poniedziałek , 25 Wrzesień 2017

Aktualności

INFO Lokalne – 25.09.2017 r.

info

INFO Lokalne: – witamy w poniedziałkowe dopołudnie. Po pochmurnym poranku słońce zaczyna upominać się o swoje prawa na niebie, jest więc szansa na to, ze się wypogodzi, – meteorolodzy zapowiadają, że pogoda ma się poprawić, musimy jednak mieć wkalkulowane, że przelotne opady deszczu staną się o tej porze roku ,,chlebem powszednim”, – w tym tygodniu na Plebani można zapisywać intencje ... Czytaj więcej »

UWAGA – grzybiarze na start!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu oraz Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach zapraszają do udziału w zawodach na najlepszego grzybiarza ziemi raciborskiej, które odbędą się w niedzielę 1 października br. na terenie Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Szczegóły zawodów zamieszczamy poniżej. Zapraszamy do udziału. Czytaj więcej »

Po deszczowym tygodniu, czekamy na to by się wypogodziło.

poniedziaek

Za nami jest już lato i cały 2-dniowy pierwszy jesienny weekend. Sobota minęła nam przy deszczowej pogodzie, z kolei niedziela była pogodna, ale wieczorem lunęło. I padało znaczną część nocy. Z rana mamy pochmurny poniedziałek. Czy w trakcie dzisiejszego dnia aura wypogodzi się w sposób który zapowiadają meteorolodzy, trudno z rana wyrokować? Bardzo byśmy chcieli, by pogoda poprawiła się i ... Czytaj więcej »

Korzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Jak przypomina Policja, na stronie internetowej raciborskiej Policji ruszyła aplikacja ,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” – http://www.raciborz.slaska.policja.gov.pl/. Dzięki temu innowacyjnemu narzędziu internetowemu możemy dzielić się z Policją spostrzeżeniami dotyczącymi wszelkich zagrożeń występujących w naszym sąsiedztwie, a tym samym będziemy mieli bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa w swojej miejscowości. Czytaj więcej »

Jeśli święto pieczonego ziemniaka to tylko na rudzkiej wąskotorówce. Zapraszamy. Uwaga: zmiana terminu!

UWAGA: ze względu na bardzo złe warunki atmosferyczne to wydarzenie zostało przesunięte na dzień 30.09.2017 r. ( sobota ). Zbliża się czas wykopków, zgodnie z wiekową tradycją należy go uczcić spożyciem ponadnormatywnej ilości ziemniaków ( kartofli, gruli, pyr ). W związku z powyższym rudzka Kolejka Wąskotorowa zaprasza na kolejkowe święto pieczonego ziemniaka. Szczegóły zamieszczamy poniżej. Czytaj więcej »

Po długich opadach deszczu z utęsknieniem czekamy na piękne oblicze jesieni.

I tak oto mamy nową rzeczywistość, oto bowiem nastała kalendarzowa jesień. Ani się nie obejrzymy a przeżywać będziemy Święto Zmarłych, potem okres Adwentu, nadejdzie zima, Święta Bożego Narodzenia i końcówka roku. Jeżeli ktokolwiek myśli, że to wszystko jest odległą perspektywą to jest w głębokim błędzie. Kolejne dni są i będą coraz to krótsze, stąd też poczucie szybkiego przemijania każdego dnia ... Czytaj więcej »

Podczas grzybobrania nie strać czujności i umiej bezpiecznie zachować się w lesie.

W związku z ostatnimi przypadkami zagubienia się osób w lesie podczas zbierania grzybów Policja zwraca się z APELEM do wszystkich osób wybierających się na grzybobranie. Pamiętajmy, aby podczas grzybobrania nie stracić czujności i potrafić bezpiecznie zachować się w lesie – tak, aby do domu wrócić nie tylko z pełnym koszem grzybów, ale przede wszystkim cało i zdrowo. Czytaj więcej »

Oby lejący deszcz nie był zapowiedzią lania na ligowych boiskach!

Na dworze leje deszcz. Oby tylko ten charakter pogody nie przerodził się w tzw. lanie na boisku na niekorzyść naszych drużyn występujących w lokalnych rozgrywkach piłkarskich. Po doświadczeniach z minionych tygodni nasze obawy w tym zakresie mogą być całkiem uzasadnione. Patrząc na układ meczów w tej rundzie nasze obawy się potęgują. Z góry zapowiadamy, że nie będzie łatwo. Sądzimy tak ... Czytaj więcej »

Niepogody ciąg dalszy, tymczasem zawitała do nas kalendarzowa jesień.

Patrząc za dzisiejsze poranne okno trudno jest uwierzyć, że dzisiaj mamy pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Pogoda za oknem jest wręcz katastrofalna. Od kilku dni niemal ciągle pada deszcz. Nocą nie padało, tylko lało i w bieżących godzinach  leje nadal. Dzień jest ponury, zachmurzony i bardzo wilgotny. W ślad za tym musi iść nasze samopoczucie i nie dziwmy się wcale, gdyby ... Czytaj więcej »