sobota , 23 Maj 2015

Aktualności

Tylko wspólne nasze działanie może wyeliminować takich kierowców

policja miga

Każdego dnia na drogach spotyka nas wiele złych zachowań niektórych kierowców. Popularnie nazywamy ich niesfornymi. Kierowcy ci nagminnie przekraczają dopuszczalna prędkość jazdy, zajeżdżają innym kierowcom drogę, wymuszają na innych złe zachowania, stwarzają wielkie niebezpieczeństwo, gestykulują, trąbią, itd. Najgorsze jest to, że nie są to incydentalne zdarzenia. Czytaj więcej »

Młodzi piłkarze tak grali

Dwuwarstwowa piłka nożna szyta maszynowo. Przeznaczona do gry rekreacyjnej, na każdy rodzaj nawierzchni.

Niezbyt imponująco wyglądają wyniki uzyskane w minionej kolejce przez młodzieżowe drużyny piłkarskie z terenu naszej gminy. Porażka juniorów BUK-u i zwycięstwo Stali to bilans naszych juniorów w minionym weekend. Ruda Kozielska pauzowała. Weekendowy dorobek trampkarzy drużyn z naszej gminy to zwycięstwo Młodzików Stali w Świerklanach oraz dwie porażki trampkarzy starszych Stali i BUK-u. Poniżej komplet wyników i tabel. Czytaj więcej »

Za kilka godzin rozpoczniemy kolejny majowy weekend

niepogoda

Bardzo serdecznie witamy w piątym roboczym dniu tygodnia. Wielu z nas jest już dawno w pracy, bądź też w szkole – ciężko nam to przychodzi wszakże wielu z nas z całą pewnością wolałoby robić całkiem coś innego. W zasięgu naszego wzroku mamy jednak kolejny majowy weekend. Coraz wyraźniej zaczynamy również czuć, że zbliża się lato i upragniona kanikuła. Czytaj więcej »

Rusza cykl koncertów ,,Muzyka w Starym Opactwie”

muzyka

Muzyka w starym opactwie – XX Jubileuszowy cykl koncertów rusza już 24 maja br. a więc w najbliższą niedzielę. Informujemy, że Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach, Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Pokornej i Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach zapraszają miłośników muzyki sakralnej na koncert, inaugurujący XX Festiwal,,Muzyka w starym opactwie”, który odbędzie się w niedzielę, 24 maja 2015 r. w Sanktuarium ... Czytaj więcej »

Pogodę trzeba ,,brać’ taką jaka ona jest

pogoda

To już czwartek, nawet się nie spostrzeżmy a nadejdzie kolejny majowy weekend. Jaki on będzie? Trudno precyzyjnie przewidzieć. Nie będziemy jednak mieli żadnego pogodowego szaleństwa. Mamy tutaj na myśli upały. Niestety przez najbliższe kolejne dni pogoda będzie bardzo dynamiczna i zmienna. Stąd też w tym okresie możemy spodziewać się wszystkiego, tak jak to zapowiadaliśmy w naszym wtorkowym serwisie. I nic ... Czytaj więcej »