wtorek , 19 Czerwiec 2018
Home » Aktualności » 18-latek z Rybnika utopił się wczoraj na kąpielisku ,,WODNIK” w Kuźni Raciborskiej.

18-latek z Rybnika utopił się wczoraj na kąpielisku ,,WODNIK” w Kuźni Raciborskiej.

Niedziela była w naszym regionie pięknym dniem. Od samego rana do późnego wieczoru pogoda była bajeczna – słonecznie i bardzo ciepło. Wszystko to sprzyjało temu by dzień spędzić w cieniu lub też nad wodą. Tak właśnie zrobiło wiele osób, między innymi te wypoczywające na kąpielisku ,,Wodnik” w Kuźni Raciborskiej. Tym razem jednak niedziela na tym akwenie była feralną niedzielą. Oto bowiem w późnych godzinach wieczornych dotarła do nas informacja, że w wodach ,,Wodnika” utopił się młody mężczyzna.

Jak donoszą media do tragedii doszło tuż po godzinie 19.00. wtedy to 18 letni mężczyzna wszedł do wody w jednoznacznie nie określonych okolicznościach i zaczął się topić. Sytuacja była na tyle poważna, że chwilę później zniknął pod wodą.

Na kąpielisko przybyła straż pożarna i policję które natychmiast przystąpiły do akcji ratowniczej. Niestety, strażacy nie byli w stanie go zlokalizować pod wodą. W związku z tym na pomoc wezwani zostali płetwonurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego w KM PSP w Bytomiu.

Po przystąpieniu płetwonurków do akcji wyłowione zostało ciało mężczyzny. Była godzina około 21.00.

Wg informacji przekazanych przez strażaków i świadków zdarzenia – mężczyzna pochodził z jednej z dzielnic Rybnika.

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu Komisarz Mirosław Szymański z raciborskiej policji bezpośrednio po zdarzeniu nie podał przyczyny tragedii. – Jest jeszcze za wcześnie na podanie nawet wstępnych informacji. Na miejsce zdarzenia wezwano prokuratora z Raciborza

Są jednak 2 teorie.

Pierwsza wersja zdarzenia:

Do tragedii doszło po godzinie 19.00, 18-latek wszedł do wody i zaczął się topić. Chwilę później zniknął pod wodą. Na miejsce wezwano straż pożarną z Raciborza i policję. Od razu przystąpiono do akcji ratowniczej. Niestety, strażacy nie byli w stanie go zlokalizować.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że 18-latek wchodząc do wody miał uratować dziecko. Wyciągnął je, przekazał innej osobie, po czym sam zniknął pod wodą.

Druga wersja zdarzenia:

Wg drugiej wersji mężczyzna z dzieckiem na plecach brodził w wodzie do czasu, gdy trafił na głębinę. Miał w ostatniej chwili przekazać dziecko drugiej osobie. Tych wersji na razie nie potwierdza policja. – Jutro ( w poniedziałek ) będziemy więcej informacji na ten temat – dodaje kom. Mirosław Szymański.

*** Już dzisiaj ( we wtorek ) podane zostały kolejne fakty dotyczące tragedii:

Jak donoszą media – raciborska policja podaje przebieg zdarzenia, jaki rozegrał się w wodach Zbiornika Wodnik, w wyniku którego zginął 18-letni rybniczanin.

Jak wyjaśnia dzisiaj kom. Mirosław Szymański, rzecznik KPP w Raciborzu, 18-letni mieszkaniec Rybnika przebywał nad wodą z grupą znajomych. – Wśród nich przebywało również dziecko. Młody mężczyzna wszedł z nim do wody. Nagle pod 18-latkiem obsunęła się ziemia. Zdążył jeszcze przekazać dziecko innej osobie – mówi policjant.

Rybniczanin znikł pod wodą, już nie wypłynął na powierzchnię. Wezwano straż pożarną, policję i płetwonurków z Bytomia. Ciało mężczyzny znaleziono po około 2 godzinach. Jak zaznacza kom. Mirosław Szymański, na terenie akwenu byli ratownicy kąpieliska, na chwilę obecną nie wiadomo jednak, w jakim kierunku zostanie poprowadzone śledztwo. – Prokurator zarządzi pewnie sekcję zwłok mężczyzny, by ustalić, czy przypadkiem nie doznał on szoku i zawału serca w wodzie – dodaje.

Tyle informacji w tej sprawie niemal na gorąco. O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować naszych czytelników.

Jednocześnie, biorąc pod uwagę przebieg zdarzenia, jak również jego skutek prosimy wszystkich wypoczywających o zachowanie niezbędnego bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku. Pamiętajmy, że zdrowie i życie mamy tylko jedno.

Redakcja

Relacja portalu naszraciborz.pl: http://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/59869-tragedia-w-kuzni-raciborskiej–w-akwenie-osrodka-wodnik-utonal-18-latek.html