czwartek , 16 Sierpień 2018
Home » Aktualności » Witamy w czwartkowy poranek.

Witamy w czwartkowy poranek.

Gdyby ktoś pogubił się w przebiegu bieżącego tygodnia, to komunikujemy wszem i wobec, że oto nastał czwartek. Do końca wakacji pozostaje nam niespełna 10 dni!!! I to wliczając 2 weekendy. Przypominamy o tym fakcie, bowiem nagła informacja o początku roku szkolnego mogłaby źle na co niektórych wpłynąć. Według nas, lepiej jest o tym wiedzieć wcześniej. A wobec faktu kończących się wakacji zachęcamy, aby ich końcówkę pod kątem wypoczynku spędzić bardzo efektywnie. Mamy nadzieję, że pogoda będzie temu sprzyjała. Ogłaszamy więc publicznie – przed nami jeszcze pełny jeden tydzień wakacji i jeszcze ździebko. I tego się trzymajmy nie wybiegając zbytnio wzrokiem do przodu. Według zapewnień meteorologów pogoda do końca tygodnia, łącznie z weekendem będzie poprawna. A jeśli tak, to nasze życie w tych dniach również powinno być piękne i przyjemne.  

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 24 sierpnia br. Dzisiejszy dzień jest 65 dniem tegorocznego kalendarzowego lata, 238 dniem w 2017 roku, do końca roku pozostało więc 128 dni.

To doprawdy 65 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC. W trakcie dnia nie podniesie się i wynosić będzie +24oC, w tej chwili wynosi około +19oC. Temperatura odczuwalna wynosić będzie +26oC. Ciśnienie atmosferyczne wynosić będzie w granicach 746 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 74 – 43%.

Układ dnia i nocy: Słońce wzeszło dzisiaj o godz. 5.50 zajdzie natomiast o godz. 19.47 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 57 minut. Noc ma więc 10 godzin i 3 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dokładnie 2 godzinę i 1 minutę krótszy od dnia najdłuższego. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Michalina, Halina, Anita, Bartłomiej, Joanna, Jerzy, Malina, i Bartosz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Musisz sam być zmianą, którą chcesz dostrzec w świecie”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Ubogiemu brakuje chleba, bogatemu apetytu”.

Nie będziemy wiecznie narzekać na upływający czas, ale w głowie nam się nie mieści, że oto znajdujemy się niemal na tydzień przed końcem wakacji. Ani się nie obrócimy a rozpocznie się nowy rok szkolny, nadejdzie Jesień, Święto Zmarłych i tak obyśmy zdrowo dotrwali do grudnia. A potem dalej i dalej. A kiedy nastanie już grudzień, to w świątecznym duchu oczekiwać będziemy świąt, zaś po nich kolejnego roku. Tak to już czas kołem się toczy. Obyśmy tylko zdrowi byli.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wakacyjnego czwartek.   Redakcja