sobota , 28 Marzec 2015

Aktualności

Wielki Tydzień minie nam pod znakiem niepogody

pada_deszcz

Przy chłodnej i deszczowej pogodzie doczekaliśmy końcówki roboczej części tygodnia. Po zimnym i deszczowym piątku, sobota próbuje mu dorównać. Szkoda więc, że ten ostatni przedświąteczny weekend nie spełni naszych oczekiwań. Przeżywamy więc sobotę i od kilkunastu godzin mamy kolejny weekend. W tym miejscu musimy przekazać naszym czytelnikom niedobrą wiadomość, dotyczy ona prognozy pogody długoterminowej. Niestety mówi ona, że pogoda przez ... Czytaj więcej »

Tak BUK sięgnął po 3 punkty w Paniówkach

lks_buk

Pierwszy, inauguracyjny mecz rundy wiosennej drużyny seniorów LKS ,,BUK” Rudy jest już za nami. Wypadł okazale. Nasi zawodnicy pokonali na trudnym terenie rywala 0:1. Gratulujemy, tym bardziej, że punkty te mają podwójne znaczenie. Obydwie drużyny sąsiadowały bowiem w tabeli. Zdobyte przez BUK 3 punkty pozwoliły naszej drużynie mocno usadowić się w środkowej części tabeli. To ważne przed kolejnymi trudnymi meczami. Czytaj więcej »

Poszli do woja!

do woja marsz

Prawdopodobnie taki stan rzeczy spowodowany jest kryzysem ukraińskim i trudna sytuacja polityczna w Europie. Władze naszego kraju zdecydowały się na na powołanie żołnierzy rezerwy do wojska. I stało. Doręczenie kart powołania żołnierzy rezerwy w trybie tzw. akcji kurierskiej odbyło się także w całym powiecie raciborskim. Doszło do tego w minioną niedzielę i poniedziałek. Akcję przeprowadziło Starostwo Powiatowe we współdziałaniu z ... Czytaj więcej »

Od kolejnego weekendu dzielą nas już tylko godziny

weekend

Wiosenne dni mijają szybko jeden po drugim. Patrząc na kalendarz widzimy, że dzisiejszy dzień jest już 7 dniem tegorocznej wiosny. Szybkimi krokami ,,umyka” nam również miesiąc marzec, nawet się nie spostrzeżemy a będziemy mieli kwiecień. Pierwsze jego dni będą pogodne, a potem zobaczymy już niebawem. Pamiętać jednak musimy, że kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. To nie oznacza ... Czytaj więcej »

Wszystko zaczęło się od rzuconego niedopałku!

niedopalek

Jak pokazuje ten przykład, nonszalancja i brak odpowiedzialności nie popłacają. Otóż jak poinformowała Policja, policjanci z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej w dniu 21 marca br. około godziny 19.00 zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego, który kilka godzin wcześniej przyczynił się do powstania pożaru łąki i lasu na terenie Kuźni Raciborskiej. Pożar szybko rozprzestrzenił się na pobliski las obejmując swym zasięgiem ... Czytaj więcej »

Wspólnie uczciliśmy urodziny ks. Proboszcza

wylezol

W dniu wczorajszym obchodziliśmy 42 urodziny ks. Proboszcza Rafała Wyleżoła. Z tej okazji wielu naszych parafian, rodzina księdza oraz kapłani uczestniczyli w popołudniowej mszy świętej w intencji – do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Błogosławieństwo dla księdza. Na mszę przybyli licznie parafianie. Czytaj więcej »

W najbliższą sobotnio-niedzielną noc śpimy krócej

czas letni

Już w nocy z soboty na niedzielę 29 marca br. będziemy zmuszeni do przestawia zegarków z godziny 2:00 na 3:00. Wniosek więc jest oczywisty – śpimy o godzinę krócej! W ten oto sposób przechodzimy z czasu zimowego na czas letni. Powrotne przestawienie czasu z letniego na zimowy nastąpi w październiku br. z godziny 3:00 na 2:00. I wtedy zyskujemy jedną ... Czytaj więcej »