poniedziałek , 29 Sierpień 2016

Aktualności

Uwaga na nagłą i burzliwą zmianę pogodową

pogoda

Po upalnym weekendzie możemy spodziewać się burz i deszczu – tak przewidują meteorolodzy. Mając doświadczenia w tym względzie w całkiem nieodległej przeszłości – uczulamy naszych mieszkańców na tą kwestię. W poniedziałek i w nocy z poniedziałku na wtorek możliwe jest nadejście różnych zjawisk ekstremalnych w postaci – burzy, gradobicia, obfitych opadów deszczu i nawałnic. Bierzmy więc to pod uwagę planując ... Czytaj więcej »

Tak grali w ten weekend

wyniki

Kolejny weekend piłkarski jest już za nami. Drużyny Seniorów z terenu naszej gminy z różnym zadowoleniem mogą mówić o tej kolejce. Zwłaszcza dotyczy to uzyskanych wyników. W sumie na 4 rozegrane mecze, nasze drużyny osiągnęły 2 zwycięstwa ( Jankowice, Siedliska ),   1 remis ( Rudy ) i zanotowały 1 porażkę ( Kuźnia Raciborska ). Nasi zawodnicy strzelili 7 bramek, tracąc ... Czytaj więcej »

Wakacje znajdują się na ostatniej prostej. Za 3 dni wracamy do szkoły.

dzien dobry

To już doprawdy końcówka wakacji. Jeszcze tylko 3 dni i dzieci, młodzież oraz nauczyciele pomaszerują do swoich szkół. Tak to już bywa, że wszystko co jest piękne, bardzo szybko się kończy. Dlatego jest nam często żal tego minionego okresu. Czy jednak tak być powinno, skoro wiemy i tak, że czasu nie zatrzymamy. Skoro tak, to skupmy się raczej na tym, ... Czytaj więcej »

Podzielili się punktami

wynik

Swój 3 mecz w tegorocznej edycji ligi okręgowej w sobotę rozegrał rudzki ,,BUK”. Tym razem przeciwnikiem na boisku była drużyna Rymera Rybnik. Mecz jednak ze względów technicznych rozegrany został na boisku w Wielopolu.  Do pojedynku ,,jedenastka” BUK-u przystąpiła bardzo zmotywowana ostatnim ligowym meczem w którym zdobyła 3 punkty i rywalowi zaaplikowała 3 bramki. Stąd też BUK pojechał do Wielopola, by ... Czytaj więcej »

Przeżywamy jeden z najpiękniejszych weekendów tegorocznego lata

upalny_weekend

Sobota za nami. Pogoda była wręcz wspaniała. Było ciepło, ale dosyć silne podmuchy wiatru skutecznie łagodziły uczucie ciepła. Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że bieżący weekend może predysponować do miana jednego z najpiękniejszych tegorocznego lata. Możemy pokusić się o takie stwierdzenie widząc to jak rozpoczęła się niedziela. Na dworze jest wręcz cudownie. Tymczasem coraz mniej czasu pozostało nam do końca wakacji. ... Czytaj więcej »

Uwaga na oszustów!!!

UWAGA

Izba Skarbowa w Katowicach ostrzega przed fałszywymi e-mailami na temat kontroli naszych dochodów. Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości informuje o „ukrywaniu dochodów” lub „wyznaczonej kontroli dochodów”. Należy zwrócić szczególną uwagę na adres nadawcy wiadomości, gdyż Ministerstwo Finansów posługuje się adresami poczty elektronicznej w domenie: mf.gov.pl. Czytaj więcej »

Czy BUK podoła Rymerowi?

lks_buk

Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, w sobotę o godz. 17.00 naszą drużynę czeka wyjazd do Rybnika, gdzie przyjdzie się nam zmierzyć z drużyną Rymera. Zmianie jednak uległo boisko, na którym zostanie rozegrane spotkanie! Powód może wydawać się z pozoru śmieszny, lecz działaczom klubu z Rybnika pewnie do śmiechu nie ma, ponieważ jest to już drugie spotkanie, którego nie mogą rozegrać na ... Czytaj więcej »