środa , 16 Kwiecień 2014

Aktualności

Było – Jest – Będzie

info

 INFO z dnia 16.04.2014 r.: *** od samego rana na dworze mamy duże zachmurzenie a deszcz wisi w powietrzu. Po wczorajszych opadach jest wilgotno, ale nade wszystko chłodno. Jednym słowem mamy wiosenną Jesień, *** tak na dobrą sprawę, środę możemy zaliczyć do ostatniego dnia przed wielkim maratonem świątecznym. To w Wielki Czwartek rozpoczyna Triduum Paschalne najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym ... Czytaj więcej »

Pasję znajdują w eterze

Rad 2,m

Klub krótkofalowców z Kuźni Raciborskiej o tajemniczo brzmiącej nazwie SP9PRR działający przy OSP Siedliska oficjalnie istnieje dopiero od sześciu lat, ale na swoim koncie zgromadził już wiele osiągnięć i trofeów. Na pierwszym spotkaniu grupy inicjatywnej w 2008 roku, które było też zebraniem założycielskim obecne były zaledwie cztery osoby. Dziś na spotkaniach klubu pojawia się kilkanaścioro a nawet kilkadziesięcioro zapaleńców płci ... Czytaj więcej »

Młode Koziołki też poległy w Bieńkowicach

koziolek smutny

Podobnie jak drużyna seniorów, nasza młodzież wybrała się do Bieńkowic, na swoje drugie spotkanie w rundzie wiosennej. Po zwycięstwie w pierwszym meczu, do Bieńkowic jechaliśmy z nadziejami na sukces, ale też z niepewnością. Braki kadrowe, roszady w składzie, jak drużyna sobie poradzi bez podstawowych zawodników. Nie mały ból głowy przed pierwszym gwizdkiem sędziego miał opiekun naszej młodzieży …… Czytaj więcej »

Już wkrótce na raciborskim zamku Festiwal Piosenki Europejskiej

FPE

Jeżeli lubisz śpiewać i chciałbyś spróbować swoich sił przed większą publicznością? Weź udział w Festiwalu Piosenki Europejskiej! Festiwal Piosenki Europejskiej odbędzie się w dniach 4 – 7 czerwca 2014 roku na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Udział w festiwalu będzie mogła wziąć młodzież w wieku od 15 do 20 lat zamieszkująca województwo śląskie, w tym powiat partnerski powiatu raciborskiego oraz młodzież ... Czytaj więcej »

Jest mokro i zimno, od jutra czeka nas ocieplenie

deszczyk

No i sprawdziło się, chłodny pochmurny poranek, najpierw drobne a następnie znaczne opady deszczu. Potocznie o takim dniu mówi się, że na taką pogodę, to i psa by nie wygonić. Taki właśnie był wtorek, a my mamy nadzieję, że już środa pod względem pogody będzie dniem nieco lepszym. Pamiętamy bowiem, że znacząca zmiana na lepsze ma nastąpić ,,dopiero” w czwartek, ... Czytaj więcej »

Remis, który jest porażką Koziołków

pika gwizdek

„Porażka” bo za taką można nazwać wynik meczu Koziołków z LKS Bieńkowice. Ale wszystko po kolei. W niedziele nasza drużyna Seniorów tak jak młodzież udała się na swój kolejny mecz do Bieńkowic. Po pewnym zwycięstwie w poprzedniej kolejce z drużyną Górek, do Bieńkowic jechaliśmy z nadziejami na kolejne spotkanie. Priorytetem było zdobycie kompletu punktów, aby ciągle liczyć się w walce ... Czytaj więcej »

Jaka pogoda będzie w święta?

piekna wiosna

Widząc kwietniowe wahania pogody, wielu z nas zastanawia się, jaka będzie pogoda w zbliżające się święta no i oczywiście w długi majowy weekend? Już wiemy – meteorolodzy odkryli karty. Jedno jest pewne, tegoroczne Święta Wielkanocne nie będą upalne, ale w miarę ciepłe ( takie wiosenne ). Według długoterminowej prognozy pogody, w świąteczny weekend termometry pokażą od 14 do 20 stopni ... Czytaj więcej »

Obawy stały się ciałem!

Jankowice 3,m

No i pierwsze koty za płoty, jak mawia stare porzekadło. Zawodnicy LKS Janowice, którym wyraźnie nie wychodziły ostatnie sparingi rozegrali swoje pierwsze spotkanie o punkty w rundzie wiosennej i sprawdzili swoje możliwości. Techniczne i kondycyjne. I jedne i drugie muszą ulec szybkiej poprawie. W przeciwnym razie, nie tylko odległy póki co awans do lepszej klasy rozgrywek, ale też bardzo namacalna ... Czytaj więcej »

Połówkę kwietnia mamy już za sobą

pogodynka

Tak jak w dniu wczorajszym zapowiadaliśmy, poniedziałek minął nam przy bardzo urozmaiconej i dynamicznej pogodzie. Mieliśmy wszystkiego po trochu. Taka aura ma się utrzymywać do środy ( łącznie ze środą ), po czym pogoda wychodzić będzie powoli z dołka. Nie liczmy jednak na wiosenne cuda. Aczkolwiek cały okres świąteczny minie nam przy pięknej słonecznej pogodzie. W dniu dzisiejszym natomiast musimy ... Czytaj więcej »