poniedziałek , 20 Luty 2017

Aktualności

Na LKS-ie zagrali dla Kewina.

,,Przyjdź, graj, pomagaj razem z nami”. Pod takim hasłem odbyło się wczoraj bardzo szlachetne i spektakularne wydarzenie.  Zarząd wraz z zawodnikami LKS ,,BUK” Rudy zaprosili nas do rudzkiej ,,STODOŁY”  na turniej „Gramy dla Kewina”. W ślad za tym zaproszeniem  do ,,STODOŁY” przybyło wiele ludzi z dobrym sercem po to, by wspomóc  młodego zawodnika, który zachorował na złośliwy nowotwór kości piszczelowej ... Czytaj więcej »

S.O.S. Pomóżmy choremu Kewinowi!!!

W życiu każdego człowieka jest tak, że pieniądze nie dają pełni szczęścia. Liczy się bowiem najbardziej zdrowie – dobre zdrowie. Niestety bardzo często bywa tak, że owego zdrowia nie mamy. I wtedy pojawia się problem. Jak sprawić, by go napowrót odzyskać? Tyle tylko, że w wielu przypadkach jest o to bardzo trudno a czasami staje się wręcz niemożliwe. Cały czas ... Czytaj więcej »

WAŻNE! Projekt Planu Zagospodarowania dla Rud i Rudy Kozielskiej został ponownie wyłożony do publicznego wglądu. Uwagi można złożyć do dnia 3 kwietnia 2017 r.

Informujemy mieszkańców Rud i Rudy Kozielskiej o ponownym wyłożeniu projektu Planu Zagospodarowania Przestrzennego sołectw Rudy i Ruda Kozielska. Przypominamy w tym miejscu, że pierwsze wyłożenie miało miejsce całkiem niedawno a publiczna dyskusja nad dokumentem odbyła się w świetlicy wiejskiej przy OSP Rudy. W trakcie tego spotkania zgłoszonych zostało wiele uwag i spostrzeżeń w tym kilka właściwych i zasadniczych w zakresie ... Czytaj więcej »

,,W Świętego Konrada, zima nie rada”.

Wierzyć się nie chce, że oto połówka kolejnego weekendu jest już za nami. Przecież tak całkiem niedawno degustowaliśmy się minionym weekendem a tutaj już znajdujemy się w drugiej połówce kolejnego. I coraz bardziej spoglądamy w następnego tygodnia. A w nim będziemy mieli Tłusty Czwartek co zapowiada, że zbliżają się ostatki, koniec karnawału i okres Wielkiego Postu. Na samym końcu tego ... Czytaj więcej »

Kończysz 50 lat? Zrób mammografię!

Informujemy, że Panie, które w 2017 kończą 50 lat, właśnie w tym roku wchodzą do Programu, który umożliwia badania mammograficzne bezpłatne i bez skierowania. W lutym w kilku miejscowościach powiatu raciborskiego będzie możliwość ich wykonania. Dowiedz się, gdzie! Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych ( guzków ... Czytaj więcej »

Gramy dla Kewina już dzisiaj! Kto zdrów – zapraszamy do STODOŁY.

Zarząd wraz z zawodnikami LKS ,,BUK” Rudy zapraszają na turniej „Gramy dla Kewina”, który odbędzie się już w tą sobotę ( 18 luty 2017 r. ) od godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich ludzi z dobrym sercem aby odwiedzić nas w rudzkiej „Stodole” w ten dzień i wspomóc nasza akcję dla młodego zawodnika, który zachorował na złośliwy nowotwór kości piszczelowej i potrzebuje ... Czytaj więcej »

,,W lutym wiele wody – całe lato bez pogody”.

Dawno temu słowo ,,luty’’ po staropolsku oznaczało mroźny, srogi, okrutny i zły. To prawda, że potrafi być najzimniejszy i najbardziej dokuczliwy ze wszystkich miesięcy w roku. Ale czy upływający czas nie zmienił dla współczesnego pokolenia obrazu tego miesiąca? Stare ludowe porzekadło mówi, że – „Czasem luty się zlituje, że człek niby wiosnę czuje, ale czasem tak się zżyma, że człek ... Czytaj więcej »

Nasze sierściuchy dzisiaj świetują.

Międzynarodowy Dzień Kota a więc święto naszych milusińskich obchodzone jest 17 lutego, czyli dzisiaj. Dzisiejsze święto ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. W Polsce po raz pierwszy obchodzony był 19 lutego 2006. W ten oto sposób, ... Czytaj więcej »

Kolejny weekend już dzisiaj!

Czwartek był ładnym dniem. W trakcie jego trwania, za sprawą rozpromienionego słońca mogliśmy zaznać smaku wiosny. Temperatura była na wyraźnym plusie. Dzisiaj natomiast mamy pochmurny dzionek a wszystko za sprawą zbliżającego się załamania pogody. Owe załamanie czeka nas w ten weekend. Pomimo nie najlepszej pogody coraz częściej i dłużej powinniśmy przebywać na dworze i to niezależnie od tego jaka będzie ... Czytaj więcej »