środa , 24 Maj 2017

Aktualności

BUK wygrał, nadal jednak w tabeli znajduje się w strefie zagrożenia.

Coraz bliżej znajduje się końcówka sezonu piłkarskiego ( runda wiosenna ). Jak to więc wiosną bywa, niemal każdy mecz jest na wagę złota a punkty nieraz mają podwójne znaczenie. Dotyczy to drużyn ze szpicy tabeli ale również tych z dołu broniących się przed spadkiem. Niestety w tej drugiej strefie znajduje się nasz jedyny rodzynek w okręgówce – LKS ,,BUK” Rudy. ... Czytaj więcej »

Ogłoszenie Urzędu Gminy.

Gmina Kuźnia Raciborska poszukuje Najemcy do prowadzenia Ośrodka Wodnego w Kuźni Raciborskiej przy ul. Brzozowej w sezonie letnim 2017. Obiekt położony jest w pięknym, otoczonym lasami zakątku Powiatu Raciborskiego. Na terenie obiektu, którego łączna powierzchnia wynosi 3,3339 ha znajduje się średniej wielkości akwen z piaszczystą plażą, miejscem kąpieli dla dzieci i dorosłych, boisko, miejsce do biwakowania, zabudowania pełniące funkcję gastronomiczną ... Czytaj więcej »

Za oknem mamy przepiękny słoneczny dzień. Serdecznie witamy.

kocot

Za nami jest już pierwszy dzień tygodnia – ten niby ,,najtrudniejszy”. Już za tydzień spoglądać będziemy w kolejny miesiąc tego roku, mianowicie czerwiec. A skoro czerwiec, to zbliżają się wakacje i nade wszystko lato. Tymczasem nadal mamy wiosnę, powoli jednak ta pora będzie zmierzała ku końcowi. Będzie jeszcze z nami około 1 miesiąca. W takim samym szybkim tempie zbliżają się ... Czytaj więcej »

Już niedługo dowiemy się jak doprawdy wyglądał legendarny diabeł Rudolf.

Rudzka kolejka wąskotorowa ogłosiła konkurs plastyczny pod nazwą – „Portret diabła Rudolfa”. Konkurs skierowany jest do dzieci ( głównie przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych ). Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej podobizny legendarnego diabła Rudolfa, który ma zamieszkiwać stację wąskotorówki w Rudach. Zwycięska praca posłuży za wzór do stworzenia maskotki Rudolfa. Poniżej przedstawiamy legendę o wspomnianym diable. Czytaj więcej »

Ogonek już się odnalazł!

I miła wiadomość nadeszła do nas od osoby poszukującej zaginionego kotka w Rudzie Kozielskiej. Otóż kotek – Ogonek odnalazł się cały i zdrów. Oto powiadomienie właściciela kotka przesłane na adres naszej redakcji. ,,Dzień dobry kotek cały i zdrowy wrócił do domu, lekko wygłodzony:) musiał przez przypadek być gdzieś zamknięty. Serdecznie dziękuje za okazaną pomoc i życzliwość. Bóg zapłać”. Taka informacja ... Czytaj więcej »

Lokalna piłka tak się toczy.

wyniki

Nie tylko meczami żyliśmy podczas ostatniego weekendu. Wspaniały festyn „Razem dla Kewina” i Festyn Integracyjny w szkole. Tak więc na nudę chyba nikt nie mógł narzekać. Już teraz chcemy podsumować wyniki zespołów seniorskich z naszego regionu. Ogólnie było na ,,plus”: rozegrano 5 meczów, uzyskano 3 zwycięstwa, 2 porażki. Bilans bramkowy: 13 : 8. Ogólnie rzecz ujmując – pewnie punktują Koziołki ... Czytaj więcej »

Przed nami najpiękniejszy okres tegorocznej wiosny.

Bardzo serdecznie witamy w kolejnym nowym tygodniu maja. Po w miarę pogodnym weekendzie czeka nas piękny dzień. Słońce jest i to jest najważniejsze. A za nami jest już bardzo intensywny i radosny weekend. Każdy z nas spędził go według swoich potrzeb. I tak gwarnie było na naszych podwórkach w ogrodach i ogródkach, gdzie nadrabialiśmy całotygodniowe zaległości. Potrafiliśmy również czas na ... Czytaj więcej »

To już dzisiaj! Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rudach zaprasza na festyn rodzinny.

Bieżący tydzień obfituje w Rudach w wydarzenia kulturalne. Oto bowiem zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w Rudach odbędą się festyny. W sobotę na BUKARENA i w STODOLE miał miejsce Festyn Rodzinny – „Razem dla Kewina” organizowany przez klub LKS ,,BUK” Rudy. To ujmujące wydarzenie jest już za nami. Z kolei dzisiaj –  w niedzielę 21.05.2017 r. w rudzkiej ... Czytaj więcej »

Na otwarcie festynu ,,Razem dla Kewina” BUK wygrał z ROW-em 3:0!

Pilne! Do wczorajszej wspaniałej atmosfery związanej z festynem na rzecz chorego Kewina w pełni dopasowali się również na boisku piłkarze LKS ,,BUK” Rudy którzy tuż przed festynem pokonali zdecydowanie drużynę ROW II Rybnik 3:0! To ważne punkty i ważne zwycięstwo. Gratulujemy zawodnikom. Ten wynik traktujemy również jako dodatkowy wkład do festyny rudzkiej drużyny. Jak przystało na taki dzień i wydarzenie, ... Czytaj więcej »

Witamy w kilka godzin po ujmującym festynie na rzecz chorego Kewina.

Mamy świadomość tego, że dzisiejszego poranka wielu z nas może czuć się zmęczonymi, wszakże wczorajsze wydarzenie w rudzkiej STODOLE wymagało od uczestników wielu sił. Mowa oczywiście o festynie który zorganizowany został w celu wsparcia procesu leczenia i rehabilitacji chorego Kewina Kaczmarek z Rud. Bezpośrednio po ligowym meczu we wczesnych godzinach popołudniowych ruszył bieg wsparcia, bieg otwartych serc – ,,Bieg dla ... Czytaj więcej »