czwartek , 25 Kwiecień 2019
Home » Aktualności » 16-latka zmarła w wyniku obrażeń doznanych w wypadku na DW 919 Racibórz-Nędza!!! Samochód spłonął.

16-latka zmarła w wyniku obrażeń doznanych w wypadku na DW 919 Racibórz-Nędza!!! Samochód spłonął.

Mamy trudne jesienne dni, znajdujemy się dokładnie w okresie przesilenia jesienno-zimowego. W związku z tym każdy z nas ma prawo czuć się gorzej ( przemęczony ). I tak też się czuje. Zwłaszcza dotyczy to kierowców za kierownicą. Dla tych ostatnich dodatkowo utrudnienie stanowić mogą szybkie zapadanie zmroku, zamglenia i gładka jezdnia. Dlatego właśnie apele o ostrożną jazdę w tym okresie są ze wszech miar uzasadnione. A brawura za kierownicą jest tym co ,,wpycha” kierowcę w ,,objęcia” groźnych wypadków drogowych. Dotyczy to zwłaszcza kierowców o małym stażu za kierownicą którzy wielokrotnie myślą, że mając już prawo jazdy – są panami na drodze. Tymczasem doświadczenie w prowadzeniu pojazdu może tutaj stać się czymś decydującym.

Kto wie, czy każdy z w/w czynników nie miał wpływu na wypadek drogowy na drodze wojewódzkiej DW 919 Racibórz-Rudy na odcinku Markowice-Nędza który wydarzył się w sobotę późnym wieczorem? Z pewnością – mogło tak być. W wypadku  samochód osobowy Opel uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Niestety w wyniku doznanych obrażeń nie żyje 16-letnia dziewczyna!!! Tymczasem kierowcą pojazdu był jej 18-letni kolega. A w samochodzie podróżowały 4 osoby w wieku 16-19 lat!!!

Tragiczny wypadek wydarzył się wczoraj po godz. 22.00 na trasie z Markowic do Babic. Samochodem osobowym Opel Corsa kierował 18-letni kierowca.  Według wstępnej opinii policji i obserwatorów młody kierowca podczas wyprzedzania innego auta stracił panowanie nad swoim pojazdem i wypadł z drogi. W trakcie zdarzenia Opel Corsa uderzył w drzewo po czym stanął w płomieniach. Jak już wspomnieliśmy w samochodzie podróżowały 4 młode osoby. Niestety 16-letnia pasażerka nie przeżyła. W akcji ratunkowej uczestniczyły 3 zespoły ratownictwa medycznego.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód Opel jechał od Raciborza w stronę Babic. Na prostym odcinku drogi za Markowicami ( jak przekazał to policji świadek ) Opel wyprzedził VW Jettę.

Po tym manewrze kierowca Corsy stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Jadące w nim 4 osoby – 3 mężczyzn i młoda kobieta, wszyscy w wieku od 16 do 19 lat, wyczołgali się z wnętrza samochodu. Pojazd zaczął się palić.

Na miejscu wypadku pierwsza pojawiła się policja, następnie strażacy z komendy w Raciborzu oraz OSP Markowice, a także 3 zespoły ratownictwa medycznego. Zastęp zawodowej straży z Raciborza szybko ugasił pożar. Przystąpiono do udzielania pomocy ofiarom. Po zaoptarzeniu 2 młodych mężczyzn odwieziono do szpitala w Raciborzu, 1 do Rybnika. Niestety, nie udało się uratować 16-letniej pasażerki Opla. Młoda dziewczyna, mimo długiej reanimacji, zmarła. Oplem kierował 18-latek. Jak podaje Policja kierowca był trzeźwy. Pobrano jego krew do badania. Policjanci z KPP Racibórz wciąż ustalają dokładny przebieg zdarzenia.

*** zdjęcia patrz portal www.naszraciborz.pl

http://www.naszraciborz.pl/site/zdjecie/1-aktualnosci/0-/62901-tragedia-na-drodze-raciborz-markowice-babice–opel-uderzyl-w-drzewo-i-stanal-w-plomieniach–nie-zyje-16-letnia-dziewczyna/26883/foto/6.html

Redakcja