poniedziałek , 24 Listopad 2014

Aktualności

Nieoficjalne wyniki wyborów w naszej gminie.

Poniżej podajemy nieoficjalne wyniki wyborów. W Rudach w głosowaniu na radnych zostali wybrani: Roman Wilk, Adrian Lepiarczyk, Łukasz Ruhe i Manfred Wrona.  W głosowaniu na burmistrza zdecydowane poparcie uzyskała pani Rita Serafin, która zdobyła 521 głosów. Jej konkurent Paweł Macha zdobył 300 głosów. W Jankowicach i Rudzie Kozielskiej przewaga urzędującej burmistrz była jeszcze większa, gdyż zagłosowało za nią 227 osób, ... Czytaj więcej »

Już w niedzielę wybory

Już w niedzielę udamy się na wybory, gdzie będziemy mieli możliwość dokonania wyboru władz samorządowych na trzech szczeblach samorządu: gminy, powiatu i województwa. Dla osób, które nie podjęły jeszcze decyzji na kogo zagłosować, prezentujemy Informatory Wyborcze kandydatów poszczególnych okręgów wyborczych w Rudach komitetu wyborczego Razem dla Gminy. Zapraszamy do zaznajomienia się i zapraszamy do urn.         Czytaj więcej »

Wiata biesiadna na boisku będzie sfinansowana przez samorząd województwa śląskiego!

Długotrwałe starania mające na celu uzyskanie dofinansowanie do budowy wiaty biesiadnej na boisku klubu Buk Rudy w końcu przyniosły pozytywny rezultat. Wniosek złożony przez gminę opiewa na kwotę prawie 263 tys. złotych (kwota dofinansowania) i został złożony na początku tego roku łącznie z wnioskiem na dofinansowanie modernizacji stacji kolejki wąskotorowej w Rudach. Kolejka w postępowaniu konkursowym otrzymała dofinansowanie w pierwszym ... Czytaj więcej »

Wywiad z Manfredem Wroną – obecnym radnym i kandydatem na radnego

R. Minęły 4 lata kolejnej kadencji rady gminy. Jak ją pan ocenia z perspektywy czasu? M.W. Myślę, że ocenę trzeba pozostawić wyborcom. Mam nadzieję, że dostrzegają oni pozytywne zmiany w naszym otoczeniu, bo czasami to tak jest,  że widzimy tylko to co nam doskwiera,  a nie to, co powinno nasz cieszyć. Sam się na tym czasami łapię, że bardziej zwracam ... Czytaj więcej »

List do Wyborców

Szanowni mieszkańcy Rud! W najbliższą niedzielę 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Zwracam się do Państwa w ten nietypowy sposób, bo w ostatnich tygodniach nie mogłem prowadzić aktywnego życia społecznego i praktycznie nie prowadziłem również kampanii wyborczej. Uniemożliwiła mi to choroba, która na szczęście jest już za mną i powoli wracam do swoich obowiązków zawodowych, społecznych i rodzinnych. Dziękuję moim przyjaciołom i wszystkim, którzy ... Czytaj więcej »

Kogo na radnego?

W wyborach na radnego do gminy warto pamiętać, że dysponujemy zaledwie jednym głosem, aby wybrać swojego przedstawiciela, który będzie w naszym imieniu podejmował ważne decyzje. Czy oddać  głos na sprawdzonego i doświadczonego kandydata, czy też postawić na nowego kandydata- to częsty dylemat przed którym staje przeciętny wyborca. Warto wtedy sięgnąć pamięcią wstecz. Cztery lata temu w Rudach wybrano ponownie czterech ... Czytaj więcej »

Kogo na burmistrza?

Wybory burmistrza gminy są  jednym  z najważniejszych wyborów. W ich wyniku zadecydujemy, kto będzie sprawował  urząd  w gminie przez najbliższe cztery lata. W najbliższych wyborach zmierzą się: Rita Serafin – obecny burmistrz oraz Paweł Macha-kapitan  żeglugi wielkiej, który w wyborach startował już 4 lata temu. Otrzymał wtedy niewielką ilość głosów, która nie dała mu szansę nawet na II turę. Po ... Czytaj więcej »

Informator wyborczy – czyli gdzie i jak będziemy głosować.

Już w najbliższą niedzielę będziemy mieli możliwość uczestniczenia po raz kolejny w wyborach samorządowych. Przekazujemy Państwu niezbędne informacje dotyczące gdzie, kiedy i jak będziemy głosować. Chcemy również Państwa namówić do udziału w wyborach. Gdzie i kiedy? Głosować będziemy w niedzielę 16 listopada od godz. 7.00 rano do godz. 21.00 wieczorem. Lokal wyborczy dla miejscowości Rudy będzie miał swoją siedzibę w ... Czytaj więcej »

Ogłoszenie wyborcze

W związku z tragicznym wypadkiem, który miał miejsce w ubiegły piątek w Rudzie Kozielskiej – kandydaci na radnych z komitetu Razem dla Gminy informują, iż ograniczają swoją kampanię wyborczą. Rezygnujemy z rozwieszania plakatów wyborczych, nie będziemy również uczestniczyli w spotkaniach wyborczych. Ograniczymy się do rozdania mieszkańcom w swoich okręgach ulotek informacyjnych dotyczących wyborów, które również umieszczone zostaną na portalu ZnadRudy. Jednocześnie ... Czytaj więcej »

Dziś świętujemy Dzień Niepodległości

Witamy we wtorek 11-go listopada. Piękna słoneczne pogoda pozwala na aktywne świętowanie narodowego Święta Niepodległości. O godz. 9.00 w naszym kościele parafialnym została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. W tej samej intencji o godz. 10.00 odprawiono mszę św. w kościele w Kuźni Raciborskiej, gdzie brały udział poczty sztandarowe: gminy, szkół, stowarzyszeń. Naszą miejscowość reprezentował sztandar szkoły ZSO Rudy oraz ... Czytaj więcej »