środa , 28 Wrzesień 2016

Aktualności

Sport to zdrowie – kolejna wycieczka rowerowa za wychowankami MOW-u.

kosciolek,m

W piątek 15 września br. grupa młodzieży z rudzkiego MOW-u uczestniczyła w przejażdżce rowerowej w pobliskie lasy. Ścieżki rowerowe poprowadziły uczestników najpierw do drewnianego kościółka św. Magdaleny, następnie na leśne lotnisko położone nieopodal Kuźni Raciborskiej. Ostatnim punktem wycieczki była wieża obserwacyjna położona o około 15 km od  Rud. Czytaj więcej »

Kto wygra, kto przegrał, kto zremisował w lidze okręgowej?

mecz

Bardzo ważne punkty zdobył rudzki BUK. Rywal teoretycznie był słabszy, ale takie mecze bywają niekiedy trudniejsze niż z drużynami mocnymi. Tak właśnie było w sobotnie popołudnie. Na szczęście podopieczni Beniamina Miera wrócili z kompletem punktów umacniając się w środku tabeli. Nie zwalnia tempa lider Gaszowice, który pewnie wygrywa z Rachowicami. Traci punkty wicelider Czernica przegrywając z najbliższym rywalem BUK-u Zbrosławicami. ... Czytaj więcej »

Przeżywamy kolejny piękny jesienny dzień.

sroda

No i mamy środę. Po dzisiejszym dniu, robocza część tygodnia będzie nam już biec z górki. A w 3-dniowej perspektywie mamy kolejny jesienny weekend. Patrząc za okno możemy być zadowoleni z tego jaką pogodę niesie ze sobą tegoroczna jesień. Dni pomimo porannego zachmurzenia i mgły, po 2-3 godzinach stają się bardzo słoneczne i ciepłe. Dzięki temu kolejne dni możemy spędzać ... Czytaj więcej »

Tym razem boiskowe szczęście leżało po naszej stronie.

lks_buk

Na naszych łamach pisaliśmy o tym w jakiej scenerii i z jakimi zamierzeniami ,,jedenastka” BUK-u udawała się w minioną sobotę do Pyskowic na kolejny ligowy mecz. Dzisiaj z perspektywy 2 dni można powiedzieć, że spotkanie  miało różne oblicza. Każdy kto oglądał mecz na żywo wie, że gospodarze już do przerwy mogli zakończyć to spotkanie na swoją korzyść. Na całe szczęście ... Czytaj więcej »

Poranna mgła i zachmurzenie ustąpiły, teraz mamy bardzo słoneczny dzień.

dzien dobry

Trwa drugi roboczy dzień tygodnia. Początkowo wtorkowy poranek był zachmurzony i bogaty w silne zamglenia. Dopiero około godz. 10.00 niebo się rozchmurzyło a zza chmur wyjrzało słońce. Od tej chwili niebo mamy czyste i bardzo słoneczne. A przed nami mamy pogodny dzionek. Pamiętajmy jednak, że dni mamy już coraz krótsze, planując więc popołudniowe prace domowe bierzmy to pod uwagę. Krótko ... Czytaj więcej »