czwartek , 24 Kwiecień 2014

Aktualności

Tęgie lanie Koziołków!

pilki

Kiedy Koziołki wyszły w Wielką Sobotę na boisko, do lanego poniedziałku czyli popularnego śmigusa dyngusa pozostawły jeszcze dwa dni. Tymczasem jak się okazało, Lany Poniedziałek dla zawodników LKS Ruda Kozielska miał miejsce właśnie w Wielką Sobotę. Sprawcą tego lania dla Koziołków była drużyna z Chałupek, która łatwo wygrała z Koziołkami 4:0(2:0). Mecz od początku przebiegał pod dyktando rywala. Czytaj więcej »

To już czwartek, od jutra rozpoczniemy najdłuższy weekend z możliwych

kogut

Za nami pracowita środa. Można tak zwłaszcza powiedzieć o gimnazjalistach, którzy przystąpili wczoraj do 3 dniowego egzaminu, bodajże pierwszego ważnego egzaminu w swoim życiu. Mamy nadzieję, że wszystko poszło dobrze a w dniu dzisiejszym i w piątek również dobry los uśmiechnie się do wszystkich zdających. Tego z głębi serca zdającym życzymy. A na dworze w dalszym ciągu będziemy mieli ,,ładną” ... Czytaj więcej »

Było – Jest – Będzie

info

 INFO z dnia 23.04.2014 r.: *** witamy bardzo serdecznie w środę. Miesiąc kwiecień znajduje się już w 3 swojej dekadzie. Na horyzoncie wyraźnie widać już długi majowy weekend, *** środa jest pierwszym dniem tegorocznych egzaminów gimnazjalnych. 42 gimnazjalistów z rudzkiego Gimnazjum czeka 3 dniowy maraton a walczą o mocne przepustki do wybranych szkół średnich. Życzymy powodzenia, *** w parku, na ... Czytaj więcej »

W Serie ,,A” i ,,B” miało być ciężko, było bardzo ciężko

wyniki

Mówiąc szczerze baliśmy się tej rundy rozgrywek. Z kilku względów. Za sprawą tego, że mecze rozgrywane były w Wielką Sobotę, co mogło rozpraszać piłkarzy, którym przyszło wybiec na boiska kiedy inni już świętowali. W przypadku meczu BUK-u przyczyna naszej obawy była dość oczywista – Rudy są liderem Serie ,,A” a wszyscy inni są od tego by lidera ,,bić”. Cóż więc ... Czytaj więcej »

Trwa akcja wykładania szczepionek dla lisów!

lisy

Do 24 kwietnia br. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja wykładania z samolotów szczepionki dla lisów. Akcja będzie prowadzona przy użyciu samolotów. Szczepionka zostanie wyłożona z wysokości około 200 metrów, na obszarze ponad 10 tys. km2 powierzchni zielonych. W sumie na terenie całego województwa śląskiego zostanie wyłożonych 223 160 dawek szczepionki. Czytaj więcej »

Gimnazjaliści na start!

egzamin

Podobnie jak w całej Polsce w rudzkim gimnazjum rozpoczną się dzisiaj egzaminy gimnazjalne. Rano o godzinie 9.00 zacznie się od testu sprawdzającego wiedzę humanistyczną. Jest to egzamin przeprowadzany w nowej formule. Egzamin gimnazjalny przeprowadzany jest w trzeciej klasie gimnazjum. Pierwszy egzamin gimnazjalny odbył się w Polsce w 2002 roku. Jest on powszechny i obowiązkowy. Przystąpienie do egzaminu jest jednym z warunków ukończenia ... Czytaj więcej »

Na świętego Wojciecha, w polu radość i uciecha

budzik 1

Wychodzi na to, że najgorsze mamy już za sobą. Po świętach wielu z nas zdążyło już przepracować cały dzionek w wyniku czego wróciliśmy już w rytm normalnej pracy. Dzisiaj natomiast do szkół wraca cała armia uczniów i nauczycieli. Nie będzie to łatwy powrót – zaręczamy. Zwłaszcza będzie tak dla III klas Gimnazjów, które to klasy czeka w bieżących dniach egzamin gimnazjalny. Będzie ... Czytaj więcej »

KGW Rudy z każdej mąki wypiecze dobrą ….. babkę

KGW,m

Na przestrzeni całego roku znana jest aktywność pań z rudzkiego Koła Gospodyń Wiejskich. Trudno byłoby zliczyć wszystkie wydarzenia w których kobitki z rudzkiego koła uczestniczą. Jednym tchem można wyliczać tylko te najważniejsze – Akcja Lato dla najmłodszych, ferie zimowe, obsługa festynów i innych wydarzeń w rudzkiej Parafii, udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w rudzkim Opactwie, organizacja i sprzedaż wypieków i pamiątek ... Czytaj więcej »

O 3 punkty za daleko do tytułu Mistrza Polski – sukces wychowanków MOW Rudy

Tenis9,m

Już po raz kolejny wychowankowie rudzkiego MOW-u w składzie: Dawid Landowski, Przemysław Grudzień oraz Krzysztof  Musiał  zakwalifikowali się  na Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym, które tak samo jak w zeszłym roku odbyły się we Włocławku w dniach 11-13.04.2014 r. Rok temu podopieczni z MOW Rudy po zaciętej i wyrównanej walce  zdobyli  V miejsce w Polsce. W tym roku było znacznie ... Czytaj więcej »

Weekend majowy pełen atrakcji w rudzkim Opactwie

Plakat_Opactwo 1,m

Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach ma zaszczyt zaprosić na Noc w Starym Opactwie w Rudach w dniach od 29 kwietnia do 4 maja 2014 r. Jak więc widzimy będzie to cykl nocy. W Programie m.in. nocne zwiedzanie galerii sztuki – ekspozycje stałe i czasowe. Otwarcie wystaw m.in. „Szlachta na Śląsku” – współorganizator: Oberschlesisches Landesmuseum ( Ratingen ). Otwarcie wystawy poświęconej ... Czytaj więcej »