czwartek , 21 Sierpień 2014

Aktualności

Było – Jest – Będzie

info

 INFO z dnia 21.08.2014 r.: *** od samego rana mamy deszczową pogodę, niestety wygląda na to, że taka pogoda może się utrzymać przez cały dzień, *** pamiętajmy o atrakcyjnym niedzielnym wydarzeniu którym jest przemarsz orszaku Jana III Sobieskiego. Tym razem orszak zostanie uformowany w Rudach przed Opactwem. Będzie możliwość dołączenia się do orszaku na całej jego drodze przemarszu z Rud ... Czytaj więcej »

Inni tak mówią o nas

mówią_o_nas

W naszym nowym cyklu ,,Inni piszą ( mówią ) o nas” przedstawiamy kolejny bardzo cenny materiał dotyczący naszej miejscowości, który ukazał się w ostatnich dniach w  mediach. Kilka dni temu Telewizja TVP Katowice zawitała do Rud, gdzie zrealizowała bardzo piękny materiał dotyczący naszej miejscowości, w tym szczególnie rudzkiego Opactwa i Sanktuarium Matki Bożej Pokornej. Zapewniamy naszych czytelników, że ten 23 ... Czytaj więcej »

Już w niedzielę wielki przemarsz konno-rowerowy z Rud do Raciborza

sobieski_2014,m

Już w niedzielę odbędzie się wielki przemarsz konno-rowerowy z Rud do Raciborza oraz gra terenowa Zwiadowcy Sobieskiego. To już druga edycja imprezy upamiętniającą przemarsz polskiej armii w 1683 roku pod Wiedeń. Można się dołączyć w kilku miejscach na trasie. W Nędzy przy leśniczówce odprawiona zostanie Msza św. polowa. Finał na raciborskim zamku z wielką ucztą z królem Janem i jego żoną ... Czytaj więcej »

Przed nami perspektywa 2 tygodni umiarkowanej pogody

kogut pieje

Po deszczowym wtorku dane nam było przeżywać pogodną środę – lekko zachmurzoną i jak na lato stosunkowo chłodną. Mniej więcej taka pogoda będzie utrzymywała się przez najbliższe 2 tygodnie, a więc do końca wakacji i pierwszych dni nowego roku szkolnego. Nieubłaganie, dzień za dniem mijają, ubywa nam wakacji, oraz czas urlopowy. Od dzisiaj wchodzimy w trzecią i ostatnią dekadę sierpnia. ... Czytaj więcej »

Kto chce grać dla Stali?

aklasa

Drugi mecz i druga porażka kuźniańskiej Stali w klasie rozgrywek ,,A”. Tydzień temu w mocnym rywalem Nową Wsią na wyjeździe. Teraz z beniaminkiem Czernicą i to na własnym terenie. Musi to budzić już lekki niepokój. Jeszcze większy niepokój musi budzić fakt, że Stal rozpoczynała ten mecz w „9″. Po przerwie doszedł „10″ zawodnik. Rozumiemy, że jeszcze wakacje, że sezon urlopowy, ... Czytaj więcej »

Tym razem Sobieski podąży z Rud do Raciborza

sobieski

Zamek Piastowski w Raciborzu oraz Stare Opactwo w Rudach zapraszają 24 sierpnia br. na II przemarsz szlakiem króla Jana III Sobieskiego. Wydarzenie upamiętnia historyczny przemarsz polskiej armii pod Wiedeń w 1683 r. Żywo mamy w pamięci pierwsze takie barwne wydarzenie z minionego roku. W tym roku trasa wiedzie z Rud do Raciborza a meta będzie na raciborskim zamku, gdzie odbędzie ... Czytaj więcej »

UWAGA: w rejonie Opactwa nastąpiła zmiana organizacji ruchu!

zakaz 1,m

Od dłuższego czasu możemy zaobserwować jak prace wokół kościoła, na ul. Cysterskiej oraz w rejonie Opactwa postępują. Front robót w Opactwie w sposób zdecydowany przeniósł się poza obiekt i obejmuje już w swoim zakresie znaczną cześć terenów przed Kompleksem. W związku z powyższym istnieje konieczność dokonania zmiany organizacji ruchu w tym rejonie – pieszego i zmechanizowanego. Czytaj więcej »

Mamy środek tygodnia – witamy w środę.

dobry_dzien

Ale mieliśmy ,,lany” wtorek. Ziemia musiała wchłonąć ogromne ilości wody. Póki co, nie szkodzi jej to absolutnie i możemy powiedzieć, że matka natura odrabia prawie roczne zaległości w opadach. Z nieba wylała się więc na nas chyba cała woda, po czym w godzinach późno popołudniowych wypogodziło się. W środę musimy jednak liczyć się również z opadami deszczu, tyle tylko, że ... Czytaj więcej »

Falstart Koziołków!

kozioeczek

Z wielkimi nadziejami wyjeżdżała Ruda Kozielska na mecz do Grzegorzowic. Wróciła z wielkim „kacem”, bowiem straciła 2 punkty, a mogła stracić nawet 3!!!, bo to gospodarze mieli lepsze okazje bramkowe. Wielki niedosyt, bo prowadząc 2:0 trzeba spokojnie wygrywać takie mecze. Niestety trochę brak koncentracji, może jakieś inne czynniki i falstart. Pogubiły punkty również inne faworyzowane drużyny – Brzezie, Rudnik. Wysokie ... Czytaj więcej »

Nieudany rewanż BUK-u. W dwumeczu Nędza – BUK 6:0!!!

pilka 4

Nie udał się piłkarzom BUK-u rewanż za porażkę z Nędzą w Pucharze Polski 0:4. Również w meczu ligowym lepsza była Nędza, tym razem 2:0. Tak więc po udanym  początku, w drugim meczu okręgówki porażka rudzkiej jedenastki. Zobaczymy, czy uda się w najbliższą niedzielę wykorzystać atut własnego boiska i zdobyć punkty z ŁTS Łabędy, które dotychczas nie zachwyca ( remis i ... Czytaj więcej »