sobota , 26 Lipiec 2014

Aktualności

Było – Jest – Będzie

info

INFO z dnia 26.07.2014 r.: *** od kilkunastu godzin możemy degustować się sobotą. Za oknami mamy słoneczną i bardzo piękną pogodę. Sobota rozpoczyna kolejny okres wielkich upałów, *** pamiętajmy, że sobota rozpoczyna ostatni weekend tegorocznego lipca. Za tydzień będziemy mieć już miesiąc sierpień, *** w dniu dzisiejszym drużyna LKS ,,BUK” Rudy rozegra swój 3-ci mecz sparingowy na drodze przygotowań do ... Czytaj więcej »

Trwa konkurs na najpiękniejszy kościół powiatu raciborskiego. ZAGŁOSUJMY!

rudy_kosciol

Informujemy, że trwa głosowanie na najpiękniejszy kościół w powiecie raciborskim. Już po raz drugi zapraszamy do udziału wszystkich naszych czytelników, którzy czują się związani ze swoją parafią i kościołem. Dwa lata temu plebiscyt cieszył się ogromną popularnością. Spróbujmy ponownie przyznać tytuł Najpiękniejszego kościoła. Pokażmy i tym razem, że kościół to dla nas nie tylko miejsce kultu religijnego, ale również wspólne ... Czytaj więcej »

Ten weekend upłynie nam przy pięknej muzyce

muzyka

Najbliższa niedziela zapowiada się niezwykle ciekawie dla miłośników muzyki w Rudach ale również w Raciborzu. Już po raz XIX w ramach Festiwalu „Muzyka w starym opactwie” w rudzkiej bazylice zabrzmi muzyka nawiązująca do wielkich tradycji rudzkiego opactwa. Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach, malowniczy kompleks budynków poklasztornych wraz z pięknie utrzymanym parkiem dają świadectwo wielkiej historii, ale równocześnie zobowiązują do kontynuacji, ... Czytaj więcej »

O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka!!!

krzysztof

Modlitwa kierowców: ,,O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka. Ty jesteś Dawcą Życia – proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie. Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków. Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich ... Czytaj więcej »

Dobre rady na upały

pies, upał

Upały które w kilku kolejnych dniach będą nam towarzyszyć w naszej strefie klimatycznej zdarzają się, ale są to zjawiska raczej rzadko występujące. Tak wysokich temperatur nie możemy absolutnie lekceważyć. Ponad wszelką wątpliwość powinniśmy do minimum ograniczyć nasz wysiłek. Nie wyobrażalne jest by w samochodzie na parkingu pozostawić zamknięte dziecko lub zwierzaka, temperatura we wnętrzu samochodu stojącego na słońcu z 35oC ... Czytaj więcej »

Mamy weekend! Szukajmy cienia – będzie grzało!!

yes-weekend

Jeśli ktoś z naszych czytelników pogubił się w rachubie czasu i poczuciu rzeczywistości, to informujemy, że od kilku godzin mamy już sobotę a od kilkunastu godzin kolejny weekend. Jak by więc na to nie patrzeć, to przed nami są 2 dni laby. Co jednak jest najważniejsze, będzie to ostatni weekend tegorocznego lipca. I okrutna prawda – miesiąc lipiec idzie nam ... Czytaj więcej »

Matka natura pokazała nam swoje groźne oblicze

B 4,m

Pogoda w ostatnim okresie zmienia się bardzo dynamicznie. Po okresie kilkudniowych zwrotnikowych upałach, ochłodziło się, oraz popadał deszcz. Tak jak to zawsze bywa przy zmianie ( na styku ) dwóch odmiennych frontów powietrza, towarzyszą nam ekstremalne zjawiska pogodowe. Nie inaczej było tym razem w minioną środę, kiedy to nad naszym niebem spotkały się i walczyły ze sobą 2 fronty powietrza ... Czytaj więcej »

GKS już szykuje się do wyprawy na Śląsk!

GKS

Już od najbliższego czwartku mieszkańcy Jankowic znów będą o świcie przecierać oczy ze zdumienia, kiedy na cichych zazwyczaj o tej porze dnia uliczkach wsi pojawi się kilkudziesięcioosobowa ekipa biegających i ćwiczących młodzieńców. W środę 30 lipca na kolejne już tradycyjne prawie zgrupowanie przyjeżdża do Jankowic mazowiecki klub GKS Jedlińsk. Czytaj więcej »

Za kilka godzin rozpoczniemy ostatni weekend lipca

weekend

Jeśli ktoś z naszych czytelników pogubił się w rachubie to informujemy, że od kilku godzin mamy już piątek. Jak by więc na to nie patrzeć, to w dniu dzisiejszym popołudniu rozpoczniemy kolejny letni weekend. Co jednak jest najważniejsze, będzie to ostatni weekend lipca. I okrutna prawda – miesiąc lipiec idzie nam ku końcowi, tym samym powoli kończy nam się również ... Czytaj więcej »

Piezometr w Jankowcach? Wszystko w rękach radnych!

odwiert

O tym, że woda jest nam absolutnie niezbędna do życia nikogo chyba przekonywać nie trzeba. Niestety na świecie coraz częściej występują jej niedobory. Jak się okazuje u nas akurat jest jej pod dostatkiem. Głęboko pod ziemią pod całym naszym regionem znajdują się podobno potężne pokłady dobrej, pitnej wody. Można zaryzykować twierdzenie, że mamy pod nogami podziemne jezioro. To żelazny zapas ... Czytaj więcej »