystko musi mieć inny -mniejszy wymiar. Ważne jest przecież to, w jakiej kondycji fizycznej, ale również psychicznej wchodzimy w kolejny rok. Chcąc wydać własną ocenę temu wszystkiemu, co dane nam było przeżyć w mijającym roku, z całą pewnością musimy powiedzieć, że było różnie, ale nie najgorzej. Rok ten był przeciętny, ze wskazaniem na dobry rok. Mamy świadomość tego, że taka ocena jest indywidualną sprawą każdego z nas, nie mniej jednak patrząc przekrojowo uprawnieni jesteśmy do stwierdzenia, że mijający rok był rokiem dobrym i tak go wspominajmy. A co na przyszłość. A na przeszłość wypowiedzmy stare ludowe powiedzenie – ,,oby w kolejnym roku zdrowi byliśmy, a rok oby nie był gorszy od tego który właśnie mija”. Oj daj Boże!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja