poniedziałek , 30 Listopad 2015

Aktualności

Po I niedzieli Adwentu

JA 13,m

Za nami jest już I niedziela Adwentu. Mieliśmy to szczęście, że dane nam było przeżywać ją w pięknej jesiennej pogodzie. Wielu z nas, najpierw wzięło udział w niedzielnej mszy świętej a potem bezpośrednio udało się do piwnic opactwa u Księdza Jana. Odbywający się tam Jarmark Adwentowy wrósł już w naszą rudzką i parafialną tradycję. Czytaj więcej »

Spektakl ,,Santo Subito” na długo pozostanie w naszej pamięci

SS 9,m

W niedzielę 22.11.2015 r. w rudzkiej Bazylice odbył się spektakl muzyczny „SANTO SUBITO” w wykonaniu Polskiego Teatru Historii z Mikołowa. ,,Santo Subito” to fascynujący spektakl w hołdzie Janowi Pawłowi II. Przybyłym na to wydarzenie wiernym dane było przeżyć niepowtarzalne chwile. W imieniu zebranych artystom podziękował ks. Proboszcz Sebastian Śliwiński. Czytaj więcej »

Powiatowy Urząd Pracy informuje

urzad-pracy

Informujemy, że Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu nadal dysponuje środkami finansowymi na dofinansowanie (przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej) dla osób bezrobotnych powyżej 30 roku pozostających bez zatrudnienia nieprzerwanie przez okres powyżej 12 miesięcy. Czytaj więcej »

Rozpoczynamy I tydzień Adwentu. Na Roraty pójść czas.

pobudka

Przepraszamy za opóźnienie w publikacji dzisiejszych materiałów ze względu na przerwę w dostawie prądu. Za nami Wigilia Św. Andrzeja i I Niedziela Adwentu. Dzisiaj natomiast mamy popularne Andrzejki. I w ten oto sposób mamy koniec listopada. Jutro będzie już grudzień. Zgodnie z zapowiedziami meteorologów następuje powolna zmiana pogody z jesiennej na zimową. Chociaż ze strony meteorologów napływają informacje dotyczące tego, ... Czytaj więcej »

Zgodnie z planem nowy most w ciągu ul. Rogera w Rudach stanie w 2017 r. Taki będzie.

most Rogera 1,m

Informowaliśmy już naszych czytelników, że w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach trwają prace związane z przeprowadzeniem remontu ( budowy ) mostu w Rudach położonego w ciągu drogi wojewódzkiej DW 919 na rzece Ruda. Aktualnie opracowywane są koncepcje przeprowadzenia tej inwestycji, by następnie dokonać wyboru tej jedynej dla której wykonany zostanie projekt budowlany oraz uzyskane zostaną wszelkie dopuszczenia do budowy. Czytaj więcej »

Adwent już jest. Idą Święta – zapraszamy w mury rudzkiego Opactwa.

jarmark_opactwo,m

Mamy Adwent, okres szczególny zarówno w roku liturgicznym, jak i w kalendarzu każdego z nas. Nie na miejscu byłoby przypominanie, że jest to okres naszego szczególnego przygotowania się do przyjścia Pana. Zadbajmy o to, aby czekające nas 4 adwentowe tygodnie, nie zostały zmarnowane. I to zarówno pod względem naszej duchowości jak i spraw doczesnych. Już I niedziela Adwentu wprowadzi nas ... Czytaj więcej »

Adwent – oczekiwanie na przyjście Pana

adwent_wieniec

Czekajcie – Pan nadejdzie! Słowo adwent pochodzi od łacińskiego ,,adwentu” i oznacza ,,przyjście”. Dla starożytnych rzymian słowo to oznaczało oficjalny przyjazd cezara. Dla chrześcijan oznacza  radosny czas przygotowania na przyjście Pana, a więc przygotowanie do Bożego  Narodzenia, gdy wspomina się pierwsze przyjście Syna Bożego na ziemię  i oznacza radosne oczekiwanie na ponowne Jego przyjścia na ziemię.  Czytaj więcej »

Witamy w I niedzielę Adwentu AD 2015

adwent 1

Witamy wszystkich naszych czytelników w niedzielę, ostatnią niedzielę listopada. Jakby na to nie patrzeć mamy już adwentowy weekend. Obiecująca to perspektywa, zwłaszcza jeżeli w naszej świadomości jest to, że po tym weekendzie ( od wtorku ) rozpoczniemy ostatni miesiąc tego roku – grudzień. I dla przypomnienia – dzisiejsza niedziela jest I niedzielą Adwentu.  Pora więc powoli szykować się do niego ... Czytaj więcej »

Już za kilka godzin pochłoną nas zabawy andrzejkowe

andrzejki

Zazwyczaj, ostatnią prostą przed rozpoczęciem Adwentu stanowią obchody andrzejkowe. Kojarzą się one głównie z organizowanymi zabawami, prywatkami połączonymi z wróżeniem sobie przyszłości. Zabawy te odbywają się w dniu imienin Św. Andrzeja przypadających 30 listopada. W tym roku ten popularny dzień ma miejsce w poniedziałek, a więc w pierwszym dniu Adwentu. Stąd też dzisiejszego wieczoru i jutro czeka nas wiele zabaw ... Czytaj więcej »