wtorek , 28 Kwiecień 2015

Aktualności

Było – Jest – Będzie

info

INFO z dnia 27.04.2015 r.: *** po ,,takiej sobie” niedzieli przychodzi nam przeżywać bardzo pogodny i ciepły poniedziałek, pogoda dzisiaj będzie, że palce lizać, *** dla wielu z nas trwa super długi weekend kwietniowo-majowy, pozostali jednak pomaszerowali do pracy i nauki. Coś nam się wydaje, że tych drugich jest zdecydowanie więcej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by cały trwający ... Czytaj więcej »

LKS Jankowice idzie na awans!

lks_jankowice_nowe

Trwa zwycięski marsz drużyny LKS Jankowice do klasy B. 2 wiosenne zwycięstwa, przy stracie punktów przez najgroźniejszych rywali sprawia, że cel jest coraz bliżej. Dla Jankowiczan ważny będzie więc najbliższy mecz z Dzimierzem. Niedzielny rywal Jankowic tydzień temu pokonał rezerwę Turzy Śląskiej, a więc głównego rywala Jankowic  w walce o pozycję lidera. Potencjał więc Dzimierz ma  i nie można go ... Czytaj więcej »

W Jankowicach będą kontrolować wody głębinowe

Studnia 004,m

W Jankowicach na jednej z gminnych działek w ramach realizacji zadania państwa w zakresie osłony hydrogeologicznej, a także na potrzeby rozpoznania, kształtowania oraz ochrony zasobów wodnych kraju powstaje właśnie piezometr. Piezometr, czyli otwór badawczy o średnicy 250 milimetrów i głębokości odwiertu około 50 metrów wykonany w celu monitorowania poziomu i jakości złóż wód głębinowych będzie ujmował wody poziomu trzeciorzędowego. Dzięki ... Czytaj więcej »