piątek , 28 Listopad 2014

Aktualności

Było – Jest – Będzie

info

INFO z dnia 28.11.2014 r.: *** witamy w ostatnim roboczym dniu listopada. Po dzisiejszym dniu pozostaje nam już tylko weekend i rozpocznie się grudzień, *** na dworze mamy typowy jesienny dzień. Temperatura spada coraz niżej, w tej chwili słupek rtęci stanął na poziomie +2oC, Czytaj więcej »

Szybujące Orły Wilka …….

Orły Wilka,m

W krótkiej, bo ledwie 11 letniej nowożytnej historii LKS Jankowice nie było chyba jeszcze w klubie tak dobrej sytuacji jak ta, którą mamy obecnie. Było oczywiście wiele okresów lepszych i gorszych, ale takiego okresu raczej nie było. Są wyniki, pomysły, zapał i poczucie wspólnoty. Jest jasno określony cel. A to wartości nie do przecenienia. Czytaj więcej »

W niedzielę rozpoczynamy Adwent, a skoro tak to spotykamy się na Jarmarku w rudzkim Opactwie

Jarmark 2014,m

Zbliża się Adwent, okres szczególny zarówno w roku liturgicznym, jak i w kalendarzu każdego z nas. Nie na miejscu byłoby przypominanie, że jest to okres naszego szczególnego przygotowania się do przyjścia Pana. Zadbajmy o to, aby czekające nas 4 adwentowe tygodnie, nie zostały zmarnowane. I to zarówno pod względem naszej duchowości jak i spraw doczesnych. Czytaj więcej »

Koniec posługi biskupiej bp. Gerarda Kusza

Kusz, m

Jak już wiemy od kilkunastu dni Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Gerarda Kusza z pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji gliwickiej. Informację tą ogłosiła 15 listopada br. w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce. Zgodnie z decyzją bp Kusz przechodzi więc na emeryturę. Czytaj więcej »

Niedzielny koncert chóru im. J.Rogera uświetnił święto chórów i śpiewu kościelnego

Cecylia

W minioną sobotę Kościół obchodził wspomnienie św. Cecylii Dziewicy i Męczennicy, którą czcimy jako patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji w rudzkim kościele odprawiona została Msza Św. w intencji chóru, scholi, organistów i wszystkich osób którzy śpiewają i grają na instrumentach muzycznych. Msza odbyła się o godz. 17.30. W niedzielę zaś o godz. 16.00 w rudzkim kościele odprawiona została msza ... Czytaj więcej »

Witamy w czwartkowy poranek

kogut

Za nami pogodna jesienna środa, chłodny dzień, wieczór i noc. Podobnie ma być dzisiejszego dnia. Pomimo, że z rana jest chłodno, zróbmy wszystko, by trochę więcej niż zazwyczaj pobyć na dworze. Powietrze jest bowiem takie ,,zdrowe”. Korzystajmy z tego, bowiem nie wiemy ile takich okazji będziemy jeszcze mieli przed nadejściem zimy. Jest tak zwłaszcza w słoneczne chwile, które nie trwają ... Czytaj więcej »

UWAGA: nastąpiło uszkodzenie świateł na przejściu drogowym obok szkoły!

SW1,m

Wielu z nas, którzy dzisiaj rano ruszyło do pracy, szkół i swoich porannych zajęć było świadkiem tego co stało się wczorajszego wieczoru lub dzisiejszej nocy w rejonie rudzkiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Otóż jak się okazuje nastąpiło uszkodzenie części oświetlenia kierującego ruchem w rejonie szkoły. W ten oto sposób od wczesnych godzin porannych światła nie funkcjonują poprawnie. Jak się okazuje nastąpiło ... Czytaj więcej »

Serdecznie witamy w środowy, jesienny poranek

serdecznie_witamy

Po długim kilkutygodniowym ,,milczeniu” na powrót powracamy na naszych łamach z codziennymi zapowiadajkami kolejnego dnia roku oraz bieżącym lokalnymi informacjami.  I tak oto mamy środek roboczej części tygodnia, ostatniego tygodnia listopada. To doprawdy już ostatnie dni listopada 2014 r. Dokładnie pozostało ich 5, a potem mamy już tylko grudzień, którego dni zazwyczaj mijają jak mgnienie oka. Wszystko za sprawą zbliżających ... Czytaj więcej »

,,Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”.

logo-znadRudy

Jan Kochanowski swego czasu powiedział – ,,Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”.  Wielu z nas a może nawet każdy z naszych czytelników zna dokładnie zacytowaną maksymę. Tyle tylko, że sama jej znajomość nie daje wiele, trzeba bowiem mieć gruntowną świadomość cytowanych słów a co najważniejsze – wielką pokorę wobec nich. Nie znamy bowiem chwili w ... Czytaj więcej »