piątek , 28 Październik 2016

Aktualności

Pogodny piątek daje nam możliwość nadrobienia zalegości w pracach na dworze.

piatek

Nie do wiary – mamy już przedświąteczny piątek. Do Wszystkich Świętych pozostały nam więc niespełna 4 dni. Mamy jednak dla naszych czytelników dobrą informację. Mianowicie – jest szansa na to, że okres przedświąteczny, święta oraz kilka poświątecznych dni będzie pogodnych i słonecznych. Za wyjątkiem niedzieli, kiedy może mocnej padać deszcz. W pozostałe dni jeśli przytrafia się opady, to będą one ... Czytaj więcej »

Sprawdź jakie są prawa pacjenta.

lekarz

Trwa druga odsłona Kampanii Społecznej Rzecznika Praw Pacjenta pt. „Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina”. Treści informacyjne w niej zawarte kierowane są do wszystkich osób korzystających z opieki zdrowotnej. Kampania w swych założeniach ma podnieść poziom świadomości pacjentów w zakresie przysługujących im praw, w tym także informacji i pomocy wyspecjalizowanych instytucji. Czytaj więcej »

Zapraszamy na popołudnie i wieczór z duchami na rudzkiej kolejce wąskotorowej.

duchy

Rudzka kolejka wąskotorowa zachęca nas do udziału w kolejnym przedsięwzięciu przygotowywanym przez pracowników tej jednostki. Otóż 05.11.2016 r. kolejka zaprasza wszystkich chętnych na specjalny przejazd pociągiem z dreszczykiem. W planach jest przejazd ogrzewanym wagonem motorowym, zwiedzanie stacji dostosowane do klimatu wieczoru i zabawy przy ognisku połączone z pieczeniem kiełbasek. Przebrania mile widziane. Zapraszamy. Czytaj więcej »

To już czwartek, czeka nas pogodny ale chłodny dzień.

dzień_dobry

Za nami jest już połówka przedświątecznego tygodnia. Po porannym zachmurzeniu, w środę mieliśmy jednak w miarę poprawny dzień. Z kolei noc była bardzo chłodna, wręcz zimna, z temperaturą bliska 0oC. W trakcie dnia pogoda ma jednak być poprawna, ba nawet słoneczna, tyle że zimna. W ten oto sposób czwartek powinien być bardzo w miarę przyjemnym jesiennym dzionkiem w trakcie którego ... Czytaj więcej »

Replay w Serie ,,B”.

B klasa_podsumowanie

Był to nieudany, podobnie jak tydzień temu weekend naszych zespołów w klasie ,,B”. Tydzień temu zwycięstwo Koziołków i porażki Siedlisk oraz Jankowic. W minioną niedzielę identyczna sytuacja. Ruda Kozielska pokonuje Górki, zaś Jankowice i Siedliska przegrywają na swoim terenie z Gamowem i Pawłowem. Czytaj więcej »

Niecodzienna akcja strażaków w Rudach.

nosze

Do niecodziennej interwencji ratunkowej doszło w dniu wczorajszym w Rudach. W działania zaangażowany był zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej i Karetka Pogotowia Ratunkowego. A wszystko za sprawa zdarzenia w rudzkim lesie w rejonie dzielnicy paproć, ale od kierunku Podbiała. Czytaj więcej »

Policyjna bramka trzeźwości dla kierowców na rynku!

trzezwy-poranek

Dzisiejszy poranek nie był spokojny dla kierowców w Rudach. Oto bowiem wczesnym rankiem, około godz. 6.30 patrol raciborskiej drogówki kontrolował trzeźwość kierowców przejeżdżających przez Centrum Rud. Policyjna ,,bramka” ustawiona była w rejonie skrzyżowania dróg DW 919, DW 425 i drogi gminnej w kierunku Brantolki ( obok budynku Probostwa ). Czytaj więcej »

Nadal pada – witamy w przedśwąteczną środę.

deszczowy_dzien

Czy Państwo dacie temu wiarę, czy też nie – to właśnie biegnie nam ostatni październikowy tydzień. Coraz bardziej zbliża się więc listopad. Jeszcze tylko kilka dni i wejdziemy w przedostatni miesiąc roku. Powoli więc będziemy szykować się  do końcówki br. Tak, tak, nawet żeśmy się nie spostrzegli, a kolejny roczek nam mija.  Póki jednak co, to mamy przedświąteczny tydzień. Zgodnie ... Czytaj więcej »

Odnaleziony kotek jest już w swoim domu i w swojej kociej rodzinie ku wielkiej radości wszystkich domowników.

informacja

Miło jest nam poinformować, że w niespełna godzinę po publikacji naszego artykułu – Szukamy ,,rodziny” dla zagubionego lub porzuconego kotka, poszukiwanie właściciela kotka zakończyło się pełnym powodzeniem. Oo bowiem na podany przez nas telefon zadzwoniła właścicielka ,,zguby”. Jak się okazało zagubiony kotek stanowił tylko cząstkę z kociego stadka w liczbie 3 kotków. Czytaj więcej »