czwartek , 5 Maj 2016

Aktualności

Pchli Targ na stale wpisze się w naszą tradycję

pchli_targ

Po raz pierwszy w Rudach i okolicy odbyło się wydarzenie tego typu. Mamy nadzieję, że rudzki Pchli Targ na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń w naszej miejscowości. Jak to na premierę tego typu zdarzenia bywa frekwencja nie była oszałamiająca, jednak wszyscy uczestnicy rudzkich targów zgodnie umówili się na kolejny raz. Jak pokazało życie – rudzka STODOŁA była idealnym miejscem ... Czytaj więcej »

Zaśpiewają u stóp Maryji

Maryjny,m

Informujemy, że w najbliższą niedzielę 8 maja 2016 r. w rudzkiej Bazylice u Matki Bożej Pokornej odbędzie się koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu chóru im. Juliusza Rogera pod dyrekcją prof. Krystyny Lubos. Wśród repertuaru znajdą się utwory takich kompozytorów jak Józef Świder, Jacob Arcadelt, Josquin des Pres czy Giuseppe De Marzi. Czytaj więcej »

Zagłosuj na rudzki kościół w konkursie na najpiękniejszy kościół powiatu raciborskiego

parafia_rudy

Zapraszamy wszystkich do plebiscytu internetowego, zapraszamy wszystkich tych którzy czują się związani ze swoją parafią i kościołem. Spróbujmy wspólnie przyznać tytuł Najpiękniejszego kościoła powiecie raciborskim. W galerii poniżej zobaczycie obecnych kandydatów. Pokażmy, że kościół to dla nas nie tylko miejsce kultu religijnego, ale również wspólne dobro, przestrzeń, która nas łączy. Wskażmy świątynie, gdzie parafianie wspólnie dbają o wystrój kościoła, a ... Czytaj więcej »

3 akordy BUK-u w 33 minuty!

pilka 4

Po zakończonym meczu derbowym pomiędzy BUK-iem a Stalą Kuźnia Raciborska można było usłyszeć – takiego przebiegu meczu można było się spodziewać. My wyraźnie jednak pragniemy podkreślić, że był to mecz derbowy a jako taki zawsze wyzwala dodatkowe emocje, wolę walki i zaangażowanie zawodników w obydwu drużynach. I tak było i tym razem.  Zwróćmy jednak uwagę na to, że drużyna BUK-u ... Czytaj więcej »

Witamy w czwartek 5 maja br. Idzie poprawa pogody!

kogut

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Tak właśnie stało się z długim weekendem kwietniowo-majowym AD 2016. Tak oto w dniu wczorajszym myślało wiele osób wracających po przerwie weekendowej do pracy. Dzisiaj za sobą mamy już pierwszy roboczy dzień ( środę ) po wspomnianym weekendzie. Niestety wielu z nas przyszło wrócić do pracy i w szkolne ławy. Wiemy, że nie było ... Czytaj więcej »

BUK ,,odprawił” STAL w meczu derbowym Serie ,,A”

buk-nowy

Zwycięstwem BUK-u 3:1 zakończył się mecz derbowy BUK – Stal Kuźnia Raciborska. Zawodnicy BUK-u mocnym uderzeniem rozegrali I połowę meczu w trakcie której zaaplikowali rywalom 3 bramki. Po przerwie padła tylko 1 bramka dla rywali. Po tym meczu widzimy więc, że rudzka drużyna odzyskała skuteczność i ,,weszła” na właściwe obroty. Kibiców może to tylko cieszyć. Czytaj więcej »

Życzenia dla strażaków

strazak

Za sprawą Świętego Floriana obchodzimy „Dzień Strażaka”, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę. Bo czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie siebie samego bliźnim? A właśnie takie idee przyświecają strażakom. Idee te czerpane są bezpośrednio od patrona strażaków św. Floriana. Czytaj więcej »

Witamy w poświąteczną środę

środa

Za nami piękny okres pierwszej części długiego weekendu kwietniowo-majowego. Fakty jednak są takie, że wielu z nas po 4 dniach wolnego wraca do pracy. Błogosławieni Ci którzy ,,sięgnęli” po  kilka dni urlopu i okres wolnego przedłużają sobie aż do 8 maja. To ci dopiero perspektywa. W umysły tych co wracają do pracy pragniemy tchnąć odrobinę pocieszenia, zaś wszystkim tym którzy ... Czytaj więcej »