czwartek , 5 Marzec 2015

Aktualności

Dzień Teściowej, czyli dlaczego nie kochamy „mamusi”

tesciowa 1

Zanim na dobre zasiądziemy do świętowania Dnia Kobiet, w dniu dzisiejszym możemy sobie zrobić w tym względzie lekką zaprawę. To wszystko za sprawą naszej ukochanej teściowej. Dla wielu z nas teściowa nie koniecznie kojarzy się pozytywnie.  Któż z nas nie zna jakiegoś kawału o teściowej? Np. teściowa w naszym nowym mercedesie spada w przepaść…… . Ten dowcip, choć przesadzony, trafnie ... Czytaj więcej »

Marzec zielony – niedobre plony

kogut pieje

Minęły już 3 robocze dni tego tygodnia. Mamy więc czwartek. Pod względem pogody były one bardzo przeciętne, niebo zachmurzone a słońca na niebie było niewiele, poza tym poniedziałkowy opad śniegu i ,,wiosenne” burze też zrobiły swoje. Dzisiaj pomimo porannego słoneczka, niebo jest znacznie zachmurzone. Rano mieliśmy również wyraźny przymrozek. Zapowiada się więc na to, że w trakcie dnia pogoda będzie ... Czytaj więcej »

,,Bóg chce tego dzieła” – słowa ks. Rafała Wyleżoła wypowiedziane na otwarcie kaplicy w DPS ,,BUK”

buk 0

W niedzielę 22 lutego br. a więc w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w Rudach w Domu Pomocy Społecznej ,,BUK” nastąpiło oficjalne otwarcie i poświęcenie kaplicy przeznaczonej wyłącznie do celów kultu religijnego: celebracja Mszy Św. i wykonywanie obrzędów liturgicznych dla duchowego dobra tamtejszych pensjonariuszy.  Czytaj więcej »

Z Ruch-em zagrali na 1:1

bukrudy

W lokalnym piłkarstwie trwa maraton sparingowy. Wszystko po to, by w sposób Jan najlepszy przygotować się do wiosennej części sezonu. Drużyna LKS ,,BUK” Rudy do swojego pierwszego ( wiosennego ) meczu o punkty ma zamiar stanąć w optymalnej dyspozycji. Stąd też trener wdrożył w zakresie tych przygotowań cały system zajęć – treningi na hali, na krytym boisku, zajęcia w naturze ... Czytaj więcej »

Środa będzie dniem chłodnym i mokrym – trzymajmy się cieplutko.

pogoda

Witamy w środowy poranek. Z wiosennymi nadziejami weszliśmy w bieżący tydzień, marcowy tydzień. Tymczasem jest piekielnie zimno, dzisiaj pada deszcz, wczoraj sypnęło śniegiem i zaliczyliśmy pierwszą tegoroczną burzę. Patrząc na to co mówią meteorolodzy, w sposób uzasadniony możemy oczekiwać na nadejście cieplejszych dni. To już za 2-3 dni. Czy to będzie już wiosna, trudno jednoznacznie dzisiaj wyrokować? Czytaj więcej »

To ci ryba!

SAMSUNG

Nadal trwa zima. Widać to patrząc za poranne okno. Wiele jednak z minionych dni tego roku pokazało, że wiosna tuż, tuż. Taką sytuację starali się wykorzystać wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach wraz ze swoimi wychowawcami.  Starając się wyjść Wiośnie naprzeciw chłopcy zorganizowali sobie ,,wielkie” łowienie ryb. Wielkie – dosłownie i w przenośni. A to wszystko za sprawą tego co ... Czytaj więcej »

Koziołki stwarzały sytuacje, wygrał rywal

kozioeczek

W czwartym sparingu zespół Koziołków poniósł pierwszą porażkę w tegorocznych przygotowaniach do sezonu. Tym razem lepszy okazał się rywal z Żernicy. Pierwsza bramka dla rywala wpadła już w 3 minucie meczu.  Nastąpił błąd w defensywie drużyny z Rudy Kozielskiej i goście objęli prowadzenie. Wynik 0:1. Kolejny fragment meczu to ,,pogoń” Koziołków za wynikiem. Drużyna musiała zmarnować kilka okazji, żeby w ... Czytaj więcej »