piątek , 1 Sierpień 2014

Aktualności

Było – Jest – Będzie

info

 INFO z dnia 31.07.2014 r.: *** no i dotrwaliśmy do końca lipca, upływają już ostatnie godziny tego miesiąca, już jutro będziemy mieli sierpień, *** powyższe oznacza, że kończymy pierwszy dzień wakacji, jesteśmy na półmetku, ale uwaga – wakacje od jutra ,,lecą” nam z górki, *** dzisiaj o godz. 17.00 rozegrany zostanie mecz sparingowy LKS Jankowice – LKS Ruda Kozielska. Zapraszamy ... Czytaj więcej »

Dzisiaj kończy się konkurs na najpiękniejszy kościół powiatu raciborskiego. ZAGŁOSUJMY!

rudy_kosciol

Informujemy, że trwa głosowanie na najpiękniejszy kościół w powiecie raciborskim. Już po raz drugi zapraszamy do udziału wszystkich naszych czytelników, którzy czują się związani ze swoją parafią i kościołem. Dwa lata temu plebiscyt cieszył się ogromną popularnością. Spróbujmy ponownie przyznać tytuł Najpiękniejszego kościoła. Pokażmy i tym razem, że kościół to dla nas nie tylko miejsce kultu religijnego, ale również wspólne ... Czytaj więcej »

GKS Jedlińsk po raz piąty na obozie w Jankowicach

GKS 2,m

Dla trampkarzy i juniorów Gminnego Klubu Sportowego Jedlińsk a wcześniej UKS Jankowice Radomskie z Mazowsza letnie zgrupowania sportowe w Jankowicach (gm. Kuźnia Raciborska) to już praktycznie tradycja. Od roku 2009 tylko raz nie pojawili się na Śląsku. Było to w roku 2012. W środę 30 lipca przyjechali do Jankowic po raz piąty i spędzą tu 10 pracowitych, ale również pasjonujących ... Czytaj więcej »

UWAGA na fałszywe meile i rachunki!

meil

Internet zalewa kolejna fala oszustw. Ich ofiarami mamy paść my wszyscy, którzy w dobie totalnego pośpiechu codzienne czynności ( w tym również związane z dokonywanie opłat ) wykonują pośpiesznie, bez analizy i kontroli. Korzystając z takiego naszego postępowania ,,niezidentyfikowane” osoby lub grupy osób rozsyłają gdzie tylko się da fałszywe meile z informacjami i fakturami ( rachunkami ) łudząco podobnymi do ... Czytaj więcej »

Żegnamy miesiąc lipiec, jutro zaczynamy drugi miesiąc wakacji

kogut

To już doprawdy koniec lipca. W ten oto sposób za sobą mamy połowę wakacji. To nie brzmi za dobrze, więc powiemy inaczej – pozostał nam jeszcze jeden pełny miesiąc wakacji. Nieprawdaż, niby to samo a brzmi inaczej. Niestety, tak to już bywa, że czas w szalonym tempie umyka. Chcąc krótko określić to, jaki był tegoroczny lipiec to trzeba stwierdzić, że ... Czytaj więcej »

Jaka jest twarz wandala który przed szkołą zniszczył kosz na śmieci?

stop_wandalom

W zasadzie nie ma dnia w naszej lokalnej społeczności w którym nie stwierdzilibyśmy na społecznym i prywatnym mieniu aktów wandalizmu. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że wandalizm stał się w dzisiejszych czasach dla niektórych osób swoistym sposobem na życie – na rozładowanie emocji i zamanifestowanie swojej ,,siły” i agresji najczęściej wobec rzeczy ( mienia ). Wszystko za sprawą współczesnych ... Czytaj więcej »

Czy bać się burzy?

burza

Któż z nas nie stawiał sobie następującego pytania –  Czy bać się burzy? Wielu z nas już dawno odpowiedziało na tak postawione pytanie twierdząco. Pozostali, podobno się nie boją, ale równie z innymi narażeni są na tragiczne działania żywiołu. Odpowiedź zaś powinna brzmieć – z pewnością nie wolno burzy lekceważyć. To śmiercionośny żywioł, nad którym człowiek nie jest w stanie ... Czytaj więcej »

Przed nami 3 dni lekkiego oddechu a potem zwrotnikowy weekend!

kokot pogodynka

Za nami kilkudniowy maraton zwrotnikowego upału. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi czytelnicy okres ten przeżyli w miarę w dobrym zdrowiu i kondycji. A nie jest lekko, bo przy tak ekstremalnych temperaturach, lekko nie mogło być. Dzisiaj temperatura ma zelżyć,  według meteorologów spadnie aż do 28oC. I tak ma być przez kolejne 3 dni. Z kolei w sobotę i niedzielę będziemy mieli ... Czytaj więcej »

Festyn Wakacyjny w Rudzie Kozielskiej tuż, tuż

Kozia fest,m

Trwają wakacje, a skoro tak, to jest to właściwy czas na wypoczynek, nabranie lekkiego dystansu do pracy, oraz odrobinę większej dawki rozrywki. Wszystko to może nam dać Festyn Wakacyjny, który odbędzie się w najbliższy weekend w Rudzie Kozielskiej – sobota/niedziela 2/3.08.2014 r. W imieniu organizatorów bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na to wydarzenie. Mamy nadzieję, że w ten weekend obiekt sportowy ... Czytaj więcej »