wtorek , 28 Lipiec 2015

Aktualności

,,O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka”

krzysztof

Modlitwa kierowców: ,,O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka. Ty jesteś Dawcą Życia – proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie. Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków. Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich ... Czytaj więcej »

W ten weekend dojdzie do przesilenia temperaturowego. Miejmy się na baczności!

yes-weekend

Jeśli ktoś z naszych czytelników pogubił się w rachubie to informujemy, że od kilku godzin mamy już sobotę. Jak by więc na to nie patrzeć, to w dniu wczorajszym rozpoczęliśmy kolejny letni weekend. Co jednak jest najważniejsze, będzie to ostatni weekend lipca. I okrutna prawda – miesiąc lipiec idzie nam ku końcowi, tym samym powoli kończy nam się również pierwszy ... Czytaj więcej »

,,L”-ka pokazała kierowcom jak nie należy jeździć? Wszyscy musimy walczyć z piratami drogowymi!

media_piszą

Na naszych łamach pisaliśmy już wielokrotnie o wypadkach drogowych. Siła rzeczy pisaliśmy o tych które wydarzyły się na drogach przebiegających przez naszą gminną ,,aglomerację”. Na myśli mamy więc drogi DW 919 Racibórz-Rudy-Sośnicowice, DW 425 Rudy-Ruda Kozielska-Kuźnia Raciborska, DW 921 Pilchowice-Stanica-Rudy, DW 920 Rudy-Rybnik i inne lokalne. Z oczywistych względów sytuacja na tych drogach i drogach dojazdowych do nich interesuje nas ... Czytaj więcej »

Wielkie święto piłki kopanej w Kozi. Zapraszamy na festyn wakacyjny.

Plakat_Koziolki,m

Miesiąc temu obchodziliśmy święto sportowe i Jubileusz klubu sportowego LKS ,,BUK” Rudy a tu już w najbliższy weekend 25-26 lipca br. mamy w naszej parafii kolejne święto sportu. Oto bowiem piłkarski klub sportowy LKS Ruda Kozielska – popularne Koziołki obchodzą swoje 95-te urodziny. W związku z tym w Rudzie Kozielskiej odbędzie się Festyn Wakacyjny połączony z obchodami Jubileuszu. Zapraszamy wszystkich ... Czytaj więcej »

Matka natura nie ma dla nas litości

piatek

Lato trwa w najlepsze. Wydaje się, że postanowiło wynagrodzić nam nie najlepszą pogodę z tegorocznej wiosny. Mówiąc szczerze, dobrze byłoby, aby trochę dłużej popadał deszcz, bowiem otaczająca nas natura jest bardzo wyschnięta. Poza tym nam również przydałoby się małe orzeźwienie i ochłodzenie. Na dłuższą metę dotychczasowe temperatury są w sposób oczywisty męczące. Czytaj więcej »

Było – Jest – Będzie

info

INFO z dnia 23.07.2015 r.: *** z ostatniej chwili: w dniu dzisiejszym, niemal w samo południe w Rudach doszło do wypadku drogowego-stłuczki. Zdarzenie miało miejsce na DW 919 ( ul. Rogera ) w rejonie skrzyżowania na ul. Rybnicką. W stłuczce uczestniczyły samochód osobowy i ciężarowy, szczegóły podamy w późniejszym okresie, *** mamy czwartek, aktualnie znajdujemy się dokładnie w środku kolejnej ... Czytaj więcej »

Ogłaszamy konkurs na nazwę obiektu biesiadnego w Rudach. Czy nazwa STODOŁA obroni się przed kolejnymi propozycjami?

FR23,m

W czerwcu br. zakończyliśmy budowę obiektu biesiadnego w Rudach. Ba, jeszcze w tym miesiącu odbyła się udana premiera tego obiektu. Stało się to przy okazji organizowania klubowego festynu rodzinno-sportowego przez rudzki LKS. To wydarzenie nie było jednak oficjalną inauguracją, lecz tylko próbnym rozruchem. Po to, by dowiedzieć się, czy wszystko działa jak należy i co ewentualnie należy zmienić lub dopracować. ... Czytaj więcej »

Apel o rozwagę nad wodą!

woda

Trwają wakacje, a coraz ładniejsza aura sprawia, że chętniej wypoczywamy nad wodą. Od początku maja do 2 lipca utonęły już 83 osoby. Tymczasem by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek. Czytaj więcej »

Co zrobić, by nie poraził cię piorun?

burza

Któż z nas nie stawiał sobie następującego pytania – Czy bać się burzy? Wielu z nas już dawno odpowiedziało na tak postawione pytanie twierdząco. Pozostali, podobno się nie boją, ale równie z innymi narażeni są na tragiczne działania żywiołu. Odpowiedź zaś powinna brzmieć – z pewnością nie wolno burzy lekceważyć. Czytaj więcej »

Czekamy na przesilenie temperaturowe i dni lekkiego chłodu

lato

W przepięknej letniej pogodzie dane nam było przeżyć trzeci roboczy dzień bieżącego tygodnia. Proszę dać wiarę, iż meteorolodzy zapowiadają że kolejne dni mogą nam przynieść temperaturę niczym w piekarniku kuchni, taką jaką mogliśmy doświadczyć we wtorkowe i środowe popołudnie i wieczór, gdzie temperatura sięgała aż 35°C. Dodatkowo nie było żadnego podmuchu wiatru. Tak będzie do końca tygodnia, a potem ma ... Czytaj więcej »